lapsus clavis

Κάνω μια λίστα με βιβλία που έχω μεταφράσει, για κάποιον υποψήφιο πελάτη, και με την ευκαιρία συμπληρώνω κενά στη λίστα που έχω με όλα τα έργα μου. Μεταξύ άλλων είναι και το Puppy School (Εκπαιδεύοντας το σκυλάκι μου). Ε δεν ξέρω πώς κατάφερα αντί για double p στη δεύτερη συλλαβή να βάλω double s. Μάλλον κάνω πολλή παρέα με τον Zazula.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Κάνω μια λίστα με βιβλία που έχω μεταφράσει, για κάποιον υποψήφιο πελάτη...

Από περιέργεια, δεν σε βολεύει απλώς ένα λινκ στη βιβλιονέτ/οσδελνέτ; Μπορείς να διαμορφώσεις με στοχευμένη αναζήτηση και υποκατηγορία π.χ. παιδικά και να δώσεις λινκ για εκείνα μόνο.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Μάλλον κάνω πολλή παρέα με τον Zazula.
Το ότι το Zazula έχει γίνει το shortcut για κάτι τέτοια...
...
...
...
...εεεμμμ... είναι απόλυτα δικαιολογημένο! :lol:
 
Από περιέργεια, δεν σε βολεύει απλώς ένα λινκ στη βιβλιονέτ/οσδελνέτ; Μπορείς να διαμορφώσεις με στοχευμένη αναζήτηση και υποκατηγορία π.χ. παιδικά και να δώσεις λινκ για εκείνα μόνο.
Κοίτα, λίστα μου ζήτησαν, λίστα έδωσα. Είναι για το εξωτερικό οπότε έβαλα τους τίτλους στα "ξένα", να καταλαβαίνουν και τι βλέπουν. Έβαλα και κάμποσα βίντεο που έχω υποτιτλίσει. Επίσης δεν τα έβαλα όλα τα βιβλία, έκανα μια επιλογή.
 
Η φιλοδογία δεν είναι φιλοδοξία, είναι κάτι άλλο - αγάπη προς τους δόγηδες της Βενετίας, ίσως; :-) :-)
 
Εντάξει, το ρ είναι δίπλα στο ε οπότε αν πατήσεις και τα δύο πλήκτρα μαζί και γράψεις «ηη/μμ/ρεεεε» τότε κάνεις το λάθος και ταυτόχρονα μαλώνεις τον εαυτό σου :-)
 

daeman

Administrator
Staff member
Το τραγούδι του κορυφαλλού. 🙄


Δίπλα είναι το φ στο δ, πουλί το λέμε κι αυτό, αλλά να τραγουδάει δεν ξέρω.
 

nickel

Administrator
Staff member
Να διαφημίσω σ' αυτή την περίπτωση ένα πολυαγαπημένο κομμάτι, που άλλωστε ταιριάζει πολύ στον κορυφαλλό: τον Lark Ascending του Ralph Vaughan Williams.

 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
λινοκτονώ: (1) Επιλέγω λάθος πρόγραμμα στο πλυντήριο
(2) Εξοργίζομαι ακούγοντας επιστημονικά αστήρικτες θεωρίες

Μου αρέσει!

Σχόλιο

Κοινοποίηση
 
Top