Καλώς σας βρίσκω!

melody

New member
Καλωσόρισες, melody, κι εύχομαι η πορεία σου εδώ να είναι μελωδική, όπως αυτός ο Melody Road! :)


...Με συγκινείτε!
Σνιφ!Κλαψ!Λυγμ! (Βλ. παλιά Μικυ-Μάους).
 

daeman

Administrator
Staff member
Ταντάχ!
που έλεγε κι ο Σούπερ Γκούφι. ;)
Μελωδία χαρούμενη, εννοούσα, όχι θλιμμένη με σνιφ-κλαψ-λυγμ! :)
 

melody

New member
Προφανώς!

Ηθελα απλώς να δώσω έμφαση στη συγκίνηση...;
 
Kαλώς σας βρίσκω κι εγώ, καιρός είναι να συστηθώ.
Παρακολουθώ ένα πολύ ενδιαφέρον και απαιτητικό πρόγραμμα μεταφραστικών σπουδών
και μπορώ να πω ότι το σπορ το αγαπώ,
είμαι όμως ακόμα στην αρχή οπότε ακολουθώ το γνωστό "βλέπε, άκου, σώπα".
Και κάτι ακόμα: μπαίνεις στη Λεξιλογία και ξεκουράζονται τα μάτια σου,
το site είναι λειτουργικό με ιδιαίτερα επιτυχημένες αισθητικές επιλογές.
 

nickel

Administrator
Staff member
Καλωσήρθες. Μετέφερα τα καλά σου λόγια στον υπεύθυνο για την αισθητική και τη λειτουργικότητα του τόπου. Κάντε σημειώσεις για βελτιώσεις — θα τις ζητήσουμε σύντομα.
 
Παρακολουθώ ένα πολύ ενδιαφέρον και απαιτητικό πρόγραμμα μεταφραστικών σπουδών και μπορώ να πω ότι το σπορ το αγαπώ,
είμαι όμως ακόμα στην αρχή οπότε ακολουθώ το γνωστό "βλέπε, άκου, σώπα".

Και το «μίλα» δεν είναι άσχημο ρήμα...:)
 

daeman

Administrator
Staff member
Ένα cajun καλωσόρισμα στη dominotheory από έναν συνονόματο.

Jambalaya - Fats Domino​
Have fun in the bayou of Lexilogia and the island of San Seriffe.:)
 
I, too, hope we 'll have good fun / κι ευχαριστώ για το ωραίο τραγουδάκι,
μόνο μια μικρή διόρθωση:
I 've inherited an (almost) identical copy of my father's Y chromosome!
 

daeman

Administrator
Staff member
I, too, hope we 'll have good fun / κι ευχαριστώ για το ωραίο τραγουδάκι,
μόνο μια μικρή διόρθωση:
I 've inherited an (almost) identical copy of my father's Y chromosome!

Ζητώ συγγνώμη για την αβλεψία (γενικά, τα προσέχω πολύ αυτά τα πράγματα· πώς την έπαθα έτσι;!:eek:), ευχαριστώ για τη διακριτική επισήμανση και διορθώνω, σημειώνοντας άλλο ένα λαθάκι μου, την παράλειψη του τελικού ν πριν το "ντ":

Ένα cajun καλωσόρισμα στον dominotheory από έναν συνονόματο, τον Fats Domino. :)
 

LostVerse

Member
Καλημέρα αγαπητοί φίλοι, σας χαιρετώ κι εγώ με την σειρά μου. :)

Ασχολούμαι επαγγελματικά με την μετάφραση από το 2003, αν και πλέον αποτελεί την δεύτερη, περιστασιακή δουλειά μου. Βρήκα το φόρουμ μέσω μιας αναζήτησης στο google. Προς το παρόν διαβάζω παλιά θέματα, οπότε δείξτε λίγη κατανόηση αν ξεθάψω κανένα, θα είναι για καλό σκοπό :D

Φιλικά,

Αλέξης
 
Αλέξη, καλώς ήρθες και ευχαρίστως να αναστήσεις παλιά θέματα, που είναι και επίκαιρο μια και έρχεται Πάσχα.
 

Katsik35

Member
Καλημέρα φίλες και φίλοι,
Παρακολουθώ το φόρουμ από καιρό και τελικά αποφάσισα να γραφτώ μέλος για να λύνω τις απορίες μου και, όσο μπορώ, να συμβάλω στην επίλυση των δικών σας.
Επειδή είμαι αρχάριος, ζητώ εκ των προτέρων συγγνώμη από τους συντονιστές, μέχρι να μάθω να αναρτώ σωστά τα μηνύματά μου κλπ.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Καλώς όρισες κι από μένα! Αν θέλεις, συμπλήρωσε στο προφίλ σου το φύλο για να ξέρουμε αν μιλάμε σε αγόρι ή κορίτσι :)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Καλωσόρισες και μη φοβάσαι, δεν δαγκώνουμε (όχι πολύ :):)). Και για ό,τι χρειάζεσαι, απλώς ρώτα.
 

daeman

Administrator
Staff member
Μ' αυτή την αβατάρα, Katsik35, το καλωσόρισμά μου δεν μπορεί παρά να είναι αυτό :D:

Ministry of Silly Walks - Monty Python
Καλές βόλτες στη Λεξιλογία!​
 
Γεια σε όλους!

Η αλήθεια είναι ότι δεν έγινα πρόσφατα μέλος, είμαι μέλος του φόρουμ εδώ και καιρό, αλλά δεν γνώριζα τη συγκεκριμένη σειρά συζητήσεων και συστάσεων...

Λέγομαι Παναγιώτης, αλλά χρησιμοποιώ το jurgarden για... ιστορικούς λόγους:), ασχολούμαι με το αντικείμενο της μετάφρασης τεχνικών κειμένων εδώ και κάποια χρόνια (κυρίως κείμενα πληροφορικής και επιστημών - μηχανολογίας, μαθηματικών, φυσικής κ.λπ.), έχω εργαστεί σε εκδοτικό οίκο και μεταφραστική εταιρεία, τώρα όμως είμαι freelancer. Ενδεχομένως δε, με κάποια μέλη του φόρουμ να έχουν συναντηθεί οι δρόμοι μας :D

Επομένως λοιπόν, θα τα λέμε και από εδώ...

Κάποια στιγμή πρέπει να ανεβάσω και φωτό...
 
Top