Καλώς σας βρίσκω!

dipylos

New member
Ξανακαλημέρα μου. Τις τηλεραδιοεφημεριδοπατάτες πού τις μαζεύετε? Υπάρχει ειδικό αποχωρητήριο?
 

Blondbrained

New member
Καλήν εσπέραν, άρχοντες κι αρχόντισσες :)
Σας παρακολουθώ καιρό, αλλά αγωνιζόμουν να φέρω εις πέρας την δεύτερη εγκυμοσύνη μου (η μικρή προσπαθούσε να με πείσει από τότε πως θα έχει το πάνω χέρι), οπότε το ανέβαλλα να γίνω μέλος. Τώρα που της έμαθα ποιος έχει ΟΝΤΩΣ το πάνω χέρι, μπορώ να γίνω μέρος της όμορφης παρέας σας.
Καλώς σας βρήκα :)
 

nickel

Administrator
Staff member
Καλώς ήρθες. Πολύ χαιρόμαστε όταν μπαίνει άνθρωπος εδώ μέσα με το χιούμορ του παραμάσχαλα. Πολύ σωστή η τακτική με τη μικρή — αν και δεν πιάνει πάντα (εγώ τη δοκίμασα εδώ με τον Αμβρόσιο και απέτυχα παταγωδώς :) ). Να της πεις να σε αφήνει να συχνοπερνάς. Μας αρέσει και η ΕΦ.
 

Blondbrained

New member
Σας ευχαριστώ θερμά για το καλωσόρισμα και τις ευχές :)

Μας αρέσει και η ΕΦ.
Κι εσάς, ε; Κι εμάς! (κάτι ξέρει ετούτος ο καλός κύριος)
 

melody

New member
Γεια σας!
Βρέθηκα ανάμεσά σας κατά (καλή μου) τύχη προσφάτως και λέω να μείνω γιατί μ'αρέσει πολύ εδώ.
Είναι σίγουρο πως πολλοί από σας έχουν πολύ μεγαλύτερη μεταφραστική εμπειρία από μένα, όμως θα προσπαθήσω να συνδράμω στο μέλλον όσο καλύτερα μπορώ με τα μέσα που διαθέτω
(αγγλικά,γαλλικά και αρκετά αλαμπουρνέζικα-τα τελευταία τα μελετώ εντατικά καθημερινώς με τα παιδιά μου).
Ελπίζω να μπορέσω να βοηθήσω τουλάχιστον όσο έχω βοηθηθεί ως τώρα. Καμιά φορά το μοναδικό ον που μπορεί να σώσει το λιοντάρι είναι ένα ποντίκι
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Χε, χε, χε :) Αγαπητή Μελωδία, λιοντάρια και ποντίκια είναι πολύ σχετικά, ανάλογα τον τομέα του καθενός, επομένως μην υποτιμάς τη συνεισφορά σου.
Καλώς όρισες και καλά κάνεις που λες να μείνεις...
 

nickel

Administrator
Staff member
Καλώς ήρθες και καλώς να βολευτείς!


 

Zazula

Administrator
Staff member
Και το δικό μου καλωσόρισμα σε Blondbrained και melody.
 

didge

New member
Εγώ σας παρακολουθώ κάμποσο καιρό, αλλά είπα ν' αργήσω να σας χαιρετήσω για να κάνω εντύπωση...
Σας νιαουρίζει και ο γάτος μου...

Υ.Γ. Χαρίζω την ελληνική μου ιθαγένεια στον πρώτο μετανάστη που θα μου τη ζητήσει!
 
Με τέτοιο αβαταράκι, θα έκανες έτσι κι αλλιώς εντύπωση, καλώς ήρθες :)
 

daeman

Administrator
Staff member
Καλωσόρισες, didge! Πάρε ένα δωράκι :D:

Και μην ανησυχείς, αυτόν δεν τον αφήνουμε ούτε στιγμή εδώ μέσα:
 

daeman

Administrator
Staff member
Καλωσόρισες, melody, κι εύχομαι η πορεία σου εδώ να είναι μελωδική, όπως αυτός ο Melody Road! :)

 
Top