Η θερινή σύναξη των Λεξιλόγων ΙΙΙ εις διπλούν (30/6 και 20/7/2012)

Ποια μέρα θα θέλατε να γίνει η σύναξη;

  • Παρασκευή 29 Ιουνίου

    Votes: 2 9.1%
  • Σάββατο 30 Ιουνίου

    Votes: 10 45.5%
  • Παρασκευή 6 Ιουλίου

    Votes: 4 18.2%
  • Σάββατο 7 Ιουλίου

    Votes: 7 31.8%
  • Άλλη μέρα (Αλλά πείτε πότε)

    Votes: 6 27.3%

  • Total voters
    22
  • Poll closed .
Απ' ό,τι φαίνεται, ύστερα από δύο αδικαιολόγητες απουσίες, θα μπορέσω επιτέλους να τιμήσω τη θερινή σύναξη!
Μέσα για τις 30, ίσως και για τις 20. :)
 
Εγώ ψήφισα για άλλη μέρα.
Θα μπορούσατε να το ξανακάνετε κοντά στα Χριστούγεννα, ας πούμε, γιατί τώρα μου είναι δύσκολο
μέσα στις ζέστες ν΄αφήσω την θάλασσα και να ροβολήσω κατά Αθήνα μεριά;
Ευχαριστώ.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Μήπως να νοικιάζαμε ένα πουλμανάκι και να δίναμε παραστάσεις από κοντά με τα υπόλοιπα θερινά πολιτιστικά δρώμενα; (Μια ιδέα λέμε τώρα, η κρίση χρειάζεται εμπνεύσεις out of the box.)

Σήμερα, στο Κοινοτικό Θέατρο Κουνουπίτσας, ομάδες Λεξιλόγων παρουσιάζουν τρία εκλεκτά μονόπρακτα:

(α) Σχιζολεξία και αποστροφομανία
(β) Ήταν σωστό που επέστρεφε ο Καβάφης;
(γ) Πόσες λέξεις έχει η ελληνική γλώσσα (από χορό Νεανίδων, που θα απαγγείλουν τα γράμματα Λάμδα και Ξι)

Μουσική επιμέλεια: Δαιμάνιος ο Κρης
Μπακ βόκαλς: Οι Τρεις
 
Ζιμπενμαλίου δοκτορεύοντος
λύσεις εδόθησαν
ριζικές
(και ρογηροθεμοσυμβατές).

Αν (χτύπα ξύλο) αρρωστήσει ο Στουρνάρας, ξέρουμε ποιον να προτείνουμε :rolleyes:
 
Σάββατο 7 Ιουλ. πολύ θα χαρώ να σας ξαναδώ!

Γεια σου, θείε νίκελ! Χαιρετισμούς σε όλους! :twit:
 

Zazula

Administrator
Staff member
Μόνο που το Σάββατο 7/7 δεν παίζει πλέον καθόλου· είναι είτε αύριο (30/6) ή κάπου κατά τις 20/7.
 
Μόνο που το Σάββατο 7/7 δεν παίζει πλέον καθόλου· είναι είτε αύριο (30/6) ή κάπου κατά τις 20/7.

Αύριο δεν μπορώ, παιδιά. Δεν πειράζει. Κάπου θα σας πετύχω! :) Αν πάλι όχι, καλό καλοκαίρι σε όλους, να περάσετε όμορφα! :up:
 

nickel

Administrator
Staff member
Δεν έχουμε ακόμα τακτοποιήσει τραπέζι με το Mojo, αλλά συνήθως μαζευόμαστε απέναντι από την μπάρα στο τέρμα της αυλής. Εκεί θα σας περιμένουμε, κάπου ανάμεσα στις 9:30 και 10.00. Έχουμε προμηθευτεί και τα πατατάκια μας. Έχουμε πολλή όρεξη για κουτσομπολιό (και όσοι λείπετε θα είστε τα θύματά του, ως γνωστόν). Θυμίζω τη διεύθυνση: Mojo, Παπαδιαμαντοπούλου 36, Ιλίσια.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Να μην ξεχάσουμε να αναφέρουμε ότι, όπως πάντα, πληρώνουμε αμέσως τα ποτά μας όταν μας τα φέρνουν, για να μην έχουμε προβλήματα αργότερα.
 
Ούτε εγώ μπορώ, δυστυχώς. :(
Θα προσπαθήσω για την δεύτερη περίοδο. :)
Καλά να περάσετε και να μας μεταφέρετε τα κουτσομπολιά!
 
Όσοι θα βρεθείτε απόψε το βράδυ να περάσετε υπέροχα. Ελπίζω να τα πούμε στη δεύτερη συνάντηση (και θα τα πούμε αν αυτή διοργανωθεί στις 20.7).
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Παρότι πολύ θα ήθελα να συνεισφέρω κι εγώ το μότζο μου στο Μότζο, δυστυχώς μου το τρώει όλο η δουλειά και μάλιστα με τέτοια ζέστη που νιώθω λες και δουλεύω μέσα σε κονσέρβα.

Got my mojo working but it just must work right here
Got my mojo working but it just must work right here
Got a tough job to handle though I'd prefer some beer

I would come down to Athens, get me some Mojo fun and rest
I would come down to Athens, get me some Mojo fun and rest
We could have burned the house down but let's wait for the next...

Got my mojo working - Canned Heat


Όπου κι αν είστε, πάτε δεν πάτε, Get your mojo working και καλή διασκέδαση! :clap:

... Έχουμε πολλή όρεξη για κουτσομπολιό (και όσοι λείπετε θα είστε τα θύματά του, ως γνωστόν).
Χε χε, και της νυχτερίδας κοκαλάκι έχομε και της μαύρης γάτας. :cool:

Κι επειδή θωρώ μπαμπακοχώραφα στο βάθος, James Cotton:

Αχ, και να 'χα τέτοια θήκη για τις φυσαρμόνικες...

 

nickel

Administrator
Staff member
Και για όσους δεν θα έρθετε:

Funkadelic - Rockpalast '85 (1 ώρα και 36 λεπτά)

 
Ολ, αν τυχόν καταφέρω να είμαι στην επόμενη (δεν είναι σίγουρο), μην τολμήσεις να απουσιάσεις, γιατί δεν έχει μετά ενασχόληση με τις εκκεντρικές νομικομανατζεροοικονομικές δυσκολίες σου. You have been warned.
 
Top