Η θερινή σύναξη των Λεξιλόγων ΙΙΙ εις διπλούν (30/6 και 20/7/2012)

Ποια μέρα θα θέλατε να γίνει η σύναξη;

  • Παρασκευή 29 Ιουνίου

    Votes: 2 9.1%
  • Σάββατο 30 Ιουνίου

    Votes: 10 45.5%
  • Παρασκευή 6 Ιουλίου

    Votes: 4 18.2%
  • Σάββατο 7 Ιουλίου

    Votes: 7 31.8%
  • Άλλη μέρα (Αλλά πείτε πότε)

    Votes: 6 27.3%

  • Total voters
    22
  • Poll closed .
Επειδή τραβώ κάτι χοντρά προσωπικά ζόρια τον τελευταίο καιρό, θα πω --χωρίς ωστόσο να ψηφίσω-- ότι με βολεύει να γίνει όσο πιο αργότερα γίνεται. Ας πω λοιπόν 6 ή 7 Ιουλίου. Δεν ψηφίζω, όμως, επειδή δεν ξέρω καν αν θα μπορέσω να έρθω έστω και σε εκείνη την ημερομηνία.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Είναι τόσο ωραία που μια τέτοια παράδοση...
Η θερινή σύναξη των Λεξιλόγων (Παρασκευή, 9 Ιουλίου 2010, 22:00)
Η θερινή σύναξη των Λεξιλόγων, The Sequel (Παρασκευή 1 Ιουλίου 2011, 22:00)
...συνεχίζεται κάθε χρόνο. Μου έρχονται δάκρυα στα μάτια. Μάλιστα, έχω συγκινηθεί τόσο πολύ, που μπορεί να χρειαστεί να φάω όλα τα πατατάκια και φέτος, ώστε να μου περάσει η συγκίνησις [πιάνει στασίδι από τώρα (:D)]. Ψήφισα και για τη μέρα, αλλά και άλλη μέρα να γίνει, μάλλον θα το κανονίσω να έρθω.
 
Πιάστηκα στην αρπάγη του γαλαζορόζ διημερισμού και υπέκυψα ψηφίζοντας ροζ. Εντελώς συμπτωματικά, θα έρθω στα πάτρια εδάφη στις 6 Ιουλίου. Μα τόση πια ασυμβατότητα με το γαλάζιο;
 
Ψήφισα για Σάββατο 30/06! Θα στείλω κάτι καλόπαιδα να σας τριπλοχαστουκίσουν και διπλομπουγελώσουν αν διαλέξετε άλλη μέρα!
 

Zazula

Administrator
Staff member
Θα στείλω κάτι καλόπαιδα να σας τριπλοχαστουκίσουν και διπλομπουγελώσουν αν διαλέξετε άλλη μέρα!
Ναι, αλλά κι εμείς θα τους επιτεθούμε με Α4 γεμάτα αμφίσημα ΚΠ και θα τους πλακώσουμε στα paper cuts! :p
 

daeman

Administrator
Staff member
Ζαζ, γιατί να κουβαλάμε χαρτιά; Μια πατατοτσιπσική θύελλα κι ένας μοχιτικός καταιονισμός ίσως να είναι πιο αποτελεσματική, επιτόπια λύση, αλμυρό-γλυκόξινο τρία σε ένα. Μόνο που πρέπει να πείσουμε την Παλάβρα να μας δώσει τα τσιπς.
Δίκιο έχεις, καλύτερο το κοψοχάρτισμα από το κοψοχόλιασμα.
:p
 

Zazula

Administrator
Staff member
Η αναφορά στα (ανίερα!) χαρτιά γεννήθηκε από το αντίστοιχο πρωτοτυπικό σκηνικό απ' το οποίο άντλησε κι ο diceman τη δική του έμπνευση. :D
 

daeman

Administrator
Staff member
Μα οίκοθεν νοείται, Ζαζ (κι εγώ από το σπίτι το είδα). :p
Να, είπα να βγάλω τη σκηνή από το στούντιο, να κάνω εξωτερικό το γύρισμα και να την προσαρμόσω στις επιτόπιες συνθήκες, shooting on location. Mojo, mojito. Αλλιώς, αν είναι να πέσουνε μπούφλες, λέω ν' αναλάβω ρόλο εξωτερικού παρατηρητή (Προκόπη θα με λένε στο έργο, μπας και προκόψω):

 
Darlings, εγώ δεν μπορώ καμία απ' αυτές τις μέρες :twit:
Ψήφισα για άλλη μέρα (π.χ. 13-14/7 )
Γενικώς, μετά τις 11/7 μπορώ, αλλά απ' ό,τι βλέπω (και λογικό είναι), μάλλον νωρίτερα βολεύει τους υπόλοιπους...
 

Zazula

Administrator
Staff member
Δεν είναι απόλυτο πως όλοι βολεύονται με την κοντινή ημερομηνία, Αργυρώ — δες π.χ. τον Ρογήρο στο #2. Μάλλον θα πρέπει να κάνουμε δύο περιόδους, σαν τις κατασκηνώσεις. :)
 

Zazula

Administrator
Staff member
...Οπότε σ' αυτήν την περίπτωση θα μπορέσει να 'ρθει κι ο Θέμης! :)
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Μετά τα πατατάκια, μπορούμε να αναρωτηθούμε σε δεύτερο χρόνο για το πόσοι άγγελοι χωράνε στο κεφάλι μιας καρφίτσας, ή πόσα παϊδάκια μπορώ να φάω όταν δεν κάθεται δίπλα μου ο Νίκελ :twit:
 

nickel

Administrator
Staff member
...μπορούμε να αναρωτηθούμε σε δεύτερο χρόνο για το πόσοι άγγελοι χωράνε στο κεφάλι μιας καρφίτσας...
Πριν φάνε τα παϊδάκια τους ή μετά;

Ως προς το θέμα της δεύτερης ημερομηνίας:
Γι' αυτό το λόγο μπήκε η 5η επιλογή. Φέτος θα κάνουμε διπλή συγκέντρωση, γεμάτοι με τα αισθήματα αισιοδοξίας που γεννάει η κυβέρνηση ευρέος φάσματος. Αρκεί να έρθουν αργά τα ραβασάκια.
 
Μετά τα πατατάκια, μπορούμε να αναρωτηθούμε σε δεύτερο χρόνο για το πόσοι άγγελοι χωράνε στο κεφάλι μιας καρφίτσας, ή πόσα παϊδάκια μπορώ να φάω όταν δεν κάθεται δίπλα μου ο Νίκελ :twit:

Για μια στιγμή διάβασα "παιδάκια".
 

Zazula

Administrator
Staff member
Για μια στιγμή διάβασα "παιδάκια".
Κοίτα πάντως να δεις, εμείς για να 'μαστε σίγουροι δεν επιτρέπουμε ούτε παιδάκια κοντά όταν τρώει. :twit:
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Κοίτα πάντως να δεις, εμείς για να 'μαστε σίγουροι δεν επιτρέπουμε ούτε παιδάκια κοντά όταν τρώει. :twit:
...και γι' αυτό αν έχετε βάλει κιλά τελευταίως να με αποφεύγετε, μου μπαίνουν ιδέες. Εναλλακτικά, μπορείτε να με πλησιάζετε κρατώντας α) σακουλάκι με πατατάκια (τη τζάμπο συσκευασία, όχι τσιγκουνιές), β) αυτά τα πώς-τα-λεν εθιστικά καλαμποκένια διαόλια σε σχήμα δίσκου που είχε φέρει πέρυσι μαζί του ο Ζάζουλας. :D
 
Δεν ψηφίζω γιατί είναι πιθανό να μην μπορώ σε καμία κοντινή ημερομηνία.
Κρίμα, γιατί θέλω τόσο πολύ να έρθω!
 

nickel

Administrator
Staff member
Κλείνουμε την πρώτη συνάντηση για το Σάββατο 30/6/2012, στο Mojo στις 9:30 (ή εκεί γύρω).
Μπορείτε μέχρι και την Παρασκευή 29 να επικυρώσετε ή να δηλώσετε ότι θα έρθετε για να γίνει μια σχετική κράτηση θέσεων από τους πρώτους που θα πάνε.
Θα γίνει ανακοίνωση για τη δεύτερη συνάντηση, αν τη θέλετε ακόμα.
 
Top