Η θερινή σύναξη των Λεξιλόγων ΙΙΙ εις διπλούν (30/6 και 20/7/2012)

Ποια μέρα θα θέλατε να γίνει η σύναξη;

  • Παρασκευή 29 Ιουνίου

    Votes: 2 9.1%
  • Σάββατο 30 Ιουνίου

    Votes: 10 45.5%
  • Παρασκευή 6 Ιουλίου

    Votes: 4 18.2%
  • Σάββατο 7 Ιουλίου

    Votes: 7 31.8%
  • Άλλη μέρα (Αλλά πείτε πότε)

    Votes: 6 27.3%

  • Total voters
    22
  • Poll closed .

nickel

Administrator
Staff member
θα φέρω και έναν αρσενικό ακόμα. Κάποτε, ήταν λέρκερ λεξιλόγος που λεγόταν Nameless, αλλά κάποια χρόνια τώρα απουσιάζει. Τώρα, βασίζομαι σε εσάς για να τον ξαναπαρασύρουμε σε ένα φαύλο κύκλο παρακμής και γλωσσικών παιγνίων.


Δεν χρειάζεται καν άδεια, ούτε καν ιδιότητα λεξιλόγου να φανταστείς, αρκεί he who shall remain nameless να μην έχει πρόβλημα με την πιθανότητα να παίξει και το ρόλο «he who shall remain standing».

Ψέματα, έχουμε πάρει μέτρα (25 χ 12 τετραγωνικά) και θα έχουμε πολύ χώρο.
 
Υπολογίστε με κι εμένα στους ορθίους... μου' παν ότι έτσι ψηλώνεις
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Θέλω να υπενθυμίσω ότι για να αποφύγουμε οποιαδήποτε παρεξήγηση (από πλευράς του καταστήματος) ως προς τους λογαριασμούς, κάθε φορά που μας παραδίδουν ένα ποτό, το πληρώνουμε.
 

nickel

Administrator
Staff member
Και πότε πότε προσθέτουμε και κάτι για να δείξουμε ότι είμαστε ευχαριστημένοι με το σέρβις (αν είμαστε).
 
Υπολογίστε με κι εμένα στους ορθίους... μου' παν ότι έτσι ψηλώνεις
Αυτή η μέθοδος αντισταθμίζει την αναστολη ψηλώματος που συνεπάγεται το να περάσουν από πάνω σου προς μία μόνο κατεύθυνση όταν είσαι ξαπλωμένος στην παραλία;

Όπως και να έχει, εγώ αρκετά ψήλωσα. Κρατήστε μου καρέκλα. :)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Ευχαριστημένοι και ευτυχισμένοι, όσοι και όσες μαζευτήκαμε, δημιουργώντας νέο ρεκόρ προσέλευσης σε σχετικές εκδηλώσεις. Ήδη άρχισε η αναζήτηση μεγαλύτερων χώρων για επόμενες συνάξεις και οι πρώτες ιδέες περιλαμβάνουν την πλατεία Συντάγματος (ολόκληρη, και την πάνω και την κάτω), τον θεσσαλικό κάμπο (διευρυμένο, από Λαμία μέχρι Κατερίνη) και, σε έσχατη ανάγκη, τον αστεροειδή 2012 Lexilogia (εφόσον έχει προσεγγίσει αρκετά μέχρι τότε).
 

nickel

Administrator
Staff member
Καλημέρα. Δόκτορα, το έκανες χτες το ρεκόρ σου ξενυχτιού, νομίζω. Όλοι καλά; Δεν χρειάζεται να πάρουμε παρουσίες, ελπίζω.

Ευχαριστούμε πολύ όλους τους φίλους που ήρθαν με την καλύτερή τους διάθεση να χαρίσουμε μια τόσο όμορφη βραδιά στους εαυτούς μας. Μακάρι να είχαμε άλλες τόσες ώρες (και να είχα πιει τη μισή μπίρα).

Αν πω και μερικά από τα θέματα της συζήτησης μετά τη 2α πρωινή :scared:, είναι να απορείς για το «Επεράσαμ' όμορφα».
 
Πολύ σας ζηλεύω. Ήθελα να έρθω, αλλά είχαμε επισκέπτες στο σπίτι οι οποίοι έφυγαν μετά τα μεσάνυχτα. Αν ήξερα ότι θα το τραβούσατε τόσο πολύ, θα ερχόμουν. :( Ελπίζω να μην περάσει ένας χρόνος για να σας ξαναδώ.
 

nickel

Administrator
Staff member
Ελπίζω να μην περάσει ένας χρόνος για να σας ξαναδώ.
Όχι. Ήδη συζητήσαμε για χειμερινή αίθουσα που θα μπορεί να φιλοξενεί πιο ευέλικτες συναντήσεις, ίσως και με κανένα μεζεδάκι. Όχι το καθιστικό σχήμα που δεν αφήνει να μιλάς παρά με τους γείτονές σου. Και δεν θα είχα αντίρρηση για μέρη χωρίς καθόλου μουσική. Χτες βρήκα τη μουσική λίγο πιο δυνατή από τις προηγούμενες φορές (ίσως να φταίει που είχα καθαρίσει τ' αφτιά μου). Αλλά υπάρχει ακόμα μπόλικο καλοκαίρι...
 

bernardina

Moderator
Δεν ξέρω τι συζητήσατε μετά τη δευτέρα πρωινή, ξέρω όμως ότι όσες ώρες ήμουν εκεί απόλαυσα γι' άλλη μια φορά τη συντροφιά πραγματικά ξεχωριστών ανθρώπων. Μετράω από τώρα τις μέρες για την επόμενη σύναξη :D Επίσης ορισμένες απουσίες δεν πέρασαν καθόλου απαρατήρητες και ήταν το μόνο μελανό σημείο της βραδιάς.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Χτες βρήκα τη μουσική λίγο πιο δυνατή από τις προηγούμενες φορές (ίσως να φταίει που είχα καθαρίσει τ' αφτιά μου).
Ήταν όντως πιο δυνατά. Τη δυνάμωσαν μόλις έφτασα, πολύ πριν πριν έρθετε οι υπόλοιποι.
 

bernardina

Moderator
Όχι. Ήδη συζητήσαμε για χειμερινή αίθουσα που θα μπορεί να φιλοξενεί πιο ευέλικτες συναντήσεις, ίσως και με κανένα μεζεδάκι. Όχι το καθιστικό σχήμα που δεν αφήνει να μιλάς παρά με τους γείτονές σου. Και δεν θα είχα αντίρρηση για μέρη χωρίς καθόλου μουσική.

Δεν ξέρω αν είναι εύκολο να βρεθεί τέτοιο μέρος και να μην είναι ψιλο-ξενέρωτο χωρίς τη μουσική, αλλά αρχίζω έρευνα αγοράς σήμερα κιόλας :cool:
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Όχι. Ήδη συζητήσαμε για χειμερινή αίθουσα που θα μπορεί να φιλοξενεί πιο ευέλικτες συναντήσεις, ίσως και με κανένα μεζεδάκι. Όχι το καθιστικό σχήμα που δεν αφήνει να μιλάς παρά με τους γείτονές σου. Και δεν θα είχα αντίρρηση για μέρη χωρίς καθόλου μουσική.
Αίθουσα για κοκτέιλ πάρτι με ψιλοκέιτερινγκ ψάχνεις;
 
Tapas bar ψάχνει... άρα θα μπορούσατε να έρθετε από δω μεριά... χαχαχαχα

Σεπτέμβριο με τα σχολεία, αν κάνετε συνάντηση, ίσως καταφέρω κι εγώ.

Πολύ ωραίο μέρος πάντως, αλλά δεν είμαι σίγουρος για τη μουσική είναι το TAF στου Ψυρρή. Και καθιστοί-όρθιοι σε βαρέλια και μίνι μπαράκια για να υπάρχει κινητικότητα και με ωραία ατμόσφαιρα και με κάποιο finger food για να μην πεινάσει ο νίκελ. :)
 

cinestef

Banned
Πέρασα πολύ όμορφα χθες στην συνάντηση!
Άντε και στην επόμενη και σύντομα!
:-)
 
Top