Phishing για πολύ ψάρια

Με εκτιμιση,
Δικηγόρος Leslie Davids

Το ορθογραφικό λάθος μού έκανε εντύπωση. Υποτίθεται ότι βρίσκεις σε τέτοιες μεταφράσεις όλων των ειδών τα λάθη εκτός από ορθογραφικά. (Αυτό δεν έχει και τόνο· αναρωτιέμαι αν το κοτσάρανε από πουθενά αλλού.)
 

nickel

Administrator
Staff member
Το ορθογραφικό λάθος μού έκανε εντύπωση. Υποτίθεται ότι βρίσκεις σε τέτοιες μεταφράσεις όλων των ειδών τα λάθη εκτός από ορθογραφικά. (Αυτό δεν έχει και τόνο· αναρωτιέμαι αν το κοτσάρανε από πουθενά αλλού.)

Και όμως:

https://translate.google.com/?langpair=en|el#en/el/Sincerely

https://www.google.gr/search?q="Με+"εκτιμιση,""&sourceid=chrome&ie=UTF-8
 

Zazula

Administrator
Staff member
Χαίρετε

Αγαπητέ φίλε,

Είμαι κα Διονυσία Denis Perman από την Ισλανδία, παντρεμένος με την Αργά Μηχανικός
Denis Perman {διδακτορικό} που εργάστηκαν με ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ EXXON ΩΣ
ΓΕΩΤΡΉΣΕΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ στο Κουβέιτ για 19 χρόνια πριν από το θάνατό του για το
22 Αυγούστου 2016. Ήμασταν παντρεμένοι εδώ και είκοσι τέσσερα χρόνια χωρίς μια
παιδί. Πέθανε μετά από σύντομη ασθένεια που κράτησε μόλις τέσσερις ημέρες.
Πριν από το θάνατό του, έχει το ποσό των USD 10,142,728.00 δολάρια
με μια τράπεζα στην Ινδία και αυτό το ταμείο είναι προς το παρόν με την τράπεζα αναμένει μου
εκταμίευσης ως δικαιούχος και των πλησιέστερων συγγενών στα ταμεία. Πρόσφατα, μου
Ο γιατρός μου είπε ότι δεν θα διαρκέσει για τα επόμενα οκτώ μήνες λόγω
το πρόβλημα του καρκίνου. Αφού είναι γνωστό κατάστασή μου, αποφάσισα να δωρίσει αυτή
κεφαλαίων σε μια εκκλησία, οργάνωση ή καλός άνθρωπος που θα χρησιμοποιήσει αυτό το
χρήματα με καλή πίστη.

l έλαβε αυτή την απόφαση γιατί δεν έχω κανένα παιδί που θα κληρονομήσει
αυτά τα λεφτά. Κράτησα αυτό το μυστικό κατάθεσης μέχρι σήμερα? Γι 'αυτό είμαι
λήψη αυτής της απόφασης. Δεν νομίζω ότι θα χρειαστεί καμία τηλεφωνική
επικοινωνία στον τομέα αυτό, λόγω του εμπιστευτικού αυτού
συναλλαγή. Με την απάντησή σας θα σας δώσει την επαφή της τράπεζας. Εγώ
θα εκδώσει επίσης μια επιστολή της άδειας για την τράπεζα που θα αποδειχθεί
είστε η παρούσα δικαιούχος των χρημάτων. Έτσι θα είναι να μου στείλετε τη διεύθυνσή σας, το όνομα, τη χώρα και το κινητό.

Περιμένουν ανταποκρίνεται σου και ο Θεός να σας ευλογεί.
Η κα Διονυσία Denis Perman
 
Μούφα είναι, αν ήταν από την Ισλανδία θα τελείωνε το επώνυμό της σε -dottir. Σε ποιον πάνε να τα πουλήσουν αυτά;
 

SBE

¥
Η κα Διονυσία Διονυσντότιρ είναι υπαρκτό προσωπο από Ισλανδία, απλά έχει πάρει το επιθετο του συζύγου της που ήταν Ινδός (εξού και οι καταθέσεις στην Ινδία) που είχε εξαγγλίσει το όνομά του.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Μούφα είναι, αν ήταν από την Ισλανδία θα τελείωνε το επώνυμό της σε -dottir. Σε ποιον πάνε να τα πουλήσουν αυτά;

:lol: :lol:
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Your Abandoned Package For Delivery

I have very vital information, but first I must have your trust before I review it to you because it may cause me my job, so I need somebody that I can trust for me to be able to review the secret to you.
I am Mr. Kevin Bryner, Chief Inspection Agent- United Nations Inspection Unit at Charlotte Douglas International Airport, working hand in hand with Department of Homeland Security and U.S Customs and Border Protection. During our investigation, I discovered an abandoned shipment from a Diplomat from Africa and when scanned it revealed an undisclosed sum of money in a metal trunk box weighing approximately 25kg each. The consignment was abandoned because the Content was not properly declared by the consignee as money rather it was declared as film materials to avoid diversion by the shipping agent and also the Diplomat inability to pay for Non Inspection Fees.

On my assumption, each of the boxes will contain about $7Million to $8Million each and the consignment is still left in the storage house till today, but as the year is coming to and end you most act fast. The consignment are two metal boxes with weight of about 25kg each (Internal dimension: W61 x H156 x D73 (cm). Effective capacity: 110 LBS.). Approximately, the details of the consignment including your name and address, the official document from United Nation office are tagged on the Metal Trunk boxes.

Provide your name, phone number and full home address, to cross check if it corresponds with the name and address on the consignment including the name of nearest airport around your city and other details. You can send the required details to me by email for onward delivery. All communication must be held extremely confidential. I can get everything concluded within 48hours upon your acceptance and proceed to your address for delivery if you assure me of sharing the content 30% for me / 70% with you on my arrival to your house.

I want to transact this business with you and share the money, since the shipper has abandoned it and disappeared because of the fear of being arrested by the authorities. I will pay for the Non inspection fee and arrange for the boxes to be moved out of this airport to your address by myself. But I will share it 30%/70% with you. I assure you that this is legal and 100% risk free.

 

daeman

Administrator
Staff member
...
Dear Beneficiary,

Kindly note that you are required as a matter of urgency to reconfirm your information including your name,phone number and your address for verification and immediate payment within 24 hours to enable your payment of US$10.7Million.This is as a result of the mandate given to me by the President Federal Republic in conjunction with the Federal Executive Council (FEC),the Senate Committee on Foreign Debts Reconciliation and Implementation Panel on Contract/inheritance/compensation funds to complete all the unpaid Contract/inheritance/lottery fund.

Get back to me urgently.

Best Regards,
Mr.Adebayo Adelabu.
Deputy Governor (CBN)

KINDLY NOTE THAT SOME IMPOSTERS HAVE STARTED MAKING FORGERY OF MY GOOD NAME

:woot: :D :lol:
 
Από τη Στέφανι Λέο!

Σας γράφω αυτό το μήνυμα με δάκρυα και θλίψη και ξέρω ότι αυτό το μήνυμα μπορεί να έρθει σε σας ως έκπληξη, είμαι η Στέφανι Λέο. Η μόνη κόρη. Ο πατέρας μου ήταν ένας πολύ πλούσιος έμπορος κακάο στην Ακτή του Ακτή του Αμπέιγ (Ακτή του Ελεφαντοστού) και ο πατέρας μου δηλητηρίατο από τους επιχειρηματικούς του συνεργάτες σε μια από τις εξόδους του σε επαγγελματικό ταξίδι.

Η μητέρα μου πέθανε όταν ήμουν μωρό και από τότε ο πατέρας μου με πήρε τόσο ιδιαίτερο. Πριν από το θάνατο του πατέρα μου σε ένα ιδιωτικό νοσοκομείο εδώ στο Αμπιτζάν, μου τηλεφώνησε κρυφά στην κρεβατοκάμαρά του και μου είπε ότι έχει το ποσό (7,500,000.00) επτά εκατομμυρίων πεντακοσίων χιλιάδων αμερικανικών Dorella, μια από τις διεθνείς τράπεζες εδώ στο Αμπιτζάν, χρησιμοποίησε το όνομά μου ως μοναδική κόρη του για τον επόμενο Κιν στην κατάθεση του ταμείου. Ο αείμνηστος πατέρας μου με ενημέρωσε να αναζητήσω έναν ξένο συνεργάτη σε μια χώρα της επιλογής μου, όπου θα μεταφέρω αυτά τα χρήματα και θα τα χρησιμοποιήσω για επενδυτικούς σκοπούς όπως η διαχείριση ακινήτων ή η διαχείριση ξενοδοχείων.

Είμαι επιζητούμενος για τη βοήθειά σας με τους ακόλουθους τρόπους: (1) Να παράσχει έναν τραπεζικό λογαριασμό στον οποίο θα μεταφερθούν αυτά τα χρήματα. (2) Να υπηρετήσει ως θεματοφύλακας μου. (3) Να με ρυθμίσει να έρθω τη χώρα σας για να συνεχίσει την εκπαίδευσή μου.

Σημείωση: Είμαι πρόθυμος να σας προσφέρω 20% του συνολικού ποσού ως αποζημίωση για την προσπάθεια / εισροή σας μετά την επιτυχή μεταφορά αυτού του αμοιβαίου κεφαλαίου στον υποψήφιο τραπεζικό σας λογαριασμό. Προκαλέστε να ακούσετε σύντομα.

Τις καλύτερες ευχές,
Στέφανι Λέο
 
Η μητέρα μου πέθανε όταν ήμουν μωρό και από τότε ο πατέρας μου με πήρε τόσο ιδιαίτερο. Πριν από το θάνατο του πατέρα μου σε ένα ιδιωτικό νοσοκομείο εδώ στο Αμπιτζάν, μου τηλεφώνησε κρυφά στην κρεβατοκάμαρά του...
Καλέ τι του έκανε του παιδιού; Να ενημερώσουμε τον εισαγγελέα ανηλίκων!
 
Έψαχνα τη δισκογραφία των Κιν για σχετικούς τίτλους, ώστε να συνοδεύσω την επιστολή με βιντεάκι, αλλά δυστυχώς ατύχησα (όπως η μόνη κόρη).
 

SBE

¥
O επόμενος Κιν είναι ο αδερφός του προσεχούς Κιν κι ο γιός του προηγούμενου Κιν.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Μόλις έλαβα μήνυμα από Alexis Tsipras. :woot: Seems legit. :laugh:
 

Attachments

  • tsiprasmpam.png
    tsiprasmpam.png
    18.3 KB · Views: 208
Top