FAQs about the forum and the site

daeman

Administrator
Staff member
Τις τελευταίες ημέρες δεν μπορώ να μπω στο φόρουμ με το Firefox: αφού κάνω login, εμφανίζεται το μήνυμα The page isn’t redirecting properly. Με το Edge μπήκα κανονικά. Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα; Μήπως ξέρει κανείς πού οφείλεται;

Δοκίμασε να αποσυνδεθείς από το Φέισμπουκ και να καθαρίσεις cache και cookies. Παρόμοιο πρόβλημα έχω κι εγώ, μπαίνοντας είτε από τάμπλετ είτε από φορητό Η/Υ, και από τις ανακατευθύνσεις που βλέπω ότι αποπειράται η Όπερα και το Χρώμιο και το αντίστοιχο μήνυμα περί redirects που μου βγάζουν, υποψιάζομαι δυσλειτουργία στη διασύνδεση μεταξύ Λεξιλογίας και FB. Αλλά επειδή αγναντεύω το μπουρινιασμένο Αιγαίο με τ' άσπρα ριφάκια του να χοροπηδούνε και είμαι μακριά από τα εργαλεία μου, τόσο από άποψη τοπική όσο και από άποψη διάθεσης, βολεύομαι προσωρινά με αυτή την πρακτική λύση.

Το παρόν μήνυμα γράφτηκε σε τάμπλετ, με όλους τους τόνους και το δαεμανικό του πνεύμα.
Δεν υπάρχει δεν μπορώ, μόνο δεν ξέρω ή δεν θέλω, εφόσον γίνεται. Μόνο με τις επιλογές κειμένου και τις κοπιπάστες και τα λίνκια με παιδεύει η ταμπλέτα κι ώρες ώρες θέλω να της τσούξω φωτιά, να γίνει αντικουνουπική. :-)
 
Είχες δίκιο - αλλά συνέβη κάτι αστείο: είχα ήδη σβήσει τα cookies της Λεξιλογίας, χωρίς αποτέλεσμα. Τώρα έσβησα όλα τα cookies, και πράγματι κατάφερα να μπω στο φόρουμ. Όταν όμως ξαναμπήκα στο FB, έχασα πάλι τη Λεξιλογία. Σβήνω λοιπόν τα cookies του FB μόνο και ξαναπροσπαθώ να κάνω login στη Λεξιλογία - και εμφανίζεται το login page του Facebook! :-) Κλείνω τα πάντα, ξανανοίγω, το ίδιο. Τελικά έκανα login στο FB και η αλεπού προσπάθησε να με κάνει redirect στο φόρουμ, αλλά απέτυχε. Μάλλον θα συνεχίσω να μπαίνω από διαφορετικούς browsers :-(

Ευχαριστώ, δαεμάνε, και καλές βουτιές!
 

nickel

Administrator
Staff member
Καλημέρα. Το πρόβλημα με το Facebook το έχουν αναφέρει κι άλλα μέλη. Δυστυχώς, ο τεχνικός μας σύμβουλος απουσιάζει.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Σε Αλεπού, ανάμεσα στα cookies της Λεξιλογίας εμφανίζονται και δυο της μορφής FB χχχχχχχχχχχχχχχ. Τα έσβησα, έκανα αποσύνδεση (log out) σε ΦΒ και Lexi, έκλεισα την αλεπού. Ξαναμπαίνω τώρα προσέχοντας να μην έχω ταυτόχρονα ανοιχτή καρτάλα του ΦΒ και της Λεξιλογίας, με άλλα λόγια κάνω log out στο ένα πριν μπω στο άλλο. Μου δουλεύει αν και είναι οπωσδήποτε δύσκαμπτο.
 

nickel

Administrator
Staff member
Στις επιλογές του Go Advanced mode, κάτω αριστερά είναι ο πίνακας και άλλα βοηθητικά κουμπάκια.

Για να γράψεις αυτό:

10 | 100
20 | 200

το κείμενό σου θα είναι:
HTML:
[TABLE]10 | 100 
20 | 200[/TABLE]
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Μην ξεχάσεις να πατήσεις Enter εκεί που θέλεις να αλλάζει η σειρά και να πηγαίνει από κάτω. Ανάμεσα στις στήλες μπαίνει |, όπως λέει ο εορτάζων.
 
Top