Το ευχετήριο γαϊτάνι

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Εφτά χρόνια συμπλήρωσε το ιστολόγιο του Νίκου Σαραντάκου Οι λέξεις έχουν τη δική τους ιστορία, «εφτά χρόνια με και χωρίς φαγούρα» όπως είναι ο τίτλος στη σημερινή του δημοσίευση.

Μια και, όπως γράφει, πρόσφατα συμπληρώθηκαν τα 12 εκατομμύρια επισκέψεις στο ιστολόγιο, να ευχηθώ και από εδώ να τις εκατοστήσει σε εκατομμύρια, με τα πάντα ενδιαφέροντα γλωσσικά και λεξιλογικά του θέματα, που εύχομαι να τα πολυμυριάσει από τα ως τώρα 2591 του.
 

daeman

Administrator
Staff member
Eυχαριστώ πολύ και από εδώ, πάντα ν'ανταμώνουμε!

Και να ξεφαντώνουμε!




......................
 

nickel

Administrator
Staff member
Καλημέρα. Έπεσε το μάτι μου στο μέρος του φόρουμ που αναφέρει εορτές και επετείους και σκέφτηκα ότι είναι ευκαιρία να ευχηθούμε χρόνια πολλά στον dominotheory, τον άξιο αυτό φίλο του φόρουμ. Πολύχρονος και παραγωγικός!
 
Καλημέρα. Έπεσε το μάτι μου στο μέρος του φόρουμ που αναφέρει εορτές και επετείους και σκέφτηκα ότι είναι ευκαιρία να ευχηθούμε χρόνια πολλά στον dominotheory, τον άξιο αυτό φίλο του φόρουμ. Πολύχρονος και παραγωγικός!

Ευχαριστώ, nickel, για τα καλά σου λόγια, αλλά και για την -ομολογουμένως αξιοθαύμαστη- προσφορά σου γενικότερα!!! Εύχομαι κι εγώ ν' απολαύσουμε πολλά ακόμη δημιουργικά χρόνια και αξιόλογα νήματα από εσένα και τη Λεξιλογία!!! ;):up:


Sly & The Family Stone - Thank You (Falettinme Be Mice Elf Agin)
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Για να μη σου ευχηθώ με Fats Domino όπως σε πρωτοκαλωσόρισα, ούτε με το πολυακουσμένο Domino του Βαν Μόρισον, ιδού η Ντόμινο Κερκ, κόρη του Σάιμον Κερκ, του ντράμερ των Free και των Bad Company, στο Tropical Moonlight και το Ordinary World:



Ό,τι αγαπάς να βρίσκεις, Ντόμινε, και να βρισκόμαστε! :up:
 

Earion

Moderator
Staff member
Ντόμινος; Όπως Ντέρεκ εντ δε Ντόμινος;


Derek and the Dominoes. Keep On Growing

με όλα τα υπονοοούμενα ως ευχή...
 
.....
Earion, oliver και daeman, ευχαριστώ από καρδιάς για τις όμορφες ευχές και σύντομα θα αντευχηθώ κι εγώ, με μουσικά δωράκια.

Ένα, που έχω εύκαιρο, το στέλνω από τώρα:


Syd Barrett - Dominoes
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Χμμ, Ντόμινε, ανακαλύψαμε ότι δεν παίζεις ντόμινο ;), οπότε ας επαναλάβω τις ευχές μου από το #1527, αλλά χωρίς τσαχπινιές: Να τα χιλιάσεις! :)
 
Χμμ, Ντόμινε, ανακαλύψαμε ότι δεν παίζεις ντόμινο ;), οπότε ας επαναλάβω τις ευχές μου από το #1527, αλλά χωρίς τσαχπινιές: Να τα χιλιάσεις! :)

Ευχαριστώ γιατρέ μου!!! :)


Jelly Roll Morton
- Doctor Jazz


ΥΓ. Αυτό το «σύντομα θα αντευχηθώ κι εγώ, με μουσικά δωράκια» δεν το έχω ξεχάσει. Τώρα, όσον αφορά το σύντομο της υπόθεσης: κοιτάξτε την ώρα (δημοσίευσης του παρόντος). Μεταφραστές, επιμελητές, διορθωτές άνθρωποι είστε, θα με καταλάβετε πιστεύω... ;)
 
Μπα? Γιορτή? Όσα ξέρουν οι νοικοκύρηδες, δεν τα ξέρουμε εμείς τα απλά μέλη! Χρόνια πολλά λοιπόν κι από μένα!
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Γενέθλια (το λέει στην πρώτη σελίδα του φόρουμ, κάτω κάτω, στο What's Going On :) ).
 
Top