Το ευχετήριο γαϊτάνι

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Δήμητρες και Δημήτρηδες, χρόνια πολλά!

(Και οι Τράκηδες, εδώ εντάσσονται...)
 

nickel

Administrator
Staff member
Χρόνια πολλά, καλά, δημιουργικά.

Πάνω απ' όλα, στον αγαπημένο Μήτσο της ζωής μου. :-)
 
Χρόνια πολλά και καλά σε όλους. Σ΄όσους είναι κοντά, σ΄ όσους είναι πιο μακριά και σ΄ όσους θα φύγουν για τα ξένα. :)
 
Χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα σε όλες τις εορτάζουσες κι όλους τους εορτάζοντες! Τα όνειρά τους να πραγματοποιούνται κι οι προσδοκίες τους να εκπληρώνονται!
 

Earion

Moderator
Staff member
Έχουμε στις 2 Νοεμβρίου, την πιο αισιόδοξη μέρα του χρόνου, την εορτή των αγίων


Η ωραιότερη ημέρα για να ξεκινούν σχέδια. Λάβετέ το υπόψη όποτε πρόκειται να ξεκινήσει κάτι μεγάλο στη Λεξιλογία.

Χρόνια πολλά σε όσους βλέπουν αισιόδοξα το μέλλον!
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Μάτα, Νίνα, Μιχάληδες, Άγγελοι και Αγγελίνες, Γαβρίληδες και Γαβριέλες, Σταμάτηδες και Σταματίνες, Ταξιάρχες και ανθυπολοχαγοί, Σεραφείμ (τα ονόματα, όχι τα επώνυμα), όσες και όσοι γιορτάζετε σήμερα, χρόνια πολλά, κεφάτα, με υγεία και προσωπική ευημερία!
 
Χρόνια πολλά, ευτυχισμένα και δημιουργικά σε εορτάζουσες και εορτάζοντες!
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα, με έναν Μιχαήλ με μαγικά δάχτυλα, τον Μάικ Μπλούμφιλντ, to His Holy Modal Majesty:



and to Her Holy Modal Highness:



Follow me, baby, I'll show you a gypsy good time :-):


που λέει ο συνονόματος κι από σπόντα συντοπίτης μου Νικ Γκραβενίτης.
Wish you're always lookin' for fun and feelin' groovy!
 

nickel

Administrator
Staff member
Χρόνια πολλά και σε σας και σε μας. Με πολλή από τη μια κρίση και καθόλου από την άλλη.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Σας ευχαριστώ για τις ευχές και εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου σε όλους τους εορτάζοντες και τις εορτάζουσες χρόνια πολλά!
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Χρόνια πολλά και ηλιόλουστα στην Αλεξάνδρα, με μια «Ημέρα στην παραλία» από τον Alex B. Shaw:

Dia de praia

 

nickel

Administrator
Staff member
Να μας ζούν και να χαιρόμαστε τις Μαρίες και τους Μάριους, τις Βιργινίες και τις Λεμονιές (μα έτσι λέει το eortologio.gr), τις Σουλτάνες, τις Δέσποινες, αλλά και ειδικότερα τη Μάρω, τη Μαριώ, τη Μαριωρή, τη Μαρίκα, τη Μαριγώ, τη Μαριγούλα, τη Μαρούλα, τη Μαρίτσα, τη Μαριέττα (με ένα ή δύο τ), τη Μαρούσα, τη Μάρσια, τη Σούζυ, την Τάνια, τη Δέσπω, τη Δεσποινιώ, την Ντέπη και την Πέπη. Αν σας ξέχασα, ξίδι.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Μια σπάνια ονομαστική γιορτή σήμερα: Χρόνια πολλά στο νέο μέλος μας, τη Λευκή!
 

Earion

Moderator
Staff member
Η Πρωτοχρονιά είναι κσι ονομσστική εορτή. Να μην ξεχάσουμε τις ευχές.

Χρόνια πολλά στους Βασίληδες και στις Βασιλικούλες.
 
Χρόνια τους πολλά κι από μένα!

Ας θυμηθούμε ότι και για μας τους άθεους είναι σήμερα του αγίου Βασιλείου... Ραφαηλίδη. ;)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Χρόνια πολλά σε Βασιλικές και σε Βασίληδες με μικρή χρονοκαθυστέρηση.
 
Top