Καλώς σας βρίσκω!

artcat

New member
Καλησπέρα παιδιά,
αν και έχω γραφτεί κάμποσο καιρό τώρα κι άλλο τόσο απέχω από το μεταφραστικό επάγγελμα επιστρέφω στην προσπάθεια
και είπα να πω ένα γεια κι ένα συγχαρητήρια για αυτό που έχετε εδώ μέσα :)
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Καλώς όρισες! Εύχομαι να είναι ευχάριστη η εμπειρία σου εδώ, και να συμβάλεις όσο μπορείς με τις δικές σου γνώσεις και τις απορίες.
 

Gizem

New member
Καλώς σας βρήκα και πάλι.
Υπάρχουν πολλά ενδιαφέροντα θέματα εδώ. Θα χαίρομαι να διαβάζω.:eek:
 

Earion

Moderator
Staff member
Καλώς ήρθες, George

Ωραίο αυτό, κάπως πρέπει να το αξιοποιήσουμε:

 
Γεια σας φίλες και φίλοι της Λεξιλογίας.

Είμαι η Παραντίπερ Ντυ, νόθο παιδί της Παραντί (της Βανέσσας φυσικά) και των Χύσκερ Ντυ.

Έχω γεννηθεί πολύ πρόωρα (ή πολύ ύστερα, η μαμά μου δεν έχει ακόμα αποφασίσει ποιο απ’ τα δυο) ίσα ίσα για να βάζω τους γονιούς και τους γνωστούς μου σε μπελάδες ή απλά και μόνο να τους εκνευρίζω. Κι από το πολύ πες πες, με κάναν να πιστεύω ότι αυτό μου δόθηκε σαν έργο στη ζωή.

Για τη Λεξιλογία έχω να πω ότι γενικά μου αρέσει, εκτός από ορισμένες φορές ή ορισμένα άτομα που οι εκδηλώσεις τους με κάνουν μπαρούτι. Ανθρώπινο και αναπόφευκτο, δε συμφωνείτε; Είπα να κάνω φανερή την παρουσία μου σήμερα, για να μπούμε κι οι δυο, εσείς κι εγώ, σε δοκιμασία. Αγάπης, καλέ, όχι ισχύος.

Θα τα λέμε κάπου κάπου. Μη με ξεχάσετε.
 

FotisKart

New member
Χαιρετώ και γώ με την σειρά μου, ονομάζομαι Φώτης και είμαι ένθερμος οπαδός των ξένων γλωσσών. Μου αρέσει πολύ η σελίδα σας και την βρίσκω χρήσιμη και ουσιαστική. Καλώς σας βρήκα:)
 
Top