Καλώς σας βρίσκω!

Earion

Moderator
Staff member
Πάντως πολύ δύσκολα σε ξεχνάει, φίλε μου Earion, όποιος περνάει συχνά απ' το δαχτυλίδι της Κηφισίας

Ζάζουλα, τώρα το είδα κι ελπίζω να μην είναι αργά να του ζητήσω δικαιώματα!
 

Zazula

Administrator
Staff member
Μόνο δικαιώματα; Με τα SOPA/PIPA μπορείς να του κλείσεις και τις ΙΡ! :p
 

AnastasiaG

New member
Καλώς σας βρήκα, Zazula! ;-)

Nickel, ευχαριστώ διπλά (και για τους δύο τύπους=ερμηνείες). ;-)

Όσο πάω και σας πλησιάζω... απειλητικά! :p
 
Καλωσήρθες! Μήπως κατά τύχη έμενες παλιότερα Αθήνα και τώρα στας δυτικάς Ευρώπας; :-)
 

Gilgamesh

Member
Χαίρετε!

Είμαι ο Γιλγαμές, κατά τα δύο τρίτα θεϊκός, έχω απαράμιλλη ομορφιά, γενναιότητα και σοφία. Είμαι περήφανος σαν νεαρός ταύρος.

Διέσχισα τον ωκεανό κι έφτασα στα πέρατα της ανατολής. Ταξίδεψα μακριά για να βρω τα μυστικά του κόσμου και να ανακαλύψω την ιστορία της εποχής πριν από τον Κατακλυσμό. Έτσι λοιπόν έφτασα εδώ, στη θαυμαστή σας χώρα, τη Λεξιλογία. Να ξαποστάσω και να τραφώ απ' τη γνώση σας. Να δυναμώσω από τη σοφία σας!
...και να κρυφτώ απ' την Ιστάρ...
 

agathe

New member
Καλημέρα στην παρέα και καλώς σας βρήκα κι εγώ με τη σειρά μου (εντελώς τυχαία, ομολογώ, αλλά...τι τύχη που σας ανακάλυψα!!!)

Χρήσιμα θέματα υπάρχουν στο φόρουμ, διάφορες απορίες έχω, αλλά πριν ρωτήσω, ας στρωθώ στο διάβασμα καλύτερα...
(καλά, θα κάνω και κανα μπάνιο, μη νομίζετε......:p)
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Καλώς όρισες, Agathe! Καλές αναζητήσεις στη Λεξιλογία :)
 
Καλώς ήρθες Agathe στο φόρουμ -μπορείς να κάνεις βουτιές στα παλιά θέματα, κι έτσι να συνδυάσεις μπάνιο και ενημέρωση (εντάξει, κρύο αστείο αλλά με τέτοιον καύσωνα δεν ενοχλεί)
 

nickel

Administrator
Staff member
Καλημέρα και καλωσήρθες, Agathe. Εγώ προτείνω, στα εδώ μακροβούτια σου, αν βρίσκεις νήμα με κάποια εκκρεμότητα, κάτι αναπάντητο κι ανολοκλήρωτο, χώνε καμιά ερώτηση να αναστηθεί. Ίσως είναι ευκαιρία, με λίγο CPR, να πάρει τ' απάνω του.

ΥΓ: «θα κάνω και κανα μπάνιο». Αν το «κανα» έμεινε επίτηδες άτονο, σε έχω κιόλας στα καλά μου βιβλία*.


* Έλα οι ναζί των αγγλισμών...
 

agathe

New member
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα...
Ξέχασα να σας τρατάρω και τα φοντάν που έφερα..., βουαλά λοιπόν!!! Καλή σας όρεξη...:)

@sarant, πειράζει που προτιμώ τις βουτιές στη θάλασσα? (μένω σε νησί, αλλά επίτηδες δεν το είπα απ'την αρχή, μη φάω ban απ'το πρώτο μου μήνυμα...) :cheek:

@nickel, CPR με τέτοια ζέστη?? α πα πα...
Πάντως, πριν ανοίξω κάποιο thread, ούτως ή άλλως θα έψαχνα αν υπήρχε παλαιότερο. Για ν'ανοίγουμε θέματα είμαστε τώρα??

Υ.Γ.: Επίτηδες έμεινε άτονο...;-)
 

locus

New member
Χαιρετώ,

Χρήσιμο το φόρουμ για μένα που διαβάζω αγγλικά μόνος μου καθώς δεν υπάρχουν λεφτά για φροντιστήρια. Οπότε θα σας "ενοχλώ" κάθε φορά που θα χρειάζομαι τη βοήθεια σας. :angel:
 
Top