Βιντεάκια για γέλια και για κλάματα

Zazula

Administrator
Staff member
Στην αρχή είχα αποφασίσει να το ρίξω στη χορτοφαγία για τουλάχιστον μία εβδομάδα. Όσο προχωρούσε, άλλαζα γνώμη.
Μιλάμε το παρακολουθησα όλο μονορούφι, σαν υπνωτισμένος. Και παρότι φοβήθηκα τα πολλά κόκαλα, είδα βγαίνουν πολύ εύκολα — και δείχνει πάρα πολύ μαλακό σε υφή.
 

nickel

Administrator
Staff member
Ομολογώ ότι στη διατροφή μου υπάρχει ήδη το χέλι — σε συγκεκριμένο μαγαζί. Όχι, δεν θα καθόμουν να τα καθαρίσω ο ίδιος.
Μου αρέσει αυτό το βιντεάκι. Μου αρέσει και το δακτυλολίσθημα «το κιθάρισμα των χελιών». Είχα μείνει στα… μακαρόνια. https://en.wikipedia.org/wiki/Spaghetti_alla_chitarra
 
Καταγγέλω το γεγονός ότι ο Ευρωπαϊκός Ένωσης έχει ύποπτα γαλλλική προφορά και μουστάκι.
 

nickel

Administrator
Staff member
Η διερμηνέας νοηματικής στην ομιλία του Βραζιλιάνου προέδρου Μπολσονάρο κατά την τελετή ανάληψης της προεδρίας ξεπερνάει σε ενθουσιασμό ακόμα κι εκείνον τον απατεώνα Νοτιοαφρικανό που διερμήνευε τον Ομπάμα με αλαμπουρνέζικα.

 

Zazula

Administrator
Staff member
Η διερμηνέας νοηματικής στην ομιλία του Βραζιλιάνου προέδρου Μπολσονάρο κατά την τελετή ανάληψης της προεδρίας ξεπερνάει σε ενθουσιασμό ακόμα κι εκείνον τον απατεώνα Νοτιοαφρικανό που διερμήνευε τον Ομπάμα με αλαμπουρνέζικα.

Σατανική μεθόδευση για να με κάνεις ν' ακούσω την (τουλάχιστο κάπως ανεκτότερη, καθότι πιο πολιτισμένη) εκδοχή της βλάχικης εκδοχής της ισπανικής, που μου θέλει ν' αποκαλείται και ξεχωριστή γλώσσα. :sneaky:
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Το σπίθι με τσι παπέλες


Ήτανε νύχτα κι η θεια Μαρίκα
με την Ευτέρπη, τη Νίτσα και του Κωστή τη γρα
με καραμπίνες και καροτσάδα
πηγαίνανε για σαμποτάζ

Σκοπός μεγάλος, να 'τανε κι άλλος
να δει το γιο τζη το Σάββα (; ) τρανό να κυβερνά
βαστά μια τσάντα γεμάτη ψήφους
και μπαίνουνε με τσαμπουκά

Φακούς ανάβουν, καλώδια βάζουν
κατσαβιδάκια, δυο πένσες και γαλλικά κλειδιά
γλακούν ντελόγο να μην τζι πιάσουν
και έχουν άλλα ντράβαλα

Μάσκες φορούνε, τρόμο σκορπούνε
και με το ζόρι τς αθρώπους τυλίγουν με σκοινιά
χαρά μεγάλη μα και καμάρι
το σχέδιό ντως ξεκινά

Μέσα μπουκάρουν για να λιντσάρουν
μα σα χαμένοι ξανοίγουν τριγύρω τους καλά
κάλπη και ψήφοι, πράμα δε λείπει
και όλα πάνε μια χαρά

Μα η θεια Μαρίκα απού 'χε προίκα
και στ' όνομά τζη γραμμένα πεντέξι γονικά
έταξε θέσεις και μεταθέσεις
και άλλα αξιώματα

Καρέκλες βρήκαν και βολευτήκαν
και τση νοθείας τη γλύκα γευτήκανε μετά
παντέρμο μέλι, και ποιος δε θέλει
την εξουσία τελικά;

https://www.kalokairistonoto.com/about
 

nickel

Administrator
Staff member
Από το Parody Project, δύο βιντεάκια, εξαιρετικές διασκευές του Sounds of Silence. Μου κατέστρεψαν το ωραίο τραγούδι, αλλά ο άλλος θα μας καταστρέψει τον ωραίο πλανήτη...


Μέρος 1, 25/10/2017



Μέρος 2, 16/8/2018

 

nickel

Administrator
Staff member
Alternatino is a sketch show that follows Arturo Castro (“Broad City,” “Narcos”) as he attempts to navigate life as a modern Latino man – whatever that means. In this episode a crime boss’s translator proves he’s not up to the task.

 

Zazula

Administrator
Staff member
Μέρες που 'ναι, τι καλύτερο από λίγο φερετροχορό!

 

nickel

Administrator
Staff member
Είμαι περίεργος τι βιντεάκια θα ανεβάζεις τον τρίτο μήνα εγκλεισμού. :)
 

Zazula

Administrator
Staff member
Όπως έγραψε ένας θεούλης στα σχόλια: «Αν δεν συμβεί αυτό στην κηδεία μου, δεν πρόκειται να παραστώ» :lol:

 

Zazula

Administrator
Staff member
Είμαι περίεργος τι βιντεάκια θα ανεβάζεις τον τρίτο μήνα εγκλεισμού. :)
Ας συνεχίσουμε along the lines of this challenge (το κομμάτι είναι πολύ καλό!): :D

 
Top