Βιντεάκια για γέλια και για κλάματα

crystal

Moderator
Μη μας κάνεις χάλι γκάλι την καρδιά! Έχει και μεταφραστικό ενδιαφέρον...

 

nickel

Administrator
Staff member
Αυτό έπρεπε να το είχα ανεβάσει πρωί πρωί, τσαγκαροδευτεριάτικα, για να σας δημιουργήσει τους σωστούς ρυθμούς. Αλλά μου το έστειλαν τώρα. Είναι μια απολαυστική εκτέλεση του γνωστού Mom's Song, που έχει γραφτεί πάνω στην εισαγωγή του Γουλιέλμου Τέλλου του Ροσίνι. Ποτέ δεν χώρεσαν τόσο πολλές λέξεις μέσα σε λιγότερα από τρία λεπτά της ώρας. Κι αν χώρεσαν λέξεις, ποτέ δεν χώρεσαν τόσα κλισέ.

 

Elsa

¥
Ευχαριστώ πολύ, Νίκελ! Το έχουμε δει με τα παιδιά ίσαμε 5 φορές (για να δουν πόσο χειρότερα θα μπορούσαν να είναι τα πράγματα και να εκτιμήσουν αυτό που έχουν!:D ) και έχουμε ξεραθεί στα γέλια!
 
Η πειρατεία σκοτώνει
Πειratεία, για την ακρίβεια.
Το επόμενο είναι για γερά στομάχια (excuse the pun).
Το δικό μου πάντως πρέπει να είναι πολύ γερό: αν και μόλις είχα φάει τρία πιάτα σούπα, στάθηκα στο ύψος των περιστάσεων...
 

nickel

Administrator
Staff member
Στις 10/1/09 1.200 Νεοϋορκέζοι ταξίδεψαν στον παγωμένο υπόγειο χωρίς παντελόνι, χωρίς φούστα — επιδεικνύοντας τα βρακιά τους (ή τα χοτ παντς τους).

No Pants Subway Ride 2009

Το (όγδοο αυτό) στήσιμο του No Pants Subway Ride ήταν πρωτοβουλία της εταιρείας Improve Everywhere, που οργανώνει διάφορες τέτοιες διασκεδαστικές φάρσες.

Στο Παρίσι κάποιοι αντέγραψαν ένα άλλο κόλπο της εταιρείας, το «πάγωμα». Στις 8/3/08 3.000 άνθρωποι στο Τροκαντερό κοκάλωσαν επί 5 λεπτά στο σημείο όπου βρίσκονταν.

The Paris freeze

Το καλύτερο απ’ όλα είναι η διαφήμιση της T-Mobile στο Λονδίνο. Στις 16/1/09 ο σταθμός της Λίβερπουλ Στριτ ζωντάνεψε με τη συμμετοχή 350 χορευτών και… ανυποψίαστου κοινού.

The T-Mobile Dance
 
Α, θέλω κι εγώ....! Γιατί δεν μπορούν να κάνουν και στην Ελλάδα τέτοια;
 

nickel

Administrator
Staff member
On January 1, 2009, Robbie Maddison successfully jumped 96 feet 0 inches (29.26 meters) up onto the Arc de Triomphe in front of Paris Las Vegas and then descended a 40 feet drop off the monument to return safely to ground level. Robbie said after the jump that he may have broken his hand and had a gash to the bone in the webbing of his left hand.

 

SBE

¥
...Kαι της είχα πει "Σούλα, μη με τυραννάς άλλο γιατι θα έρθω μια μέρα στη δουλειά σου και θα στουκάρω με το ιχ και θα μας γράψουν οι εφημερίδες, Σούλα, θα είμαστε παρέα στο χώμα, Σούλα"
 
Νομίζω πως τη γλίτωσε γιατί πετάχτηκε έξω από το παράθυρο (φαίνεται στο βιντεάκι αν κοιτάξεις προσεκτικά). Συνέβη γιατί έπαθε κάποιας μορφής κρίση (επιληψίας νομίζω).
 

SBE

¥
Ωχ, επιληψία καιιχ...
Επομένως αλλάζω το πιο πάνω: Σούλα, εσυ στο χωμα κι εγώ στη φυλακή.

(ελπίζω να μην τα ακούσω για την έλλειψη ευαισθησίας μου στον πόνο του άλλου)
 
Top