Βιντεάκια για γέλια και για κλάματα

daeman

Administrator
Staff member
Με την ευκαιρία των 25ων γενεθλίων του Tetris:

ο παίκτης, πάντως, δεν είναι και αστέρι...:)
 

nickel

Administrator
Staff member
Θα τη θυμάστε την ασπρόμαυρη διαφήμιση (για μάρκα ουίσκι) με εκείνες τις δύο ομάδες που παρατάσσονται στο γήπεδο και, αφού η μία κάνει μια εντυπωσιακή επίδειξη φωνών και ποδοπατημάτων που θυμίζει τελετουργία των Μαορί, η απέναντι ομάδα, σκοτσέζικη σαν το ουίσκι, απλώς σηκώνει τα κιλτ της. Την παρακάτω διαφήμιση της ίδιας μάρκας, στο ίδιο πνεύμα, γιατί δεν την έχω δει ποτέ εδώ;

 

nickel

Administrator
Staff member
Είναι ένα από τα ωραιότερα βιντεάκια που έχω δει και είχα την εντύπωση ότι ήταν ήδη ανεβασμένο στο νήμα, αλλά ίσως να το θυμάμαι και από άλλο φόρουμ. Καλά που το θυμήθηκες, γιατί θα μπορώ τώρα να εικονογραφήσω την απάντησή μου σε τούτο το νήμα.
 

daeman

Administrator
Staff member
Τελικά θα ζητήσω το search τής Λεξιλογίας να ονομαστεί προς τιμήν μου :p:
http://www.lexilogia.gr/forum/showpost.php?p=13810&postcount=6
http://www.lexilogia.gr/forum/showpost.php?p=15189&postcount=11

Συγγνώμη για τη διπλοεγγραφή, αλλά αναζήτησα μόνο τον τίτλο Spin χωρίς αποτέλεσμα... :eek:
Ναι, είναι παλιό (2005, νομίζω), αλλά πολύ καλό, έξυπνο και με ωραία μουσική, οπότε σκέφτηκα ότι δεν πρέπει να λείπει από εδώ.
Και μια πρόταση: Simple search, Advanced search, Zazulean search (κατά το Boolean):D
 

daeman

Administrator
Staff member
Οκταπόδι το λένε οι Γάλλοι που το έφτιαξαν, χταπόδι-χταποδάκι εμείς. Άσχετα με το όνομα, είναι απολαυστικό και ως θέαμα και ως γεύση, καλοκαιρινό κι ευχάριστο...
Εναλλακτικός τίτλος: χταπόδια σε παρκούρ :D
και, αν έχει ξαναδημοσιευτεί εδώ, λυπάμαι αλλά έψαξα (oktapodi, οκταπόδι, χταπόδι, κ.α.) χωρίς αποτέλεσμα.
 

daeman

Administrator
Staff member
Χρόνια πολλά στους πατεράδες σήμερα, από τον Άχμεντ :D
 
Μαζί με τα υπόλοιπα, μου φάνηκε αστείο και το ρήμα "complacing" που χρησιμοποιεί η παρουσιάστρια στο 1'09" (προφανώς εκ του complacent). Οι φίλοι μας οι Αμερικανοί δεν είναι απλά γλωσσοπλάστες, είναι γλωσσο-οδοστρωτήρες!
 

nickel

Administrator
Staff member
This is in response to this video.


"Always Look on the Bright Side of Life" is a popular song written by Eric Idle that originally featured in the 1979 film Monty Python's Life of Brian and has gone on to become a common singalong at public events such as football (soccer) matches as well as funerals.
[...]
When Graham Chapman died in 1989, the five remaining members of Monty Python, as well as Chapman's close relations, came together at his private funeral to sing "Always Look on the Bright Side of Life" as part of Idle's eulogy. In 2005, a survey by Music Choice showed that it was the third most popular song Britons would like played at their funerals.




Angels by Robbie Williams is the song Britons would most like played at their funeral, a survey has suggested.
While the melancholy hit topped the UK poll, Europeans favoured Queen's more upbeat anthem The Show Must Go On as their first choice.
Frank Sinatra's My Way was second in the UK vote with Monty Python's Always Look on the Bright Side of Life in third place.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/4336113.stm


Τι θέλετε; Βιντεάκια για γέλια και για κλάματα λέει ο τίτλος!
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Όχι, η φωτογραφία δεν είναι αλλοιωμένη, απλώς είναι πολύ εύκολο να αλλοιώσεις την αλήθεια όταν την στηρίζεις σ' ένα ενσταντανέ. Γιατί, δεν είναι πανεύκολο να δείξεις ότι κάποιος κοιμόταν σε μια ομιλία, αν τον φωτογραφίσεις στο κλάσμα δευτερολέπτου που ανοιγοκλείνει τα μάτια του;
 

crystal

Moderator
Δε ούλτιμεϊτ μίστερι!
Το πόσταρε κι η Usurpadora μερικές σελίδες πριν.
 
Top