Χαρούμενο ξύπνημα

daeman

Administrator
Staff member
...
Χορεύοντας μ' ένα παιδί


Sophie & Itay Yatuv. Sophie is 2 years and 4 months old. Itay is a bit older.
Ibiza Contact Improvisation Festival, 2011.


Κι εκεί με μια γνωστή μουσική επένδυση.
 

nickel

Administrator
Staff member
Καλημέρα. Τι στο καλό; Από πρώτη Αυγούστου δεν ένιωσε κανείς την ανάγκη να μοιραστεί ένα χαρούμενο ξύπνημα;
(Ευχαριστώ, γιατρέ..)


 

bernardina

Moderator
Δεν ξέρω στα σίγουρα πόσο χαρούμενο θα ήταν το ξύπνημα αν πρωινιάτικα έβλεπα ξαφνικά μπροστά μου αγνώστου ταυτότητας ιπτάμενα παράταιρα αντικείμενα. Βέβαια, το ότι φυσικός αυτουργός είναι αυτός ο πανέμορφος γάτος, αλλάζει κάπως τα πράγματα. :D

(Τα δικά μου γατιά γιατί περιορίζονται σε κατσαρίδες/ποντίκια/σαύρες/πουλάκια και τα παρόμοια, γμτ; Μήπως να τα εκπαίδευα να φέρνανε κάτι πιο χρήσιμο; :sneaky: )


υγ. το τραγουδάκι που ακούγεται κάποια στιγμή, σας θυμίζει κι εσάς Φοίβη; :p
 

daeman

Administrator
Staff member
Το είδα σήμερα και μου έφτιαξε τη διάθεση!
...
Και πολύ καλά έκανε, και πολύ καλά έκανες! :)

Είναι από αυτά που αξίζει να πανξουτονίζονται: Η ορχήστρα της χωματερής - Landfill Harmonic

"The world sends us garbage. We send back music." ~ Favio Chavez, Orchestra director.
 

nickel

Administrator
Staff member
Η μαγεία σ' αυτό το τζιφάκι είναι που χάνεις το πού αρχίζει και πού τελειώνει, και το βλέπεις σαν μια αέναη απόλαυση του χαρούμενου ξυπνήματος και της επιστροφής στα ξέφτια του ύπνου.
 
Αν δεν το έχει κάνει κανείς άλλος μέχρι τώρα, το κάνω εγώ. Ένσταση, κυρίες και κύριοι! Ο τίτλος του νήματος περιέχει λογική αντινομία, κοινώς αντίφαση εν τοις όροις. Το συνειδητοποίησε και η νηματανήξασα στο #131. Ακούς εκεί "χαρούμενο ξύπνημα"! Με βγάζετε έξω απ' τις πιτζάμες μου!
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Ποτέ δε φαντάστηκα ότι κάτι τόσο μαλλιαρό με τόσα πολλά μάτια θα μπορούσε να είναι τόσο χαριτωμένο!
 
Top