Η θερινή σύναξη των Λεξιλόγων (Παρασκευή, 9 Ιουλίου 2010, 22:00)

nickel

Administrator
Staff member
Αααχχχ, το έζησα το Σάββατο το απόγευμα. Και κέρδιζα και στο τάβλι.
Έλληνες!
(Αλλά θα ήθελα να μοιραστώ τον αγγλοελληνικό σας παράδεισο. Καλημέρα.)
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Να σας πω,
επειδή αυτές τις μέρες βρέχει και επειδή, εκτός από το μανικιούρ, δε θέλουμε να μας χαλάσει ούτε η κόμμωση, αυτό το Μόχο (ή Μόζο; ή Μότζο; ) έχει κλειστό χώρο, σκέπαστρα, ομπρελίτσες, κάτι τέλος πάντων;
Συμμοντεραντρίξ, πάω να βάλω ημερομηνία στον τίτλο, ταμάμ; ;)
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Γάβρε αγαπητέ ντοκτόρ, πιάστε ερυθρό, μην τσακωθούμε:D:D
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Βάλε ημερομηνία, αλλά ας μην ανησυχούμε από τώρα. Έχουμε άλλες 10 μέρες μπροστά μας, λες να βρέχει καθημερινώς και καθεβραδινώς;
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Ααααα, εγώ αυτά θέλω να τα ξέρω από πριν, να ξέρω και τι θα φορέσω: πεδιλάκι, τακουνάκι, σαγιοναρίτσα, γαλότσα;
 

daeman

Administrator
Staff member
Ιδού, δεσποινίς Προνοητική:​

Απ' ό,τι θυμάμαι, έχουν τέντα ψηλά και ομπρέλες αποκάτω.
Να πάρεις τη βάρκα σου και να 'ρθεις. Και μεταφορικό μέσο και σκέπαστρο, άμα την αναποδογυρίσεις.
Ως γνωστόν, στη βάρκα είμαστε ξυπόλητοι.

Όσο για την προφορά, ορίστε:
I got my mojo working - Jimmy Smith

Γάβρε αγαπητέ ντοκτόρ, πιάστε ερυθρό, μην τσακωθούμε:D:D
Ερυθρό κατάξερο ξηρό, φέτος. :)
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Να πάρεις τη βάρκα σου και να 'ρθεις. Και μεταφορικό μέσο και σκέπαστρο, άμα την αναποδογυρίσεις.
Ως γνωστόν, στη βάρκα είμαστε ξυπόλητοι.

Ερυθρό κατάξερο ξηρό, φέτος. :)
Να 'τα! Αρχίσαμε και τις κακίες! :p
 

daeman

Administrator
Staff member
Άλλη βάρκα αυτή, κάργα μάγκες φορτωμένη, όχι ντεμέκ οργανοπαίχτριες.
Βρε, ο Στρατηγός! Είναι πολλά τα λεφτά, Αλίκη. :p

Βάρκα μου μπογιατισμένη - Γιώργος Μπάτης
 
Συγγνώμη που σας χαλάω τον δημιουργικό διάλογο μοδεράτορες και μοδερατόρισσες... αλλά πρέπει να πληροφορήσω το φιλοθεάμον και φιλοπατατάκιον κοινό ως καλός γνώστης και τακτικός θαμώνας του εν λόγω μαγαζιού (την αυλή που δείχνει ο δαεμάνος εγώ την έχω χτίσει κοινώς) ότι αν βρέξει θα ψάχνετε κουπιά, βάρκες, άνορακ ή μοντγκόμερι διά να σκεπαστείτε...

Εναλλακτικά, μπορείτε να μπείτε στο δροσερότατο και ωραιότατο χειμερινό μαγαζί, πιάνοντας θέση στην μπάρα όπου και τα μπολ με τα πατατάκια διαδέχονται το ένα το άλλο σε ρυθμό τραγουδιστή της ραπ και μουσικούλα καλή ακούτε, βοηθώντας τον έρμο τον DJ να μην αρχίσει τα αντικαταθλιπτικά από τη μοναξιά που νιώθει τα καλοκαίρια...
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Να 'τα, να ΄τα! Γι' αυτό ρωτάω! Κι αν βάλω τακουνάκι; Πώς θα χορέψω μετά στη μπάρα, ε, ε, ε;
 
Κανονικά και με τον νόμο, τακουνάκι, πεδιλάκι και ό,τι άλλο σε ανοικτό έχεις... Η μπάρα είναι ευρύχωρη και γερή... Μη φοβού!
 

daeman

Administrator
Staff member
Ρισπέκτ, παρόλο που δε μ' αρέσει γενικά ο Τσούκερο. :)
Ποκερικώς, καλή κίνηση, αλλά εμένα μου τα πήρες έτσι κι αλλιώς.
Όταν ο άλλος παίζει το ταπί του κι εσύ ανεβάζεις το στοίχημα, παίζεις ουσιαστικά με τους άλλους τα επιπλέον. Και δεν βλέπω άλλους στο τραπέζι...

Edit: Μα δεν φτάνει η μετάφραση! Αν δεν σκαμπάζεις απ' αυτά, θες σεμινάριο, και τα μαθήματα πόκας είναι συνήθως μεταμεσονύχτια, πολύωρα και εξαιρετικά δαπανηρά. Πληρώνεις ακριβά για να μάθεις.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Ούτε εμένα μου πολυαρέσει ο Τσούκερο, αλλά το άλλο που μου ήρθε με χορό ήταν το σήκω χόρεψε κουκλί μου και είπα να μη ρίξω το επίπεδο :D Τσάκω τώρα και μια μετάφραση ελληνικά -> ελληνικά των παραπάνω και είμαστε εντάξει :D:D:D:D:D
 
Top