Η θερινή σύναξη των Λεξιλόγων (Παρασκευή, 9 Ιουλίου 2010, 22:00)

daeman

Administrator
Staff member
Το Mr Mojo risin' το ξέχασες ή το θεωρείς off-topic; :)

Δεν το βρίσκω σε καλή ποιότητα. Υπάρχει στο γιουτούμπ, αλλά σε χάλια βιντεάκια όπως
.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Θα κάνω ό,τι μπορώ για να παραβρεθώ κι εγώ. :)
 

daeman

Administrator
Staff member
Νομίζω πως είναι ώρα να δηλώνουμε σιγά-σιγά συμμετοχή, ώστε να κλείσουμε κάποιο χώρο στο Μότζο για να μη συνωστιζόμαστε μαζί με τους υπόλοιπους πελάτες, μεταφραστές άνθρωποι...:p

Διευκρινίζω ότι η πρόσκληση δεν απευθύνεται αποκλειστικά σε λεξιλόγους· μπορείτε να φέρετε και παρέα.
Αρκεί να μη φέρετε όλη την παρέα σας, γιατί τότε δεν ξέρω αν θα μας φτάσει όλο το μαγαζί! ;)

Χέρια ψηλά, λοιπόν.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Παιδιά, δια τι αγχωνόμεθα; Δεν μπορούμε να κλείσουμε μια γωνίτσα στο μπαρ και όποιος θέλει, έρχεται;
 

daeman

Administrator
Staff member
@ Palavra:
Ναι, αλλά από πόσες μοίρες γωνία να ξεκινήσουμε;
Μετά, οι καλοί παντού χωράνε. Μπορούμε να καταλάβουμε όλο τον διαθέσιμο χώρο, σαν τα αέρια ένα πράμα.:)
 
Παρεμβαίνω πάλι, αλλά νομίζω πως πρέπει να το πω. Αν δεν κλείσετε σήμερα τουλάχιστον έστω μια μικρή γωνίτσα, τότε μας βλέπω στον πεζόδρομο να πίνουμε μπίρες από το περίπτερο... Το Μότζο μαζεύει κόσμο και τα τραπέζια που φαντάζομαι πως θέλουμε στην αυλή τα κλείνουν σαν τρελοί επειδή είναι κάπως απόμερα και κατάλληλα για μεγάλες παρέες. Και για την μπάρα το ίδιο ισχύει.

Γι' αυτό ας κάνει κάποιος το απαραίτητο τηλέφωνο, λέω εγώ.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Μήπως θα ήθελες να το κάνεις εσύ, που έχεις και τα κονέ, ε, ε, ε; :)
 
Το ε,ε,ε στο τέλος είναι αντίλαλος του κονέ; :D

Να το κάνω το βράδυ. Πείτε μέχρι τότε πόσα άτομα περίπου και τι ακριβώς θέλουμε. Δείτε τη φωτογραφία που έβαλε ο δαεμάνος πιο πάνω και διαλέξτε. Έχει αυτά τα δύο μεγάλα τραπέζια και μετά κάτι βαρέλια που κάθονται 4-5 και την μπάρα ως εναλλακτική. Αλλά στην μπάρα έχει και το ταμείο και το σέρβις, οπότε είναι κάπως στενάχωρα.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
1. daeman
2. azimuthios
3. nickel
4. palavra
5. crystal +1
7. Alexandra +1
8. ένας ακόμα που τον ξέρετε, αλλά δεν το δηλώνει δημοσίως
9. Kapa18 (υποθέτω)
10. Chris;
11. Pink Panther;
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Λέω να υπολογίσουμε αρχικά 20 άτομα για να είμαστε μέσα, κι αν έρθουν λιγότεροι, θα παραχωρήσουμε λίγη από τη γωνίτσα μας και σε άλλους.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Αζιμούθιε, αν έχεις την καλοσύνη, κάνε απόψε το κονέ. Τα 20 άτομα μάλλον τα έχουμε εξασφαλισμένα. Αν έρθουν περισσότεροι, θα γνωριστούμε πιο στενά.

Επειδή όμως δεν έχουμε δει ακόμα δηλώσεις μετάνοιας συμμετοχής από κάποια παλιά και καινούργια μέλη που είναι πολύ ενεργά στο φόρουμ, ελπίζω να σας δούμε όλους εκεί!
 
Top