Η θερινή σύναξη των Λεξιλόγων (Παρασκευή, 9 Ιουλίου 2010, 22:00)

Εντάξει θα πω για 20 και κρατάω τα 2 τραπέζια (αν υπάρχουν). Όσοι άλλοι έρθουν θα κάνουν πηγαδάκια πάνω από τα κεφάλια μας τραπέζια. Έτσι κι αλλιώς δεν θα καθόμασταν όλοι...
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Ωραία. Όπως πάμε, μπορεί να κλείσουμε όλο το μαγαζί. Υπάρχει ο εξής απλός τρόπος: αντί να πάμε στις 10, να εμφανιστούμε εκεί νωρίτερα, π.χ. στις 9.30, πριν πλακώσει η υπόλοιπη πελατεία, και να πιάσουμε ΟΛΕΣ τις γωνίες.
 
Και γω θα 'μαι εκεί και μπορεί να σέρνω άλλους 2 λεξιλόγους μαζί μου :)
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Εγώ πάντως λέω να πάμε λίγο πιο νωρίς, για να πιάσουμε όλο το μαγαζί πριν προλάβουν να έρθουν κι άλλοι πελάτες.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Μάλλον πρέπει ο Αζιμούθιος να τονίσει στο μαγαζί ότι εμείς τρώμε ΠΟΛΛΑ πατατάκια!
 
Λεξιλογίτισσες και Λεξιλογίτες,

Έπειτα από τη μεγαλειώδη νίκη της Ισπανίας ενάντια στο ΔΝΤ και τις στρατιές της Αγγέλας Μέρκελ... και ενώ με είχαν καλέσει με ναυλωμένο τζετ σε πάρτι στη Βαρκελώνη για να γιορτάσουμε το γεγονός, εγώ προτίμησα να πάω στο Μότζο και να εκτελέσω το καθήκον μου, που δεν ήταν άλλο από το να κλείσω τα τραπέζια που θα στεγάσουν τις θερινές λεξιλογικές μας αναζητήσεις.

Αποστολή εξετελέσθη, λοιπόν.

Έκλεισα ή κανόνισα τα κάτωθι:

2 μεγάλα τραπέζια και ένα βαρέλι στην αυλή με εναλλακτική ένα ακόμα στρογγυλό τραπέζι για ορθίους.

2 φορτηγά πατατάκια κυματιστά και επίπεδα. Η ρίγανη αφήνεται στην ευχέρεια της εταιρείας.

10 καφάσια μπίρες Corona και 5 βαρελάκια για όποιον θέλει εναλλακτική χύμα.

Τεκίλες όλων των χρωμάτων και ειδών για σφηνάκια ή μαργαρίτες.

1.000 φετούλες πορτοκάλι και 1.000 λεμόνι για τα ποτά σας.

1 τάνκερ πάγο, τριμμένο ή σε παγάκια.

3.333 ποτήρια νερό για μετά τα πατατάκια.

222 κουτάκια Coca Cola ποικίλης θερμιδικής αξίας.

Ελπίζω να μην ξέχασα τίποτα! :D

Όποιος πάει πρώτος πρέπει να πει το επώνυμό μου για να μπορέσει να κάτσει...
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Λέω να πάω εγώ πρώτη, για να τρομάζω τους άσχετους πελάτες και να μην τους αφήσω να μπουν στο μαγαζί.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Τα λέει η Κάππα στο πρώτο ποστ, αλλά δεν εισακούγεται! :) Το έβαλα και στον τίτλο. Παρακαλώ όπως προσέλθετε ησύχως και μακριά από τα πατατάκια ΜΟΥ!
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Όσον αφορά τον καβγά για τα πατατάκια και τους ξηρούς καρπούς, σας πληροφορώ ότι αύριο θα κεράσω και κάποια μεζεδάκια (λόγω πρόσφατου ευχάριστου γεγονότος στην οικογένειά μου). Οπότε, μείνετε ήσυχοι, σκεφτείτε μόνο πόσα ποτά θα καταναλώσετε, νηστικοί (εντελώς) δεν θα μείνετε.
 
Top