Βιντεάκια για γέλια και για κλάματα

Elsa

¥
Giorgio Gaber - Qualcuno era comunista...
(Το εντόπισε κάποιος φίλος στο TVXS. Για γέλια ή για κλάματα; )
 

SBE

¥
Με μαγνήτισε η συνταγή αυτή, δεν μπορούσα να πάρω τα μάτια μου από την οθόνη ούτε δευτερόλεπτο, περιμένοντας το επόμενο χτύπημα.
Ειδικά στην αρχή με το γάλα....
Πού πουλάνε το βιβλίο;

Υ.Γ. Εγώ προτιμώ να κάνω δίαιτα με ένα γιαουρτάκι το βράδυ, πριν και μετά το φαγητό.
 
Δεν ξέρω αν το έχετε δει αυτό. Είναι απίστευτο. Ο δημοσιογράφος κάνει διάλογο με το βίντεο!

 

nickel

Administrator
Staff member
Πληροφορία: Ολόκληρη την ταινία του Βούλγαρη (όπως και άλλες ταινίες) μπορεί να τη δει κανείς σε αυτό το μπλογκ.
 
Hitler revisited, with a lxl twist...

Πολύ καλησπέρα σας!

Μετά από αποχή πολλών μηνών και ψάχνοντας μία καλή αφορμή να επανέρθω στα τεκταινόμενα του φόρουμ, πριν από λίγο βρέθηκε στα χέρια μου η πιο κατάλληλη αφορμή. Προσωπικά το βιντεάκι θα το αφήσω ασχολίαστο (αλλά θα περιμένω τα δικά σας, και ειδικά αυτά των άμεσα εμπλεκόμενων - you will know who you are!), πέρα από το να δώσω απλώς τα συγχαρητήριά μου στον άγνωστο (σε μένα) δημιουργό του - έχω πολύν καιρό να γελάσω τόσο.

Ενεργοποίηση των ελληνικών υπότιτλων (αν χρειαστεί) με το κουμπάκι της κάτω δεξιάς γωνίας. Καλή διασκέδαση!
 

nickel

Administrator
Staff member
Καινούργιο κοσκινάκι μου και σκέφτηκα να το κρεμάσω εδώ.

 

daeman

Administrator
Staff member
Είναι αμαρτία μετά τον Μπρελ, αλλά το βρήκα τυχαία και, ακόμη και φτιαχτό να είναι, μου άρεσε πολύ η αντίδραση της γιαγιάς.
Μπράβο της και καλά να πάθει ο γιάπης MD!
 
Ωραία η γιαγιά!
Ο Μπρελ, είπαμε, το ξαναλέω κι εδώ, μπήκε σε λάθος νήμα! Οπωσδήποτε όχι "για γέλια και για κλάματα".
 

daeman

Administrator
Staff member
Ωραία η γιαγιά!
Ο Μπρελ, είπαμε, το ξαναλέω κι εδώ, μπήκε σε λάθος νήμα! Οπωσδήποτε όχι "για γέλια και για κλάματα".

Σε πειράζω, όπως κατάλαβες. Και το κομμάτι μπορεί να μην είναι για γέλια, αλλά αν το καλοσκεφτούμε, για κλάματα είναι - άλλωστε και ο ίδιος λέει "κλαίω" στο τέλος, έτσι δεν είναι; Μη χολοσκάς, πάντως· έγινε καλό παιχνίδι! Δεν συμφωνείς; :)
 
Top