Βιντεάκια για γέλια και για κλάματα

SBE

¥
Θέλω κι εγώ μια μαμά που θα με κάνει σε μια βδομάδα να χάσω το 30% του βάρους μου.

Σοβαρά πάντως, ένας τουλάχιστον από αυτούς τους γονείς θα πρέπει να τους δουλεύει ψιλό γαζί, δεν είναι δυνατό όλοι να είναι τόσο ηλίθιοι.
 

nickel

Administrator
Staff member
Βλητική ή βαλλιστική είναι η επιστήμη που ερευνά τους νόμους κίνησης των βλημάτων.

Τώρα το κατάλαβα αυτό με όλες του τις σημασίες.
 

nickel

Administrator
Staff member
Το παραπάνω σχόλιο συνοδεύεται απαραιτήτως από αυτό:

 
Υπέροχο!

Η συνέχεια, στο ίδιο ύφος, ανήκει στον Harold Lloyd και την ταινία Safety Last!, που περιέχει μια από τις πιο εμβληματικές εικόνες στην ιστορία του σινεμά:


Αξίζει να σημειωθεί ότι λίγα χρόνια πριν ο Harold Lloyd είχε χάσει τον αντίχειρα και τον δείκτη του δεξιού του χεριού σε ατύχημα.

(Τη μουσική του βίντεο έγραψε η ίδια η ανεβάσασα.)

 

nickel

Administrator
Staff member
Μήπως κατά τα IG nobel, θα έπρεπε να θεσπίσουμε κι εμείς τα μ-ΟΣΚΑΡ-ια του κιτσαριού; :)
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Κάποιος να στείλει επειγόντως το βιντεοκλίπ στην Αντζελίνα. Είναι προφανές ότι η θέση της είναι πολύ επισφαλής πλέον.
 
Παιδιά, δεν το είδα το βίντεο, αλλά ας έχουμε υπόψη μας ότι δυστυχώς μιλάμε για κλινική περίπτωση πλέον.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Κάποιοι άνθρωποι πάνε να τη δουν στα νυχτερινά κέντρα και στα πανηγύρια που εμφανίζεται και πληρώνουν λεφτά. Οπότε, αυτή η κλινική περίπτωση βγάζει λεφτά και δεν μπορώ να τη λυπηθώ ιδιαίτερα. Υπάρχουν κλινικές περιπτώσεις που βρίσκονται μέσα στη δυστυχία.
 
Διαφωνώ, αλλά ο καθένας έχει τις απόψεις του. Μηδένα προ του τέλους μακάριζε, πάντως.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Η απορία μου είναι αν ο καρχαρίας τρώει τον Κιάμο από τη μαρκίζα...
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Διαφωνώ, αλλά ο καθένας έχει τις απόψεις του. Μηδένα προ του τέλους μακάριζε, πάντως.

Δες το κι έτσι: Κλινικές περιπτώσεις κυκλοφορούν δίπλα μας πάντοτε. Υπάρχει ο δυστυχής που είναι άστεγος, υπάρχει ο άλλος δυστυχής που χωρίς να είναι άστεγος, αγωνίζεται να συντηρηθεί και η κλινική του κατάσταση δεν τον αφήνει. Ε, η συγκεκριμένη είναι η κλινική κατάσταση που έχει πέσει στα μαλακά, επειδή βγάζει χρήμα (ακόμα). Αν μεθαύριο την έχουν μαδήσει και την έχουν παρατήσει στον δρόμο, όντως θα τη λυπηθώ, και φυσικά ισχύει το "μηδένα προ του τέλους μακάριζε". Αλλά δεν τη μακαρίζω, απλώς δεν τη λυπάμαι ιδιαίτερα.
 
Βλέποντας την Έφη Θώδη στο ίδιο πλάνο με τον Μπραντ Πιτ, θυμήθηκα συνειρμικά το παρακάτω βίντεο. Ίσως να έχει ξαναμπεί εδώ, αλλά θα το ρισκάρω. :)
I'm fucking Matt Damon
 
Top