Βιντεάκια για γέλια και για κλάματα

Zazula

Administrator
Staff member
Μέχρι στιγμής το απόλυτο ρεμίξ τού Gummy Bear είναι ένας ύμνος που ο δημιουργός του τον αφιερώνει στις Σερραίες: Σαψαλώθηκα. :D http://www.youtube.com/watch?v=SWthFiYOinU
Φυσικά ένα τόσο viral βιντεάκι όπως το Gummy Bear δεν θα γλύτωνε από τουλάχιστον μία gangsta εκδοχή. :) Παριζάκι Μηδενιστής, λοιπόν, από τον MC Μηδενιστής. Προσοχή — μην πατήσετε πάνω στην παρακάτω εικόνα αν είστε αλλεργικοί στις ασχρολογίες!
 

Elsa

¥
Επίκαιρο, αφιερωμένο στο Ζαζ, που κάτι μου λέει οτι θα του αρέσει!
 

nickel

Administrator
Staff member
Πω πω, πολύ θόρυβο κάνουν! Εγώ αντέχω μέχρι εδώ (Hindi Sad Diamonds).

 

Zazula

Administrator
Staff member
Επίκαιρο, αφιερωμένο στο Ζαζ, που κάτι μου λέει οτι θα του αρέσει!
Τέλειο!
 

nickel

Administrator
Staff member
Η μακαρίτισσα η μάνα μου είχε μια γάτα (μακαρίτισσα πια κι αυτή), την Καλυψώ, που στα τελευταία της τη φωνάζαμε Καλυψώρα, επειδή είχε μαδήσει η ουρά της. Μια από τις (πολλές) περίεργες συνήθειες της Καλυψώς ήταν που ήθελε να πίνει νερό από τη βρύση. Οπότε η μάνα μου είχε ρυθμίσει να τρέχει το νερό από τη βρύση του νιπτήρα του μπάνιου της σταγονηδόν, για να μπορεί να ανεβαίνει όποτε ήθελε η Καλυψώ και να ποτίζεται. Η γάτα του βίντεο (ευχαριστώ σας, κυρία μου, που το στείλατε) θα ήθελε να έχεις μια περιουσία για να πληρώνεις το λογαριασμό του νερού...

 

SBE

¥
Και μετά από τέτοια κατανάλωση νερού ο Ζαζ την έβαλε να κάνει πουσαπ για τιμωρία.:D
 

Zazula

Administrator
Staff member
Η γάτα του βίντεο θα ήθελε να έχεις μια περιουσία για να πληρώνεις το λογαριασμό του νερού...
Τουλάχιστον όμως δεν ανοίγει μόνη της τη βρύση — ενώ τούτη 'δώ...
 

Elsa

¥
... Μια από τις (πολλές) περίεργες συνήθειες της Καλυψώς ήταν που ήθελε να πίνει νερό από τη βρύση. Οπότε η μάνα μου είχε ρυθμίσει να τρέχει το νερό από τη βρύση του νιπτήρα του μπάνιου της σταγονηδόν, για να μπορεί να ανεβαίνει όποτε ήθελε η Καλυψώ και να ποτίζεται ...

Κάτι τέτοιο; :D

Βρε, μπας κι είναι μύθος ότι οι γάτες σιχαίνονται το νερό;
 

SBE

¥
Με αφορμή το ότι προ καιρού η Αλεξάνδρα είχε στείλει διαφήμιση γυναικείου αρώματος για το artistic merit της, λέω να να στείλω κι εγώ μια διαφήμιση ανδρικού αρώματος.

Προφανώς οι πωλήσεις στη Σανέλ έχουν πέσει, δεν εξηγείται το ότι η πιο πάνω διαφήμιση παίζεται είκοσι φορές καθε βράδυ.
 

crystal

Moderator
Δεν ξέρω καν αν είναι πραγματική διαφήμιση ή πλάκα - το ακούσαμε ένα πρωί στον Best, πριν από δυο-τρεις εβδομάδες, και λίγες μέρες πριν μου είπαν πως κυκλοφορεί και στο youtube. In any case... αριστούργημα!

 

Zazula

Administrator
Staff member
Δεν ξέρω αν είναι αυθεντικό ή όχι, αλλά πάντως ο κειμενογράφος δεν ξέρει μαθηματικά. :D
 

SBE

¥
Τι ήταν αυτό το στο 80% της αξίας τους; Δηλαδή αν έχει 100, μου ζητάς 80 για το ιμιτασιόν;
 

daeman

Administrator
Staff member
Ακόμα και στο 80%; Ουάο!:p Ουραίους ου τζιτζιλόν'ς...
Δεν είναι καθόλου απίθανο να είναι πραγματική διαφήμιση. Σε επαρχιακούς ραδιοφωνικούς σταθμούς, μικρής εμβέλειας ιδίως, μπορεί κανείς να αλιεύσει πάμπολλα τέτοια σουρεάλ διαμάντια. Από τα λιι και νιι, ίσως από Αχαΐα ή Φθιώτιδα.
Κίνητρο για αποκέντρωση; Για μένα, πάντως, ένας από τους λόγους που συνήθως δεν ακούω τοπικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς.
 

SBE

¥
Από τα λιι και νιι, ίσως από Αχαΐα ή Φθιώτιδα.
Κίνητρο για αποκέντρωση; Για μένα, πάντως, ένας από τους λόγους που συνήθως δεν ακούω τοπικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς.
Αχαΐα μάλλον όχι. Δε μιλάνε έτσι (τζιτζιλουόνης). Στερεά Ελλάδα και Θεσσαλία θα το έψαχνα.
Πάντως δεν είναι η χειρότερη διαφήμιση σε επαρχιακό σταθμό.
 

daeman

Administrator
Staff member
Αχαΐα μάλλον όχι. Δε μιλάνε έτσι (τζιτζιλουόνης). Στερεά Ελλάδα και Θεσσαλία θα το έψαχνα.
Πάντως δεν είναι η χειρότερη διαφήμιση σε επαρχιακό σταθμό.

Δίκιο έχεις και στα δυο. Έπρεπε να ψάξω πιο κοντά μου.
Αν έχει κανείς όρεξη να εντρυφήσει στους θεσσαλικούς: http://www.ota.gr/catalog/media/5.html
 

nickel

Administrator
Staff member
Ανασκόπηση της χρονιάς από αμερικάνικη χιουμοριστική σκοπιά.

 

nickel

Administrator
Staff member
Είδα ελάχιστες σκηνές στο δελτίο του Μέγα και αναζήτησα το βίντεο στο YouTube. Είναι ένας ύμνος στο πείσμα, στην αφοσίωση, στην ευρηματικότητα. Λίγες σκηνές στην αρχή μάς θυμίζουν πώς έχει κατακτηθεί τόση δεξιοτεχνία. Και τουλάχιστον δύο σκηνές υπογραμμίζουν το ρόλο του υπεύθυνου πολίτη. Ένα από τα ωραιότερα γιουτιουμπάκια της χρονιάς, που μέχρι στιγμής έχει προβληθεί πάνω από 13.000.000 φορές.

 

nickel

Administrator
Staff member
Επειδή δεν μας φτάνουν οι ώρες να βλέπουμε και μπάσκετ (θέλει να μην ξεκολλάς τα μάτια από την οθόνη αυτό το απαιτητικό σπορ), βολευόμαστε και με τις καλύτερες φάσεις. Τα buzzer beaters, κορυφαία!

 

daeman

Administrator
Staff member
Επειδή πλησιάζει η ώρα των πρωτοχρονιάτικων αποφάσεων και υποσχέσεων προς τον εαυτό μας,
που ποτέ δεν τηρούμε ;):

New Year's Resolution Song - Rhett & Link​
 
Top