This funny thing landed in my email

SBE

¥
Eνώ εγώ θα διάλεγα αυτή εδώ, για να θυμόμαστε ότι υπάρχει πάντα η επόμενη κορυφή που μας περιμένει να την ανέβουμε
1648642417162.png
 

SBE

¥
Και φυσικά η φωτογραφία με τη σταγόνα το γάλα, που τη θυμάμαι από ένα βιβλιο που είχα μικρή, ίσως για συναισθηματικούς λόγους. Εγώ τη θεωρούσα φυσιολογική φωτογραφία δεν ήξερα την ιστορία της, και περασα τότε κάμποσο χρόνο να παρατηρώ σταγόνες που έπεφταν για να δω αν όντως πέφτουν έτσι (ήμουν περίεργο παιδί).
 

nickel

Administrator
Staff member
Προς το παρόν, και για αντίστιξη, κάτι που δεν είναι όμορφο αλλά μπορεί να είναι πρακτικό. Οι βωμολοχίες στην Ευρώπη.

Most used  swear words.jpg
 

nickel

Administrator
Staff member
Είναι ενδιαφέρον ότι μόνον στο ΗΒ υπάρχει το σεμνότυφο αστεράκι.
Είναι η μόνη λέξη για την οποία έχτιζε τόσα χρόνια σεμνοτυφία ο δημιουργός του χάρτη. ;-)
 

nickel

Administrator
Staff member
Όπως σχολίασε η Λεξιλόγα από την οποία το τσίμπησα, «Ισχύει και για τη μετάφραση».

eu law translation.jpg
 

nickel

Administrator
Staff member
Για να καταλάβετε το αστείο, πρέπει να έχετε δει το Squid Game και να έχετε πάει σε ελληνική ανάσταση...

squidgame.jpg
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Για να καταλάβετε το αστείο, πρέπει να έχετε δει το Squid Game και να έχετε πάει σε ελληνική ανάσταση...
To Squid Game δεν το έχω δει, αλλά σε ελληνική ανάσταση έχω πάει!
 

nickel

Administrator
Staff member
Το θυμήθηκε ένας φίλος στον Facebook. Εδώ το πλήρες άλμπουμ Malkovich, Malkovich, Malkovich, στο οποίο ο φωτογράφος Sandro Miller αναπαράγει 41 εμβληματικά πορτρέτα από την ιστορία της φωτογραφίας με βοήθεια την πλαστικότητα του προσώπου του μεγάλου ηθοποιού. Απολαύστε το με πολλές παύσεις.

 

daeman

Administrator
Staff member
296090051_618184466643900_333286483670746956_n.jpg


ξεσπασμασάνα γιόγκα

rage yoga: [reyj yoh-guh] noun: a practice involving breath work, positional exercises, and the expressing of raw emotions with the goal of attaining good health and to become zen as f*uck. More than just a practice, Rage Yoga is an attitude and a method of connecting you to your most Badass Self.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Αχ αυτό είναι πάρα πολύ τέλειο (και εννοείται δεν λέει αυτά που λέει ο υπότιτλος 🤣).
 
Top