This funny thing landed in my email

pontios

Well-known member
fatguyswholiketogrill.jpg
 

cougr

¥
@ pontios
I thought it may have been that Samurai guy with the baby cart.:giggle:

Edit: (Lone- wolf and cub, it was called)
 
Last edited:

pontios

Well-known member
Μιας και είναι στην επικαιρότητα εδώ στη Μελβούρνη ...

"Novax" Djokovic

Novax Djokovic |  NO-VAX; I'M SPARTACUS | image tagged in australian open 2022,dark humor | made w/ Imgflip meme maker
 

cougr

¥
Re: Djokovic
It's probably the first time in his career that he's missed out on winning a tennis championship because of two lousy shots*.

* Oh, and a booster.;-)
 
Not funny, not in my email, but... ήθελα να το μοιραστώ και δεν ήξερα πού να το βάλω. Σημείωση του template maker σε αγγλικό template ιαπωνικής σειράς (ή αλλιώς, τι μαθαίνει κανείς μεταφράζοντας):

(blond hair = In Japan, it's considered polite and respectful to dye your hair back to black before undertaking something formal like a job interview, attend a wedding, meeting somebody important.)
 

cougr

¥
(blond hair = In Japan, it's considered polite and respectful to dye your hair back to black before undertaking something formal like a job interview, attend a wedding, meeting somebody important.)
Σε πολλά γυμνάσια και λύκεια της Ιαπωνίας, επιβάλλεται να έχουν οι μαθητές και οι μαθήτριες όχι μόνο μαύρα αλλά και ίσια μαλλιά.
 

SBE

¥
Not funny, not in my email, but... ήθελα να το μοιραστώ και δεν ήξερα πού να το βάλω. Σημείωση του template maker σε αγγλικό template ιαπωνικής σειράς (ή αλλιώς, τι μαθαίνει κανείς μεταφράζοντας):

(blond hair = In Japan, it's considered polite and respectful to dye your hair back to black before undertaking something formal like a job interview, attend a wedding, meeting somebody important.)
Δεν μου φαίνεται περίεργο. Είναι σα να έχει ενας Ευρωπαίος πράσινα μαλλιά. Σε πολλές δουλειές δεν πας έτσι για συνέντευξη.
 
Ναι, είναι φοβερό, δεν το είχα σκεφτεί ποτέ μου... το ξανθό απλά δεν υπάρχει εκεί, είναι τόσο ξένο όσο για εμάς το πράσινο ή το μοβ.
 

SBE

¥
Μου είχε πει μια γνωστή μου που πηγε Ιαπωνία για ένα συνέδριο πριν χρόνια και εχει μαλλιά σκούρα ξανθά/ ανοιχτά καστανά ότι έπιασε πολλές φορές στο δρόμο παιδάκια του σχολείου να την κοιτάνε και να γελάνε απο αμηχανία.
 

cougr

¥
Ενας αντιεμβολιαστής και ένας πολιτικός μηχανικός σταματούν μπροστά σε μια γέφυρα. Το ποτάμι από κάτω είναι γεμάτο κροκόδειλους και πιράνχας.
– Είναι γερή και ασφαλής η γέφυρα; ρωτάει ο αντιεμβολιαστής.
– Είναι ασφαλής κατά 99,999%, απαντάει ο μηχανικός.
– Δηλαδή υπάρχει μία πιθανότητα στο εκατομμύριο να πέσει; ρωτάει ξανά ο αντιεμβολιαστής.
– Ναι, μία στο εκατομμύριο, του λέει ο μηχανικός.
– Ωραία, απαντάει ο αντιεμβολιαστής. Τότε εγώ θα περάσω κολυμπώντας.
 

daeman

Administrator
Staff member

Η αυθεντική κλίμακα μέτρησης χιονόπτωσης.
Σαν ν' ακούω ένα φιλαράκι που μου έκανε εντατικά μαθήματα για το βόρειο ιδίωμα και την προφορά του.
 
Last edited:

Zazula

Administrator
Staff member
Έχω ξεραθεί λαίμαι, ο Δεληβοριάς ξεκαρδιστικός ως Λευτέρης Παπαδόπουλος μιμείται διάφορους ερμηνευτές δίνοντας συνέντευξη στον Αλευρά που 'ναι η Βίκυ Φλέσσα που μιμείται άλλους ερμηνευτές (NSFW):
 

nickel

Administrator
Staff member
Αυτό θέλω να το ξεφυλλίσω με την ησυχία μου.

The 100 most influential historical pictures of all time​

 

Earion

Moderator
Staff member
Το ξεφύλλισα εγώ, και από τις εκατό βρήκα εκείνη με το δυνατότερο μήνυμα. Είναι, νομίζω, η πιο εμβληματική για την παγκόσμια ιστορία —θα έλεγα καλύτερα για την πορεία του χόμο σάπιενς πάνω σε αυτόν τον πλανήτη: η Ζωή νικά τον Θάνατο. Ο Έρωτας ως κατισχύουσα δύναμη. Make Love, Not War. «Και πάλι θα λατρέψει τη γυναίκα και θα την πλαγιάσει πάνου στα χόρτα καθώς που ετάχθη. Και θα λάβουνε τα όνειρα εκδίκηση, και θα σπείρουνε γενεές στους αιώνες των αιώνων!» «Αυξάνεσθε και πληθύνεσθε και κατακυριεύσατε την Γην».


Alfred Eisenstaedt. V-J Day In Times Square, 1945
 
Top