This funny thing landed in my email

ssophia

New member
Δεν ξέρω αν είναι για γέλια ή για κλάματα, αλλά σε Απόφαση Απαλλαγής Ποινών του Υπουργείου Δικαιοσύνης, διαβάζω: "Φυλάκιση Είκοσι Πέντε Ημερών για παράβαση του Κώδικα Ωδικής Κυκλοφορίας". Μάλλον φάλτσος θα ήταν, λέω... :)
 

daeman

Administrator
Staff member
Δεν ξέρω αν είναι για γέλια ή για κλάματα, αλλά σε Απόφαση Απαλλαγής Ποινών του Υπουργείου Δικαιοσύνης, διαβάζω: "Φυλάκιση Είκοσι Πέντε Ημερών για παράβαση του Κώδικα Ωδικής Κυκλοφορίας". ...

Καλωσήρθες! :)

Περίληψη προηγουμένων, για να συμπληρωθεί ο κώδικας:

Παρακαλώ, εξηγήστε μου τι είναι τα οδικά πτηνά:

1) Πτηνά που περπατάνε στους δρόμους αντί να πετάνε.

2) Όπως λέει εδώ, "Τα οδικά πτηνά είναι η σπάνια οικογένεια πτηνών που μπορεί να είναι μούγκα, βοηθούν όμως πολύ στο δρόμο για το σπίτι".
...

Είναι πουλιά-φριλάνσερς που συνεργάζονται με εταιρείες οδικής ασφάλειας.
Μένεις με το αμάξι και δεν έχει μπαταρία το κινητό; Σε εντοπίζει το οδικό πουλί και στέλνει σήμα στην πλησιέστερη κινητή μονάδα να'ρθει να σε περισυλλέξει.

Καλό! :D
Με την άδειά σου, συμπληρώνω:
Ωδική βοήθεια (υπηρεσία που προσφέρεται προαιρετικά μαζί με την οδική βοήθεια): Μένεις με το αμάξι, έχεις κινητό και καλείς την οδική βοήθεια. Μέχρι να καταφτάσει ο ειδικός, έρχεται κάποιος (ή κάποια, ή ολόκληρη χορωδία, ανάλογα με το κλιμακούμενο κόστος του πακέτου που διάλεξες), σου λέει κάνα τραγουδάκι και περνάει ευχάριστα η ώρα της αναμονής... :p


... Μάλλον φάλτσος θα ήταν, λέω... :)

 

Neikos

Member
Δεν ξέρω γιατί σας κάνει εντύπωση. Κι εγώ έχω οδικό πτηνό, ένα παπάκι Honda στρογγυλοφάναρο. Μια χαρά βολικό είναι.
 
Ηλίου φαεινότερον. Οδικά πτηνά είναι τα μη εφαρμόζοντα ωράριο 24/7, ήτοι τα άδοντα παροδικώς.
 

daeman

Administrator
Staff member


Σχετικό.
 

daeman

Administrator
Staff member
Η κόρη μου έχει ρέντα σήμερα.
...

Ρέντα (μεγάλη):

43179622361_53e7e35929_n.jpg


Μερέντα (μεγάλη):




Κόρη με ρέντα (μεγάλη):




Κόρη με Μερέντα δεν βρήκα, τις έφαγε όλες ο Ζαζ. :whistle:
 
Δεν ήρθε με mail, αλλά μια και δεν έχουμε νήμα για memes (αν έχουμε πείτε μου) το βάζω εδώ.
Γελάω μόνη μου σαν χαζό από το πρωί.

 

daeman

Administrator
Staff member
North Yorkshire Police
29 January at 14:30 ·


Officers in York are trying to locate the owner of a distinctive silver ring and are appealing to the public for their help.
The ring was recovered with property which had been stolen in a house burglary in York in February 2019. Sadly despite their efforts, officers have been unable to trace the ring back to its rightful owner.
Detective Constable Pete Wilson, from York Investigation Hub said:
“Unfortunately we haven’t been able to find the owner of the ring and return it to them. As it is such a distinctive piece of jewellery, we’re hoping that someone will recognise the markings and be able to tell us who it rightfully belongs to, as I’m sure someone, somewhere is missing it.”
Anyone who has any information which could assist police enquiries is asked to contact North Yorkshire Police and pass the information to the Force Control Room. Please quote reference 12190025061. You can also email
InvestigationHubYork-northyorkshire.pnn.police.uk
Crimestoppers can be contacted anonymously on 0800 555 111.


Μόνο ένα από τα σχόλια, που διαβάζονται σαν flash fiction:

"...And the Ring of Power perceived its time had now come. It abandoned Gollum. But something happened then the Ring did not intend. It was picked up by the most unlikely creature imaginable. A Police Officer, from the North of the (York)Shire."
Scott Snowden-James
 
Top