This funny thing landed in my email

Στο φεστιβάλ επιστημών στο Γκάζι πέρυσι, τις είχαν σε προθήκες, σαν εκθέματα. Κλείνω θέση στο γηροκομείο με τον Θέμη.
 

daeman

Administrator
Staff member
 

daeman

Administrator
Staff member


A light spiritual :whistle:

Jesus met the water at the aisle
and He told it at that wedding what He'd done

He said, "Water, water, where is your spirit?
I know everything you've ever done"

It said, "Jesus, Jesus, I ain't got no spirit
And You don't know everything I've ever done"

He said, "Water, water, I'm giving you a fine spirit
And the one you have now, it's not your own"

It said, "This man, this man, He must be the prophet
He done told me everything I've never done"

Jesus met the water at the aisle
and He turned it into bottles full of wine


Jesus met the water woman at the well - Dave Van Ronk


+ The Pilgrim Travelers + Nick Cave & the Bad Seeds
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Εγώ στο desktop είμαι από τον Άρη :D (νομίζω ότι με το γυναικείο ντέσκτοπ του σκίτσου έπαθα ένα μικρό εγκεφαλικό...)
 

nickel

Administrator
Staff member
Δεν αποκλείεται να έχουμε λάθος. Δεν μπορεί να έχουμε τόσο μεγάλη αντίφαση ανάμεσα στο desktop του γραφείου και το desktop του υπολογιστή. :)
 
Έχοντας δει πολλά desktop υπολογιστών, λόγω προηγούμενης απασχόλησης, θα έλεγα ότι οι περιπτώσεις του αντρικού desktop της εικόνας είναι εξαιρετικά σπάνιες και στα δυο φύλα. Προσωπικά ανήκω σε μια τρίτη κατηγορία, αυτήν που θέλει το desktop να πιάνει το πολύ 2 σειρές αριστερά και δυο δεξιά. Προγράμματα που δεν χρησιμοποιώ συνέχεια τα έχω κατηγοριοποιημένα σε φάκελο-συντόμευση στο desktop. Το γυναικείο desktop της εικόνας είναι το συνηθέστερο (τουλάχιστον το 90% των περιπτώσεων που ξέρω), όπου ο χρήστης πραγματικά έχει ξεχάσει τι είναι τα μισά από τα εικονίδια και κάποια δεν ήξερε ποτέ τι ήταν. Αυτό το 10% που έχει τακτοποιημένο ή κενό desktop είναι κατά κύριο λόγο της γενιάς μου και πίσω και τεχνογνώστες.
 

nickel

Administrator
Staff member
Το πιο αστείο, μια και πιάσαμε να σοβαρολογούμε, είναι ότι σπανιότατα χρησιμοποιώ τα εικονίδια της επιφάνειας εργασίας, επειδή ευθύς εξ αρχής η επιφάνεια σκεπάζεται από το ιστοπλοϊκό μου. Η πρόσβαση σε εφαρμογές γίνεται από ειδικό προγραμματάκι σε συνδυασμό με τις άλλες δυνατότητες των Windows. Τα εικονίδια της επιφάνειας είναι περισσότερο υπόμνηση προγραμμάτων που έχω εγκαταστήσει αλλά δεν τα έχω αξιοποιήσει. :-)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Ωραία, διαπιστώσαμε προβλήματα στο 1 από τα 15 σκίτσα. Για τα υπόλοιπα 14; :devil:
 
Αν εξαιρέσεις την υπερβολή της ποιητικής άδειας, κυρίως με τους χρόνους και το κούρεμα*, είναι αηδιαστικά κοντά στην πραγματικότητα. Λείπει κάτι με παπούτσια και τσάντες. :)



* επίσης για τους άντρες, τουλάχιστον εκτός Αθήνας, είναι παρελθόν το 10ευρω. 5-8 ευρώ παίζει το κούρεμα.
 

daeman

Administrator
Staff member


For Pete's sake For the Bears' sake! Oh, porridge, turn to stone and bash his head in.
 
Top