The purrrfect thread. Because nobody's purrrfect, unless they're a cat.

bernardina

Moderator
 

Earion

Moderator
Staff member




Οδός Σαριπόλου (Μουσείο, Αθήνα), καλοκαίρι 2010



Ερειπωμένη κατοικία με φοίνικα στο Θησείο
 

Zbeebz

Member
Αυτοί τρώνε 10 James Bond για πρωινό: ατσαλάκωτοι και πάντα ετοιμοπόλεμοι και αξιόμαχοι.

Εγώ είμαι ο μπάτλερ τους, η οικονόμος τους, ο κουβαλητής τους... καθαρίστρια, μαγείρισσα, μασέζ, εκπρόσωπος τύπου.

Είναι lumpen στοιχεία αλλά, αν πεινάνε και αργήσω να γυρίσω σπίτι, πάντα με περιμένουν πίσω από την πόρτα και μου κάνουν βαρελάκια. Ίδια σαν τους μαφιόζους: σκοτώνουν, ακρωτηριάζουν, πνίγουν, τσιμεντώνουν, αλλά mamma! λένε και μελώνει ο στόμας τους!

Είμαι η καμαριέρα τους.

Είναι οι δύο γάτοι μου!
 

bernardina

Moderator
Herding cats? You must be f***ing Kidding me!


Four days before previews, the cast and crew of the new Broadway version of “Breakfast at Tiffany’s” were putting the finishing touches on the show’s blocking, lighting and costumes. But on this final day of February, there remained one gaping hole: the director still hadn’t cast the role of Holly Golightly’s cat. ;););)
 

bernardina

Moderator
Χαιρετώ τους συναδέλφους και ιδιαίτερα τον Ζάζουλα με τον Κοτ Μπεγκεμότ.
I will not reign
to serve I disdain
the cat I remain

Τι ωραία ανάρτηση, Δύτη! :up:

...Το μόνο που είχα διαβάσει στο βιβλίο του Γ. Μπαλάνου "Εισβολείς"... Τελικά έχει πάρει πολλούς στο λαιμό του αυτό το βιβλίο. Θυμίστε μου να σας πω.;)
 
Είχα ανοίξει και εδώ ένα νήμα τότε μπας και βρεθεί η προέλευση του στίχου (μάταια). Αδύνατο να το βρω μέσω του ψαχτηριού, δεν ξέρω γιατί.
 

bernardina

Moderator
Είχα ανοίξει και εδώ ένα νήμα τότε μπας και βρεθεί η προέλευση του στίχου (μάταια). Αδύνατο να το βρω μέσω του ψαχτηριού, δεν ξέρω γιατί.

Αποκλείεις να το έχει γράψει ο άνθρωπος που κρέμασε την πινακίδα;
 

daeman

Administrator
Staff member
Είχα ανοίξει και εδώ ένα νήμα τότε μπας και βρεθεί η προέλευση του στίχου (μάταια). Αδύνατο να το βρω μέσω του ψαχτηριού, δεν ξέρω γιατί.

Scour I would, fain,
regardless of strain,
and miracles feign.
There's no one to blame
for looking in vain:
that thread was a grain
of sand in the rain
- in plains of grand Spain.
But I racked my brain,
my neck I did crane,
it drove me insane
since I'm just a swain[SUP]1[/SUP],
but let's keep it plain:
The cat I remain :)
 
Top