The Gem

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Πού να φανταστούν οι συνεπιβάτες στο λεωφορείο γιατί εμφανίστηκε ένα πλατύ χαμόγελο στο πρόσωπό μου γυρνώντας στη σελίδα 70 του «Ορφέα»...

Κάθε μεταφραστής θα λεξιπλάσει αδίστακτα (ελπίζω...) όταν του χρειαστεί και δεν θα εκπλαγεί όταν δει δημοσιευμένη την ιδέα του. Σας βεβαιώνω όμως ότι είναι άλλη η γλύκα κι η ευχαρίστηση όταν την πρωτοβλέπει ξαφνικά, ενταγμένη απόλυτα φυσικά σε μια καταπληκτική μετάφραση από συναδελφική πένα.

Ευχαριστώ Παλ Αύρα, που τύπωσες πρώτη το ιότροπο, αν και ομολογώ ότι ζηλεύω και λιγάκι... :blush: :)
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Η παρουσία της Λεξιλογίας είναι πολύ έντονη σε αυτό το βιβλίο :D
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Κάθε μεταφραστής θα λεξιπλάσει αδίστακτα (ελπίζω...) όταν του χρειαστεί και δεν θα εκπλαγεί όταν δει δημοσιευμένη την ιδέα του. Σας βεβαιώνω όμως ότι είναι άλλη η γλύκα κι η ευχαρίστηση όταν την πρωτοβλέπει ξαφνικά, ενταγμένη απόλυτα φυσικά σε μια καταπληκτική μετάφραση από συναδελφική πένα.

Ευχαριστώ Παλ Αύρα, που τύπωσες πρώτη το ιότροπο...

+1000, και για τα δύο, μπράβο και στους δύο!

Εγώ «τυπωθήτω» δεν είχα την ευκαιρία να πω για το ιότροπο, έχω πει όμως το προβληθήτω, κι έγινε, όχι άπαξ μάλιστα. :-)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Εγώ «τυπωθήτω» δεν είχα την ευκαιρία να πω για το ιότροπο, έχω πει όμως το προβληθήτω, κι έγινε, όχι άπαξ μάλιστα. :-)
Τα λένε έγκαιρα αυτά, να πιάνουμε στασίδι και να παίρνουμε οθονιές, if possible... ;)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Η παρουσία της Λεξιλογίας είναι πολύ έντονη σε αυτό το βιβλίο :D

Αφού δεν πιάνει κανείς το hint, ας το πάρει το ποτάμι. Το βιβλίο ανήκει στα κυριολεκτικά ελάχιστα που ευχαριστούν τους φίλους και συναδέλφους της Lexilogia.gr για τη βοήθειά τους.
 
Top