Bye bye, signature; good morning, avatar

Zazula

Administrator
Staff member
Άσε, γιατί μπορεί να καταλήξεις κι εσύ με μουστάκι.
Βλέπω τελικά την άλλαξες την αβατάρα.
Οφείλεις λοιπόν να δηλώσεις δημοσίως ότι ο Ζάζουλας ήταν και αυτός που εισήγαγε το «Παβλάρας», αλλά επίσης και αυτός που καθιέρωσε το «Παλ Αύρα». :D
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
[...] αλλά επίσης και αυτός που καθιέρωσε το «Παλ Αύρα». :D
Ναι, μετά από επίμονες πιέσεις και γκρίνια, τι να κάνεις, αναγκαστικά για να διορθώσεις τα σφάλματά σου, οπότε δε μετράει.
Ντοκ, θενκς για το γκιφάκι και δημοσίως :)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Ντοκ, θενκς για το γκιφάκι και δημοσίως :)
Παρακαλώ ντίαρ, ευχαριστούμε που μας προτιμήσατε... :)

Η ιστορία εδώ.
Edit: Πάντως, όποιος διαβάσει τώρα εκείνη την ιστορία, αποκλείεται να καταλάβει το ένα εκατοστό του έργου! Η μισή Λεξιλογία πλέον θα είναι ακατανόητη για τις επόμενες γενιές!
 

Zazula

Administrator
Staff member
Κι άλλη μια αβατάρα για όσους αγαπούν τις γατούλες: :D


Και δύο ακόμη προτάσεις για αβατάρες (χρησιμοποιήστε τις, αν θέλετε): :)


 

SBE

¥
Ζαζ, διατηρώ επιφυλάξεις για τις αβατάρες που προτείνεις, αλλά δηλώνω ότι συμφωνώ απολύτως με την υπογραφή σου. Μόλις διαπίστωσα ότι ασωτείες στην αγορά ηλεκτρονικού υλικού πρώτης ανάγκης με αναγκάζουν να κάνω δίαιτα μέχρι τα Χριστούγεννα :) ή μάλλον, νηστεία...
 
Last edited by a moderator:

Zazula

Administrator
Staff member
Να παραγγείλετε στον δόκτωρα, κάνει πολύ καλή δουλειά, με εμπιστευτικότητα, εχεμύθεια και σεβασμό στις προτιμήσεις του πελάτη :D
Δε σου λέω να παραγγείλεις στο Ζάζουλα, γιατί θα καταλήξεις με κανένα πτωχό κατοικίδιο που κάνει σχοινάκια.
Με μεγάλη μου ικανοποίηση διαπιστώνω ότι έχω διαβρώσει το φόρουμ κι όλοι πια θέλουν κινούμενες αβατάρες! :D
Επομένως: Θα κρεμάω εδώ ό,τι ενδιαφέρον βρίσκω. :)
 

SBE

¥
Από τις αβατάρες στις υπογραφές, μου κινεί το ενδιαφέρον η υπογραφή του Νικελ (ενοικιάζεται ο χώρος) και ρωτάω: πόσο και με τι όρους;
Όσο για την αγγελία του drsiebenmal (Ζητείται έμπνευση), περιμένω νέα παραλαβή άμα μου νοικιάσει ο Νίκελ το χώρο του, υπομονή!
 

nickel

Administrator
Staff member
Από τις αβατάρες στις υπογραφές, μου κινεί το ενδιαφέρον η υπογραφή του Νικελ (ενοικιάζεται ο χώρος) και ρωτάω: πόσο και με τι όρους;
Εσύ τι το θέλεις; Συμπλήρωσε πρώτα τον δικό σου χώρο υπογραφής και, αν έχεις επεκτατικές διαθέσεις, το συζητάμε. Ωστόσο, το γεγονός ότι δεν έχεις συμπληρώσει τον δικό σου δωρεάν χώρο, δείχνει ότι δεν σε απασχολεί πολύ το θέμα, οπότε η προσφορά σου θα είναι χαμηλή. Εγώ ενδιαφέρομαι για πλειοδότες: κοκακόλα, Πεζό, Νάικι, μεγάλα ονόματα. :D
 
Last edited:

SBE

¥
Εσύ τι το θέλεις; Συμπλήρωσε πρώτα τον δικό σου χώρο υπογραφής και, αν έχεις επεκτατικές διαθέσεις, το συζητάμε. Ωστόσο, το γεγονός ότι δεν έχεις συμπληρώσει τον δικό σου δωρεάν χώρο, δείχνει ότι δεν σε απασχολεί πολύ το θέμα, οπότε η προσφορά σου θα είναι χαμηλή. Εγώ ενδιαφέρομαι για πλειοδότες: κοκακόλα, Πεζό, Νάικι, μεγάλα ονόματα. :D

Μα μπορεί να έχω τίποτα στα σκαριά, κανένα σχέδιο να αγοράσω όλες τις υπογραφές και... άσε, ας κρατήσω κρυφό το μπίζνες πλαν. Ξέρεις, όπως οι διαφημίσεις που σoυ λένε "έρχεται", "πλησιάζει" κλπ αλλά δε σου λένε τι. ;)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Πάλι καιρός για αλλαγές.

Έφυγε η ανέμπνευστη υπογραφή: Ζητείται έμπνευση με θέα, φως, νερό, τηλέφωνο. Διακανονισμός σε 60 δόσεις. Κοινοτικές επιδοτήσεις επιθυμητές.

Έφυγε και η δεύτερη σειρά γραμματοσήμων (κατά σειρά, η Λιζλ, ο εμβληματικός πύργος με το ρολόι που δεσπόζει πάνω από το Γκρατς της Στυρίας, το νέο μουσείο της Ακρόπολης, και η πύλη του Βρανδεμβούργου).
 

Attachments

  • 2k1.jpg
    2k1.jpg
    8.3 KB · Views: 365
  • 2k2.jpg
    2k2.jpg
    8.7 KB · Views: 383
  • 2k3.jpg
    2k3.jpg
    9.5 KB · Views: 370

nickel

Administrator
Staff member
Λόγω ημερών και επειδή συγχίζομαι κάθε φορά που διαβάζω κάποιο άρθρο σαν αυτό εδώ για την αναβλητικότητα της κυβέρνησης, ολιγοήμερη αλλαγή της υπογραφής σε «Αν δεν τσουγκρίσεις αβγά, δεν κάνεις ανάσταση» (κατά το «You can't make an omelette without breaking eggs»).
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Αγίου Γεωργίου του Δουνουτοφόρου Τροπαιοφόρου φαίνεται καλή στιγμή να αλλάξω υπογραφή και να αφήσω το τσιτάτο του Σίλερ (από την Παρθένο της Ορλεάνης δια στόματος Τάλμποτ) "Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens" για κάτι πιο επίκαιρο...
 

Zazula

Administrator
Staff member
Το είδα σε άλλο φόρουμ, μου άρεσε πολύ και το καταθέτω κι εδώ για όποιον το θέλει γι' αβατάρα: :)
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Όπως καταλαβαίνετε, ήρθε η ώρα να γίνω όνομα και πράγμα. Ωραίος ο διάολος, αλλά νομίζω ότι το καινούριο συνολάκι μου πάει πιο πολύ :)
 

Attachments

  • mousedevil.jpg
    mousedevil.jpg
    42.1 KB · Views: 239
Top