Bye bye, signature; good morning, avatar

Εμένα πάλι, μου φαίνεται πολύ αστεία...όχι απλά χαμογελάω :) ... γελάω κανονικά...
Μου θυμίζει και λίγο Αϊνστάιν! :D
 

SBE

¥
Θέλω κι εγώ μια τέτοια αβατάρα για μενα (όχι με μουστάκι και γυαλιά, με τη δική μου φάτσα, ντε!)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Μετά από άλλο ένα τετράμηνο ήρθε η ώρα να κυκλοφορήσουν καινούργια γραμματόσημα (χρειάζονται για τις χριστουγεννιάτικες κάρτες :)) και να αποστρατευτούν τα προηγούμενα. Αυτή η πρώτη σειρά ήταν η σειρά 3+1, επειδή το τέταρτο γραμματόσημο δεν χώρεσε στα 20 ΚΒ!!! που επιτρέπουν οι δρακόντειες προδιαγραφές του φόρουμ για γκιφάκια.
Αυτός είναι και ο λόγος που στην επόμενη σειρά έγιναν ακόμη πιο μικρά (ώστε να γίνουν πολύχρωμα). Τα τοπία είναι από τα σημαντικότερα κτγμ μέρη που επισκέφτηκα τους προηγούμενους δώδεκα μήνες (αλλά οι φωτογραφίες είναι από τη βίκη)...



Γιορτές έρχονται, ας αλλάξουν και οι υπογραφές με κάτι πιο ανάλαφρο. Από τις παρακινητικές
Honest disagreement is often a good sign of progress (Mahatma Gandhi)
και
The harder I practice, the luckier I get. (Gary Player)

σκέφτηκα να περάσω στην επίκαιρη απορία ενός πιτσιρικά (και πολλών μεγάλων :D):
Αφού θα παίξω πάλι αύριο το πρωί, γιατί να μαζέψω τα στρατιωτάκια μου;
 

tuna

¥
Μερσί. Το μαγαζί προσφέρει και τεχνογνωσία για φίλους... :)

Δόκτωρ μου, μήπως μπορείτε να βοηθήσετε κι έναν πανάσχετο τόννο, που μήνες τώρα ψάχνει να βρει κάποια ταιριαστή με το όνομά του αβατάρα; Ή έστω, μια γελοιογραφική απεικόνιση του εαυτού του, τύπου nickel; (εκτός κι αν γι' αυτό το δεύτερο αίτημα θα πρέπει να απευθυνθώ στον Zazula).
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
(εκτός κι αν γι' αυτό το δεύτερο αίτημα θα πρέπει να απευθυνθώ στον Zazula).
Άσε, γιατί μπορεί να καταλήξεις κι εσύ με μουστάκι.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Δόκτωρ μου, μήπως μπορείτε να βοηθήσετε κι έναν πανάσχετο τόννο, που μήνες τώρα ψάχνει να βρει κάποια ταιριαστή με το όνομά του αβατάρα; Ή έστω, μια γελοιογραφική απεικόνιση του εαυτού του, τύπου nickel; (εκτός κι αν γι' αυτό το δεύτερο αίτημα θα πρέπει να απευθυνθώ στον Zazula).




 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Ωραιότατα! Για πρότεινέ μου κι εμένα τίποτα γιατί τον βαρέθηκα το Φέρμα...
 

tuna

¥
Zaz, ευχαριστώ!
Το πρώτο μού αρέσει, αλλά η σαδιστική του διάθεση δεν αντανακλά καθόλου την ψυχοσύνθεσή μου - κι επίσης, είναι πολύ ζαλιστικό.
Μάλλον θα αναζητήσω καμιά ακίνητη θαλασσίτσα, που να υποδηλώνει απλώς την ύπαρξή μου στα βάθη της.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Ωραιότατα! Για πρότεινέ μου κι εμένα τίποτα γιατί τον βαρέθηκα το Φέρμα...

Σου κάνει το παλ αύρα λόγκο από εδώ να στο σενιάρουμε και να στο τυλίξουμε; :)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Κι επί τη ευκαιρία, τελικά θέλω ένα ή δύο "ν";

Κατά το ΛΚΝ (που ακολουθώ εγώ) ένα:

τόνος 3 ο : μεγάλο ψάρι, με σώμα παχύ και ατρακτοειδές, που ζει στις εύκρατες και στις θερμές θάλασσες: Ο ~ έχει πολύ νόστιμο κρέας. ~ παστός / κονσέρβας. Σαλάτα με τόνο. τονάκι το YΠΟKΟΡ.

[αντδ. < ιταλ. tonno -ς < υστλατ. tunnus < αρχ. θύννος]

Φαντάζομαι ότι η ετυμολογική ορθογραφία θα είναι με δύο.

Edit: Δεν ήξερα την προηγούμενη συζήτηση... :(
 

tuna

¥
Edit: Δεν ήξερα την προηγούμενη συζήτηση... :(

Ούτε κι εγώ την είχα προλάβει. Αν 'ήμουν' εδώ τότε, οι nickel and co θα δίσταζαν να κουβεντιάζουν τόσο απροκάλυπτα για τα 'ν' και για τα κιλά μου!
 

daeman

Administrator
Staff member
Κι άλλες προτάσεις για εξειδικευμένες ζαζαβατάρες! Ειδικά για τις περιπτώσεις που διαφωνεί με κάποιον:

ή όταν νιώθει εξαντλημένος (αλήθεια, συμβαίνει ποτέ αυτό; ;)):


Για την tuna, λίγη υπομονή...
 
Top