Bye bye, signature; good morning, avatar

Η αλήθεια είναι ότι σκέφτηκα να φτιάξω και να φοράω ένα μπλουζάκι σαν κι αυτό, αλλά φοβήθηκα ότι εγώ θα εννοούσα να μη με κερνάνε τσιγάρα και οι άλλοι θα το έπαιρναν κυριολεκτικά.

Υπάρχουν και χειρότερα:
 

nickel

Administrator
Staff member
Μια ζωή προβλήματα με το cash και τις cache. Έχετε δίκιο, το σύστημα κάνει τσιγκουνιές. Έγιναν οι απαραίτητες διορθώσεις και επανορθώσεις.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Επειδή μ' έχετε φάει ενάμιση χρόνο τώρα ότι και καλά σάς ενοχλεί η αβατάρα μου, σκέφτηκα μήπως σας αρέσει περισσότερο τούτη 'δώ — μαύρο γατί για καλή τύχη όποια ώρα και να το βλέπετε, καλύτερα γυμνασμένο ώστε να μη χρειάζεται πια κάμψεις, ελάχιστα κουραστικό:

Τι λέτε; :)
 

nickel

Administrator
Staff member
Καθώς η ηλικία φιλτράρει όλο και περισσότερο τις λειτουργίες μου, τις αισθήσεις μου, τα γούστα μου, τις αντιλήψεις μου για τα πράγματα —με λίγα λόγια, γίνομαι πιο αρτηριοσκληρωτικός από τις ίδιες μου τις αρτηρίες— αν επιτρέπεται να έχω άποψη για το ζήτημα: το γραφτό σου, Ζαζ, αν έχει πάνω από τέσσερις γραμμές, απαιτεί την προσήλωση του αναγνώστη, γιατί γίνεται αμέσως σαφές ότι αφιέρωσες χρόνο και σκέψη και πείρα και σοφία για να το γράψεις. Όταν λοιπόν πετάγονται κινούμενα αντικείμενα ή ζωντανά στο οπτικό μου πεδίο, εγώ τουλάχιστον δυσκολεύομαι να συγκεντρωθώ. Η αντιπρότασή μου έχει κίνηση χωρίς να κινείται:

 

daeman

Administrator
Staff member
Επειδή μ' έχετε φάει ενάμιση χρόνο τώρα ότι και καλά σάς ενοχλεί η αβατάρα μου, σκέφτηκα μήπως σας αρέσει περισσότερο τούτη 'δώ — μαύρο γατί για καλή τύχη όποια ώρα και να το βλέπετε, καλύτερα γυμνασμένο ώστε να μη χρειάζεται πια κάμψεις, ελάχιστα κουραστικό:

Τι λέτε; :)

Μα αυτό είναι σκηνή από demonic σπλάτερ, βρε Ζάζουλα! :eek:
Χίλιες φορές ο λοκατζής barcode γάτος!
Εκτός κι αν προσπαθείς να μας πεις (nudge, nudge) ότι υπάρχουν και χειρότερα...

Edit: Άσε που, χρηστικά, έχει απόλυτο δίκιο ο Νίκελ!
Εκτός αν θες να μας αποσπά την προσοχή από τα γραφόμενά σου...
 
To δαιμονικό γατί έχει πολλή πλάκα, αλλά πάθανε τα ματάκια μου...
 

Zazula

Administrator
Staff member
Μόλις βρήκα ένα κουλ(ό) γκιφάκι! Δεν το σκέφτομαι για νέο άβαταρ, αλλά μάλλον για υποψήφια νέα εικόνα στο προφίλ μου: :D
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Τίποτα που να μην κουνιέται/ζαλίζει/προκαλεί ναυτία/αποσπά την προσοχή των αναγνωστών δεν έχει το κατάστημα;
Εμένα, ας πούμε, αντί zazcat, θα μου άρεσε πολύ κάτι τέτοιο: :D
 

daeman

Administrator
Staff member
Μόλις βρήκα ένα κουλ(ό) γκιφάκι! Δεν το σκέφτομαι για νέο άβαταρ, αλλά μάλλον για υποψήφια νέα εικόνα στο προφίλ μου: :D

Εγώ τον ψηφίζω για αβατάρα σου τον Marlon Banjo! Μου φτιάχνει το κέφι.
Άσε που, σε σύγκριση με την ακατάσχετη ενεργητικότητα του Ζάζκατ, αυτό δείχνει και πιο... φιλοσοφική διάθεση.;)
Αλλά επειδή θα μας λείψει ο Ζάζκατ, όσο κι αν δεν θέλουμε να το παραδεχτούμε, προτείνω την εναλλαγή του με τούτο δω, ανά δεκαπενθήμερο, ας πούμε.
Η κυρία αποπάνω ας πάρει τον Σιλβέστερ στο κλουβί, να δούμε πώς θα καζαντίσει με το καναρίνι!
 

Zazula

Administrator
Staff member
Τίποτα που να μην κουνιέται/ζαλίζει/προκαλεί ναυτία/αποσπά την προσοχή των αναγνωστών δεν έχει το κατάστημα;
Μου φαίνεται ότι η αναζήτηση για καινούργιο ζαζουλάβαταρ (τόσο που σας ενοχλεί το τρέχον) δείχνει να καρποφορεί: :D
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Υπενθύμιση του νήματος για να μη χάνονται οι παλιές αβατάρες... :)
 

daeman

Administrator
Staff member
Για γκιφομανείς που ψάχνουν έμπνευση για κουνιστά αβαταράκια και υπογραφές: http://www.gifanatics.com/images/toprated και http://msngiggles.com/ <<<πολύ καλό! :D

Όπου βρήκα ένα γκιφάκι που θα σου πήγαινε γάντι για αβατάρα, κινούμενο για τους γνωστούς λόγους ;) και πολύ ταιριαστό με τις μουσικές σου προτιμήσεις. Θα το ονόμαζα Clubber Cat :cool: και, για κάποιο ακαθόριστο λόγο, θα έλεγα ότι μου θυμίζει κιόλας εσένα, φατσικώς :D:

Συμφωνείς;
 

nickel

Administrator
Staff member
Πάνε, έφυγαν αυτά:

Υπογραφή:
«Ούτε ένα τσιγάρο από τη Δευτέρα 27/7/2009. Όποιος με κεράσει τσιγάρο ή με αφήσει να του κάνω τράκα, να πάρει 20 κιλά βάρος σε 6 μήνες.»


Έψαχνα εδώ και καιρό για καινούργια αβατάρα, μια και ο Αγώνας μου για το κόψιμο του τσιγάρου ανήκει πια στο παρελθόν. Όχι, δεν το ξανάρχισα — απλώς δεν αγωνίζομαι. Τώρα έχουμε τον αγώνα να κρατήσουμε χαμηλά τα κιλά. (Αλλά δεν θα καταραστώ όποιον με κεράσει μπριτζολίτσα...)
Προς το παρόν, η υπογραφή μένει κενή. Για τη γελοιογραφία, ευχαριστώ τον κύριο που έκανε την ταυτο-ποίηση.
 
Last edited:
Top