Φωτογραφίες για γέλια και για κλάματα

daeman

Administrator
Staff member
257747617_1981246302023464_6637209515563124539_n.jpg


Σόμθυρ σόκινωι (στους αντίποδες του ιωνικού)
 

cougr

¥
Με τον ντόρο που έχει γίνει με την προφορά του omicron, φαντάζομαι τι θα γίνει με το upsilon (το οποίο γράφεται και ypsilon).
 

SBE

¥
View attachment 7118

Pub The Cube?
Cube The Pub?
Cut The Pube?
Cub The Tube?
Cube Tub?
Cute Pube? :rolleyes:
Μια φορά χρειάστηκε να πάρω τηλέφωνο την αστυνομία στο Λονδίνο σε κατάσταση πλήρους σύγχισης και με ρώτησαν που βρίσκομαι και τους λέω δεν ξέρω το όνομα του δρόμου και μου λέει ο τηλεφωνητής έχει τίποτα εκεί γύρω χαρακτηριστικό και του λεω έχει μια παμπ στη γωνία και τη λένε.... και εκεί κόλλησα γιατί είχε μια ταμπέλα τέτοια και δεν μπορούσα να τη διαβάσω (the Puzzle λεγόταν και η επιγραφή όνομα και πράμα). Μετά απο μερικές ασυναρτησίες, συλλαβές στην τύχη κατάφερα να το διαβάσω κι η αστυνομία ήρθε πριν προλάβω να κλεισω το τηλεφωνο, αλλά βρε παιδιά, μπορεί να έχει ανάγκη κανένας να πει το όνομά σας, μην μας κανετε τη ζωή δύσκολη.
 

nickel

Administrator
Staff member
Το πρώτο άλμπουμ των King Crimson. Τους οποίους μου γνώρισε ο Αργύρης Ζήλος (στον Αργύρη οφείλω τη μουσική μου ενημέρωση εκείνων των χρόνων). Για το εντυπωσιακό του εξώφυλλο ενημερώνομαι τώρα από τη Wikipedia:

Sleeve design
Barry Godber (1946–1970), a computer programmer friend of Sinfield's, painted the design for the album cover. He used his own face, viewed through a mirror, as the model. Godber died in February 1970 from a heart attack, shortly after the album's release. It was his only album cover; the original painting is now owned by Robert Fripp. Fripp had said about Godber's artwork:

“Peter [Sinfield] brought this painting in and the band loved it. I recently recovered the original from [managing label E.G. Records's] offices because they kept it exposed to bright light, at the risk of ruining it, so I ended up removing it. The face on the outside is the Schizoid Man, and on the inside it's the Crimson King. If you cover the smiling face, the eyes reveal an incredible sadness. What can one add? It reflects the music.”

 

cougr

¥
Και μόνο 87 σέντς. Σε τέτοια ευκαιριακή τιμή θα αγοράσω όλες όσες έχουν απομείνει στο κουτί.
 
Last edited:

chessman

New member
Τι ψώνιο κι αυτό της θείτσας να μην εγκαταλείπει το τσαντικό της ακόμα και στα private quarters όταν παίρνει το τσάι της. Πολύ θα ήθελα να δω μια φωτογραφία της να κρατάει το φλιτζάνι του τσαγιού με το τσαντικό να κρέμεται στο χέρι.

The First Couple were welcomed into the Queen and Prince Philips's private quarters for tea.
Η τσάντα της Βασίλισσας εξυπηρετεί άλλο σκοπό απ' αυτό του ενδυματολογικού αξεσουάρ. Μέσω αυτής (πως την κρατάει, αν την έχει περασμένη στον πήχη, δεξιά ή αριστερά κλπ) δίνει μηνύματα προς τους πάντα παρόντες ακόλουθους της είτε για να τη βοηθήσουν είτε για να τη βγάλουν από μια δύσκολη θέση.
 
Top