Φωτογραφίες για γέλια και για κλάματα

daeman

Administrator
Staff member
Φρεσκότατη, ζεματάει, από κάπου στο Χαλάνδρι. ;) :D



Ενώ στο Βανκούβερ:
 
Κέτσαπ με μαύρο πιπέρι. Ε και; Τι δεν καταλαβαίνω; :confused: Α, το γελοίο στήσιμο της λεζάντας! Έλα μωρέ τώρα...
Ε πώς! Όλα παίζουν ρόλο!

Στη λαϊκή ας πούμε είδα κάποτε μια στοίβα χόρτα με ταμπελίτσα "ΜΑΒΡΗ" (sic).
- Τι μαύρη είν' αυτή ρε μάστορα;
- Μαύρη βρούβα.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Ευτυχώς που το ΙΚΑ ξεπέρασε τους φόβους περί τεχνοφασισμού και απέκτησε και email (not).

B5h5nLbCAAAglV4.jpg
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Προβλήματα κινητής τηλεφωνίας:



:devil: Και ελληνικών, φυσικά: μια και το μοναδικό ουδέτερο (στον ενικό) στην πρόταση είναι «το εσωτερικό», τι θα πρέπει να απενεργοποιήσουμε;
 

daeman

Administrator
Staff member
Προβλήματα κινητής τηλεφωνίας:

:devil: Και ελληνικών, φυσικά: μια και το μοναδικό ουδέτερο (στον ενικό) στην πρόταση είναι «το εσωτερικό», τι θα πρέπει να απενεργοποιήσουμε;

Γιατί; Στην μπάντα UHF γίνεται η επικοινωνία με το Θεό; :inno: Ας βάλουν κόφτη.

Μήπως εννοούν ότι πρέπει οι πιστοί να απενεργοποιήσουν «το Θεό»; Ουδέτερο δε μοιάζει κι αυτό; :p


Βασικά είναι δυο προτάσεις, απλά δεν υπάρχει τελεία.

Ναι, αλλά ακόμα κι έτσι, με το «κινητό» στον πληθυντικό στην πρώτη πρόταση και στον ενικό στη δεύτερη; Μπερδεύει.

Όπως και να 'χει, η όποια αμφισημία αίρεται με ένα απλούστατο «να τα απενεργοποιήσετε».
 
Όχι βέβαια! Εν πρώτοις είναι τεράστιες και σε δεύτερο λόγο μισώ το ροζ (και μην πεταχτεί καμμιά τώρα να πει ότι δεν είναι ροζ αλλά προτηγανισμένο ταραμί ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο).
 

SBE

¥
Από τις πρόσφατες διαδηλώσεις υπερ της σωτηρίας της Ελλάδας.

B9lSL32IQAAfGjD.jpg

Είμαι σίγουρη ότι πρόκειται για προβοκάτσια με σκοπό το διεθνές ρεζιλίκι.
 

Earion

Moderator
Staff member


Έτσι, μεγάλο μεγάλο, για να το βλέπει ο Ζάζουλας που έχει αδυναμία στους βιβλιοθηκάριους και να χορταίνει :twit:
 

Zazula

Administrator
Staff member
Ευχαριστώ για τις αφιερώσεις, Earion!

Όσο για το #554, καλόόόό — έχει κάτι από Les Tucker... :p
 

nickel

Administrator
Staff member
Καλημέρα. Το #555 είναι τόσο φρικτά κοντά στην πραγματικότητα που θα έπρεπε να ορίσουμε το 555 σαν τον αριθμό του βιβλιοθηρίου.

Θα είχαμε διατυπώσεις όπως:
Θα έπρεπε να είχα σταματήσει στους 555 τόμους.
Για κάθε ένα βιβλίο που διαβάζω κυκλοφορούν 555 που θα ήθελα να διαβάσω.
Για να διαβάσω τα βιβλία που έχω μαζέψει χρειάζομαι 555 ζωές.

Καμιά ελπίδα δεν έρχεται.
 

Earion

Moderator
Staff member


Η Αριάδνη στη Νάξο (Ariadne auf Naxos), όπερα του Ρίχαρντ Στράους, στην Κρατική Όπερα της Βουδαπέστης. Σκηνοθεσία Ferenc Anger, σκηνικά-κοστούμια Gergely Zöldy Z.
 
Top