nickel

Administrator
Staff member
Για την περίπτωση που είχατε διαλέξει να παρακολουθήσετε το λάθος παιχνίδι, να οι φάσεις με τα γκολ που χάσατε:

 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Άντε να μπει γκολ σαν το δεύτερο στην Ελλάδα και να υπάρξει καν δεύτερο ημίχρονο...
 

nickel

Administrator
Staff member
Ναι, τα τρία από τα τέσσερα γκολ ήταν στην κόψη του ξυραφιού του οφσάιντ. Αυτό εδώ το πίστεψα μόνο στο ριπλέι.






RealBarcelona.jpg
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Γεννάδιος Ξενοδόχοφ! Τι ιστορία να κρύβεται άραγε πίσω από ένα όνομα...
 
Μα ναι, αφού δεν ήξερα αν πρέπει να το βάλω εδώ ή στο νήμα με τα ονόματα για καριέρα.
Φαντάζομαι βέβαια ότι Γκενάντι τον λένε τον άνθρωπο, αλλά σίγουρα το Γεννάδιος είναι πιο ψαρωτικό. (Εδώ έγινε Ακάκιος ο Κάχι, στον Γκενάντι θα κολλήσουμε;)

Λείπει κι ο Ζάζουλας ρε γαμώτο, να μας πει αν όντως προφέρεται Ξενοδόχοφ. Αυτό το ξι δεν μου κάνει πολύ ρώσικο...
 

Earion

Moderator
Staff member
Εγώ θέλω να δω αν θα βρεθεί κανείς να τον μεταγράψει Κσενοντόχοβ ...
 

nickel

Administrator
Staff member
Εκπληκτικό τιτίβισμα:

Threeλος.

Και Θρύλος και τρία, και τέλος και loss. Θα μπορούσαμε να το πούμε και Θρι - Ζίροου, αλλά ήταν Θρι Ζιρού.
 
Καλό, αλλά νομίζω ότι τα τέλος και loss δεν ήταν στις προθέσεις του τιτιβίζοντος. :)
 
Έξαλλος ήταν ο Δημήτρης Μελισσανίδης με τις αποφάσεις του Γιάννη Δελφάκη στον προημιτελικό της ΑΕΚ με τον Ηρακλή. Μπορεί κατά τη διάρκεια ή και μετά το τέλος του αγώνα να μην υπήρξε κάποια έντονη διαμαρτυρία, αλλά ο «Τίγρης» το έφερε βαρέως.
Έτσι, αργότερα στην εκδήλωσης κοπής της πίτας του ομίλου AEGEAN που έγινε σε γνωστό νυχτερινό κέντρο, ο «ισχυρός άνδρας» της Ένωσης πήρε το μικρόφωνο και, αφού ευχήθηκε χρόνια πολλά, αναφέρθηκε και στον συγκεκριμένο:
«Να πω κάτι για την ομάδα μας: Να πω ένα μπράβο στην ΑΕΚ, που κέρδισε 4-1 με 10 παίκτες, με έναν διαιτητή περίεργο. Να πω όμως, πως δεν πειράζει... Σε οκτώ μήνες αυτοί οι διαιτητές θα σφυράνε για να φεύγουν τα τρένα. Μόνο εκεί θα σφυράνε!»

http://sports.in.gr/football/superleague/article/?aid=1500054788

Τι θα γίνει σε οκτώ μήνες, ρε κουτσάβακα; Θα αγοράσεις τον ΟΣΕ; :p
Ωραία η ατάκα πάντως. (Κάποιος πρέπει κάποτε να ανθολογήσει τις καλύτερες ατάκες των διαφόρων μούτρων λαμόγιων μαφιόζων ποδοσφαιρικών παραγόντων.) Ξέρετε αν λέγεται γενικώς, ή είναι δημιουργία του Τίγρεως; Πιθανόν να υπάρχουν παρεμφερείς εκφράσεις για διαιτητές, π.χ. σε τροχονομικό κόντεξτ.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Τι θα γίνει σε οκτώ μήνες, ρε κουτσάβακα; Θα αγοράσεις τον ΟΣΕ; :p

Σε οκτώ μήνες θα είναι οι εκλογές στην ΕΠΟ.

Στο μεταξύ, προσπαθώ αλλά δεν μπορώ να επιβεβαιώσω κάτι που διάβασα σε συνήθως αξιόπιστη πηγή, ότι υπογράφηκε η άδεια για το γήπεδο στα Φιλαδέλφεια.
 
Top