Επειδή ορισμένοι πηγαίνουν με χίλια...

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Με αφορμή το δεκάκις χιλιοστό σχόλιό της, ένα μεγάλο ευχαριστώ στην SBE όχι μόνο για τις παρατηρήσεις της, καίριες ακόμα και όταν ανάβουν φωτιές, αλλά και για ορισμένα από τα καλύτερα κομμάτια με συμβουλές επαγγελματικού προσανατολισμού που έχω διαβάσει ποτέ μου. Εύχομαι υγεία και κέφια και εις πολλά περισσότερα!
 

Attachments

  • SBE 10.003.JPG
    SBE 10.003.JPG
    18.1 KB · Views: 232

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Με την ευκαιρία, να επισημάνω και ότι ο Θησέας πέρασε τα χίλια σχόλια, αλλά με τον ρυθμό του, δεν πρόλαβα να απεικονίσω την ώρα και τη στιγμή :eek:. Να ευχηθούμε και εδώ εις πολλά περισσότερα!
 

SBE

¥
Μιλ μερσί. Και να σκεφτείς προχτές κοίταζα το 9999 και σκεφτόμουν να το φωτογραφίσω.
 

Earion

Moderator
Staff member
Η αεροναύτις μας, η SBE, να εξακολουθήσει να ίπταται στις ανώτερες σφαίρες της επιστήμης και της καταξίωσης, και να μας στέλνει από ψηλά τις ανταποκρίσεις της. :upz:
 

nickel

Administrator
Staff member
Πολλές και εγκάρδιες ευχές στην SBE για τη σταθερή, ψύχραιμη και πρωτότυπη συνεισφορά της στο φόρουμ. Μακάρι να σμίγουν οι διαδρομές μας για πολλά χρόνια ακόμα.
 

rogne

¥
SBE & Θησέα, ευχές για πολλές (δεκάδες) χιλιάδες (αναρτήσεις, λίρες ευρώ κλπ.) ακόμα!
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Ευχαριστώ για την εξαιρετική συνεισφορά κι εύχομαι εις ανώτερα στους δυο αγγλομπάτηδές μας!

Μουσικές πρέπουνέ σας πολλές, μα επειδή μούδε νου μούδε ώρα έχω τώρα και δε θέλω να ξεπετάξω κάτι μόνο και μόνο για τα μάτια, τάζω σας τις καλύτερες σαν θα μπορέσω να σας τιμήσω όπως ταιριάζει.

Χίλια καλώς εκάματε και μύρια να χαρείτε!
 

SBE

¥
Και πάλι ευχαριστώ πολύ.
Να 'ξερα τί σημαίνει αγγλομπάτης, να 'χα και τα ευρά/λίρες του Ρόνι...
 

daeman

Administrator
Staff member
...Να 'ξερα τί σημαίνει αγγλομπάτης, να 'χα και τα ευρά/λίρες του Ρόνι...

Ο ξενομπάτης: στην κρητική διάλεκτο η σύνθετη αυτή λέξη (από το ξένος + μπαίνω-εμβαίνω) σημαίνει τον άνθρωπο που έρχεται από τα ξένα. Στο λεξικό του Γ. Μπαμπινιώτη απαντάται ως ξενομερίτης (ο άνθρωπος από τα ξένα μέρη).

Επειδή δεν σας έχω για ξένους, προτίμησα να πλάσω τον αγγλομπάτη, που

απ' την Αγγλία έρχεται κι όταν στη Λέξι μπαίνει
στο έμπα του να χαίρεται, καμαρωτός να βγαίνει :-)
 

pontios

Well-known member
Ναι, συγχαρητήρια... ahem, ahem!
Αλλά ας σημειώσω εδώ με υπερηφάνεια ότι κατάφερα να περάσω απαρατήρητος από μπροστά σας με το χιλιοστό μου post, σαν τον κλέφτη τα μεσάνυχτα. Εδω χρειάζεται η τέχνη. :inno:
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Ω! Αναλαμβάνω τις ευθύνες μου!

Αναδρομικά συγχαρητήρια και σε σένα, pontios.

(Ο Λεξίαρχος έχει πάθει burnout --και τα άλλα δύο ρεκόρ του τα υπέδειξαν, για να είμαι ειλικρινής.)
 

pontios

Well-known member
Ω! Αναλαμβάνω τις ευθύνες μου!

Αναδρομικά συγχαρητήρια και σε σένα, pontios.

(Ο Λεξίαρχος έχει πάθει burnout --και τα άλλα δύο ρεκόρ του τα υπέδειξαν, για να είμαι ειλικρινής.)

Thanks, dr 7.
Not being congratulated at the time was almost a relief.
You see, if I'm continually going to be stopped and congratulated for all the awesome things I do, and for every thing I achieve, I wouldn't have any time left for anything else. :)
 

pontios

Well-known member
Pontios, I vaguely remember your feat didn't go unnoticed to at least one appreciative Lexilogia member, but this post of his obviously did.;)

Thank you, cougr! In fact you deserve 1,000 retrospective and prospective "thank yous" for that (just in case I fail - or have failed - to notice or acknowledge any future or any other past acts of kindness on your part) .
I didn't realise it at the time. :eek:
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Είναι καιρός για νέο Λεξίαρχο, methinks. Άσχετα από εξωτερικές συνθήκες, δεν είναι σωστό να πρέπει να κινείται μόνο μετά από εξωτερικά σκουντήματα.
Όμως η θέση δεν είναι αποκλειστική αλλά πρωτοβουλιακή. Την αναλαμβάνει όποιος επιθυμεί και βούλεται, αμισθί, χωρίς οδοιπορικά και επίδομα δημοσίων θεαμάτων.

Ένας τεράστιος πρόλογος για να επισημάνω ότι το ορόσημο των 2.000 αναρτήσεων ξεπέρασαν ο Ρογήρος και ο Μαρίνος. Είναι και οι δύο από τους ανθρώπους που εκτιμώ ιδιαίτερα σε αυτό το φόρουμ. Οι παρεμβάσεις τους είναι πάντα καίριες και μετρημένες και ακόμα και αν (σπανίως) διαφωνεί κανείς, είναι από τους ανθρώπους που χαίρεσαι να διαλέγεσαι μαζί τους.

Τα σχετικά σουβενιράκια κατά σειρά τερματισμού:



 

Attachments

  • Ρογήρος 2000.JPG
    Ρογήρος 2000.JPG
    32.6 KB · Views: 216
  • Μαρίνος.JPG
    Μαρίνος.JPG
    38.3 KB · Views: 215
Από μια ηλικία και μετά, φαίνεται, αποφεύγουμε να θυμίσουμε τα γενέθλιά μας :rolleyes:
 

nickel

Administrator
Staff member
Ευχαριστούμε για την καλή σας παρέα και κάθε συνεισφορά σ' αυτή τη μεγάλη συλλογική προσπάθεια.

 

cougr

¥
Κι από μένα, ευχαριστώ για τη συνεισφορά σας. Πολλά συγχαρητήρια!!
 
Top