Διασκεδάστε και μ' αυτό...

bernardina

Moderator
Ουπς! 66% right (chaos, creativity, intuition, fantasy, images, curiocity).
Kαταγγέλλω την φαιά προπαγάνδα που με απομακρύνει από έννοιες όπως language, logic, rationality, details... :twit:
 

Zazula

Administrator
Staff member

Πάντως δεν ξέρω πόσο ακριβές μπορεί να είναι.
 

Attachments

  • zazubrain.jpg
    zazubrain.jpg
    43.6 KB · Views: 229

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Ουπς! 66% right (chaos, creativity, intuition, fantasy, images, curiocity).
Βρε μπας και είναι χαλασμένο; Μου έβγαλε ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα.

Α, είδα και του Ζάζουλα. Προφανώς δεν μπορεί να είναι ακριβές, έχει πολύ λίγες ερωτήσεις.
 

SBE

¥
Kαι οι μισές ερωτήσεις έχουν να κάνουν με το ποιά πλευρά του σώματος είναι η πιο ισχυρή, που σημαίνει ότι την απάντηση την ξέρουμε ήδη άμα ξέρουμε ότι είμαστε δεξιόχειρες/ αριστερόχειρες.
 

nickel

Administrator
Staff member


Σαχλαμάρες. Εγώ ξέρω ότι είμαι 72% left-brained και 72% right-brained.
 

SBE

¥
Χμ, ενδιαφέρον Νίκελ, εμένα με έβγαλε 72% δεξιόμυαλη και 28% αριστερόμυαλη.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Χμ, ενδιαφέρον Νίκελ, εμένα με έβγαλε 72% δεξιόμυαλη και 28% αριστερόμυαλη.
Και πού είναι το ενδιαφέρον σε αυτό; :twit: Δεν σας διαβάζουμε και τους δύο τόσον καιρό, νομίζεις;
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Ή είναι φόλα το τεστ, ή κάτι δεν πάει καλά με μένα :twit: :twit:
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Ορίστε για το ένα ημιεγκεφάλιό μου*:




Ορίστε και για το άλλο*:



* give or take 2% because the correct answer, as we all know, is 42.


Headily yours,

Zaphod Beeblebrox- xorbelbeeB dohpaZ


Brainz! I want brainz! And a salad, please, on the side.

Σαχλαμάρες. Εγώ ξέρω ότι είμαι 72% left-brained και 72% right-brained.

Well, I'm 100% left-brained, 100% right-brained, and 200% harebrained. For twa heids are better than yin! :twit: :twit:
 

SBE

¥
Εγώ γιατί δεν βλέπω πουθενά το αστείο;

ΥΓ Και το τεστ είναι ελλειπες, γιατί την κοπέλλα που γυρίζει εγώ τη βλέπω πότε να στρίβει δεξιά και πότε αριστερά. Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στις απαντήσεις.
 
Το τεστ είναι για διασκέδαση, δεν είναι επιστημονικό εργαλείο. Κάτι ερωτήσεις τύπου κλείσε το ένα σου μάτι και κάτσε σταυροπόδι θα έπαιρναν διαφορετικές απαντήσεις από μένα σε διαφορετικές στιγμές. Εξάλλου η ίδια η κεντρική ιδέα είναι ψιλοαπατεωνιά και ο τρόπος που λειτουργεί ο εγκέφαλος δεν είναι τόσο καλά χαρτογραφημένος ούτε τόσο απλοϊκός.
 

bernardina

Moderator
Πιο Βαλκάνια, πεθαίνεις!

http://www.lifo.gr/team/bitsandpieces/43752

Χριστέ μου, έπαθα ένα ντεζαβί! :blink:
Αν δεν ήταν η Σαβέτα Γιοβάνοβιτς, σίγουρα ήταν η δίδυμη αδελφή της αυτή που με ανάγκασε να βγάλω ένα εικοσιτετράωρο στο κουπέ του τρένου, πηγαίνοντας από Αθήνα - Γκρατς (24 ώρες μέσα στη Γιουγκοσλαβία), με τις ποδάρες της χωμένες πίσω από τον πισινό μου τη μέση μου, επειδή είχε ξαπλωθεί φαρδιά πλατιά στο κάθισμα, με τη δικαιολογία πως ήταν έγκυος και δεν μπορούσε να μείνει πολλή ώρα καθιστή. Θυμάμαι πως για να μην βάλω τα κλάματα ή τη βρίσω, σκότωνα το χρόνο που κυλούσε βασανιστικά αργά μετρώντας τις γαϊδουροτριχάρες του βαρκάρη που ξεπρόβαλλαν από το νάιλον καλσόν και σκέπαζαν στοργικά τα πόδια της απ' τον αστράγαλο ως εκεί που ξεκινούσε ο ποδόγυρος του εμπριμέ φουστανιού. Τζίζας...
 

SBE

¥
Δεν ξέρω γιατί παρόλο τον θησαυρό κιτσαρίας κολλάμε στις τρίχες. Ναι, οι γυναίκες έχουν τρίχες στα πόδια τους. Και στα χερια τους και στο πρόσωπο και παντού. Μερικές περισσότερο από άλλες.
Και ναι, σε μεγάλο μέρος της Ευρώπης μέχρι πολύ πρόσφατα δεν θεωρούσαν περίεργο το (όχι και τόσο) φαινόμενο.
Μη μου πείτε ότι δεν έχετε δει ποτέ στην παραλία καμιά Σκανδιναβή που από μακριά μοιάζει άτριχη εντελώς κι από κοντά διαπιστώνουμε ότι είναι καλυμένη με πλατινέ τρίχες, σαν πουλόβερ. Ε, αυτό είναι το ένα άκρο, το άλλο είναι κάτι λυκάνθρωποι αμφοτέρων των φύλων. Τι να κάνουμε!
 
Top