Γιατί ενοχλούνται τώρα οι χρυσαυγίτες όταν τους λένε νεοναζί;

skam

New member
Ο πιο διασκεδαστικός τίτλος νήματος που θυμάμαι εδώ και καιρό:

Η μαγκιά του ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΗΣ ΕΣΤΙΝ

Εκείνο το εστίν στο τέλος δεν μπορώ να το δω και να μη χαμογελάσω.

Δεν ήξερα πού να το γράψω, αλλά με έτρωγε το χέρι μου.
 
Καλώς ήρθες, skam!

Και τα φρέσκα:

"Είναι μιάσματα, είναι υπάνθρωποι, δεν μας ενδιαφέρει καθόλου η ύπαρξή τους. Γιατί είμαστε έτοιμοι να ανοίξουμε τους φούρνους. [Θα τους κάνουμε] σαπούνια γιατί είναι κι ωραίο, ξέρεις όχι για ανθρώπους ξέρεις είναι χημικοί αυτοί, θα βγάλουμε καμιά καντήλα, κανά τέτοιο, θα τα 'χουμε σαπούνια για τ' αμάξια, σαπούνια να πούμε για τα πεζοδρόμια..."

Αηδία...Και στην Ελλάδα ο εισαγγελέας ξέρει μόνο να διώκει τον Γέροντα Παστίτσιο...

[video]http://link.brightcove.com/services/player/bcpid69900095001?bckey=AQ~~,AAAAAEabvr4~,Wtd2HT-p_VhJQ6tgdykx3j23oh1YN-2U&bctid=2205156210001[/video]
 

SBE

¥
Το εστίν εξηγείται ως εξής: ο χρυσαυγίτης είναι προφανώς κυπριακής καταγωγης και βάζει ν τελικό σε κάθε λέξη.
 

bernardina

Moderator
Η αλήθεια είναι πως το σκέφτηκα πολύ προτού βάλω αυτό το έμεσμα εδώ μέσα. Στο τέλος έκρινα ότι ένα τέτοιο μνημείο αλητείας, αθλιότητας, αμορφωσιάς, πολιτικής και κοινωνικής αναλγησίας και ακραίου μίσους προς κάθε τι το διαφορετικό δεν πρέπει να λείπει από το παρόν νήμα.

Απολαύστε υπεύθυνα, γιατί τα vomitοria, τελικά, είναι άλλο πράγμα. Δεν είναι οι χώροι που επισκέπτεσαι ύστερα από την παραμικρή επαφή σου με το μίασμα που λέγεται Χρυσή-Τρομάρα-της-Αυγή.


 
Η αλήθεια είναι πως το σκέφτηκα πολύ προτού βάλω αυτό το έμεσμα εδώ μέσα. Στο τέλος έκρινα ότι ένα τέτοιο μνημείο αλητείας, αθλιότητας, αμορφωσιάς, πολιτικής και κοινωνικής αναλγησίας και ακραίου μίσους προς κάθε τι το διαφορετικό δεν πρέπει να λείπει από το παρόν νήμα.

Συγγνώμη, υπάρχει κανείς να το έχει δει όλο; Το έκλεισα λίγο πριν το τέταρτο λεπτό.
 

bernardina

Moderator
Το έχω ήδη βάλει στο #523 :)

Όλι, χίλια συγνώμη! :blush:
Επειδή το έχεις σε λίκνο κι όχι ολόκληρο, ξέχασα ότι το είχα δει κι εδώ. Απλώς το ξαναείδα χτες το βράδυ και... the rest is history.
:s
 

nickel

Administrator
Staff member
Ο νεαντερταλισμός παραέχει μπει στη ζωή μας. Και μόνο που ακούς αυτούς τους σκατάνθρωπους θες να κάνεις απολύμανση μετά. Μςεν τα ρενμεν λ 'υο μετε κοθτ πυεν μςεν αν φιγι λ' επι υο γεν πςεν μςεν σοτι ακ σèωο λ 'υο, πεζε λ', λι ξετε λ 'ατè α, σαλ ρατ κε σε λι κι. (Από ένα σημείο και πέρα οι σκέψεις μου γίνονται ακατάλληλες και για ενηλίκους.)
 

bernardina

Moderator
Ο νεαντερταλισμός παραέχει μπει στη ζωή μας. Και μόνο που ακούς αυτούς τους σκατάνθρωπους θες να κάνεις απολύμανση μετά. Μςεν τα ρενμεν λ 'υο μετε κοθτ πυεν μςεν αν φιγι λ' επι υο γεν πςεν μςεν σοτι ακ σèωο λ 'υο, πεζε λ', λι ξετε λ 'ατè α, σαλ ρατ κε σε λι κι. (Από ένα σημείο και πέρα οι σκέψεις μου γίνονται ακατάλληλες και για ενηλίκους.)

Παναΐαμ, άντε στο καλό σου και χαροτρόμαξα! :eek: Νόμιζα πως σου ήρθε κολπαντάριος από τη φρίκη.:glare:
 

SBE

¥
Εμένα η απορία μου είναι άλλη: το έχει δει κανείς όλο όλο όλο; Γιατι αυτό που κυκλοφορεί είναι απόσπασμα μεγαλύτερου ρεπορτάζ.
 

bernardina

Moderator
Και ένα "παρών" γιατί δεν ήξερε περί τίνος επρόκειτο (δις εξαμαρτείν).
Απορώ τι κάνει εκεί μέσα ο κύριος Κρεμαστινός.
Θα μου πείτε... άλλοι δεν διάβασαν καν το μνημόνιο προτού το υπογράψουν· και θα έχετε δίκιο.
 
Top