Βιντεάκια για γέλια και για κλάματα

bernardina

Moderator
Ουλουάχατ ουλουάχατα σαλαμαλέκουμ αχλαμπούχλα... icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

 

bernardina

Moderator
Ο παπάς θυμιατίζει, τραγουδά και χορεύει μπροστά από το φέρετρο το γνωστό λαϊκό άσμα "ο κυρ Θάνος πέθανε παραπονεμένος". :lol::lol:

 

Zazula

Administrator
Staff member
Βέβαια, στην ηλικία μας, δεν νομίζω ν' αρκέσει ένα Βολταρέν! :p Κάντμιααααααααν!!!
 

bernardina

Moderator
Τώρα και με υπότιτλους.
Ή τι εννοεί αυτός ο τύπος όταν λέει: προσπάθησα να σπάσω τον πάγο. :whistle:

 

Zazula

Administrator
Staff member
Μόνον για όποιον ξέρει τι θα πει «Ντόρα η εξερευνήτρια»! :D
 

nickel

Administrator
Staff member
Τη διαφήμιση του αναψυκτικού με την ολοκληρωτική εκμετάλλευση της μουσικής, της δράσης και των εφέ του τζεϊμσμποντικού θαύματος θα την είδατε (κι αν όχι, εδώ είναι).

Υπάρχει κι άλλη μία επικαιρική εκμετάλλευση:

Unlock the 007 in you. You have 70 seconds!
Coke Zero challenged unsuspecting train passengers to unlock the 007 in them for their chance to win exclusive tickets for the new James Bond movie SKYFALL.
However, the exclusive tickets weren't free. People had to go the extra mile and unlock their inner 007 in less than 70 seconds to win.


Δεν θα είχαν φτιάξει ποτέ βιντεάκι με μένα. Θα είχα σταματήσει στην κόκκινη πρόκληση...

 
Εγώ θα είχα σταματήσει στο "enter your name". Αν ήμουν τόσο περίεργος ώστε να γράψω το όνομά μου, στο "go to platform 6" θα είχα σταματήσει στα σίγουρα. Σιγά μην έτρεχα σαν τον ηλίθιο για ένα εισιτήριο. Αν, για κάποιον διεστραμμένο λόγο τολμούσα να το κάνω, στην γκόμενα με τα κόκκινα θα έλεγα "καλά είσαι ηλίθια;". Δεν θέλετε καν να μάθετε τι θα έλεγα σ' αυτήν με τα σκυλάκια. Στο τέλος αποκλείεται να χρησιμοποιούσαν τις σκηνές μου, γιατί τα μπινελίκια θα ακούγονταν ακόμη κι αν με είχαν κάνει mute.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Βρε μίζεροι τύποι, ήταν εκπληκτικό! Σε πιστεύουμε, Χέλε, ότι δεν θα χρησιμοποιούσαν τις δικές σου σκηνές, αλλά ευτυχώς κάποιοι άλλοι είχαν διάθεση να παίξουν το παιχνίδι και βγήκε αυτό το εκπληκτικό βιντεάκι :)
 
Αχαχαχαχα! Είσαι κορυφή!:lol:

Εγώ πάντως είμαι πάντα δύσπιστος όσον αφορά τέτοιου είδους διαφημίσεις. Τα πλάνα είναι εξαιρετικά καλά για να είναι τυχαία και οι τύποι πιο πολύ μού μοιάζουν να υποδύονται τον ρόλο του ανυποψίαστου παρά να είναι στ' αλήθεια.
 

Elsa

¥
Αν η Peta με αυτό το βιντεάκι νομίζει ότι κάνει διαφήμιση για τον βεγκανισμό...
Είναι τόσο κιτς, τόσο γελοίο που δεν μπορώ καν να θυμώσω:

 
Καραγκιοζοπαίχτες. Παρεμπιπτόντως, οι βέγκαν, σύμφωνα με κάποιες μελέτες, έχουν μικρότερο προσδόκιμο ζωής.
 

SBE

¥
Καραγκιοζοπαίχτες. Παρεμπιπτόντως, οι βέγκαν, σύμφωνα με κάποιες μελέτες, έχουν μικρότερο προσδόκιμο ζωής.

Αυτό λέγεται επιστημονικά φυσική επιλογή. :lol:

(σεβομαι τις διατροφικές σας ιδιαιτερότητες φίλοι βέγκαν, αλλά είσαστε αφύσικοι, παραδεχτείτε το)
 

Elsa

¥
Καραγκιοζοπαίχτες. Παρεμπιπτόντως, οι βέγκαν, σύμφωνα με κάποιες μελέτες, έχουν μικρότερο προσδόκιμο ζωής.
Ξέρω τις μελέτες που λες, αλλά υπάρχουν κι άλλες που λένε το αντίθετο. Εξαρτάται τι συγκρίνεις: υπάρχουν βέγκαν που τρέφονται με βέγκαν junk food, καπνίζουν, πίνουν, ξενυχτάνε κλπ, και κρεοφάγοι που τρώνε ελάχιστο κρέας, γυμνάζονται, δεν καπνίζουν, είναι αδύνατοι κλπ. Ε, προφανώς οι δεύτεροι έχουν μεγαλύτερο προσδόκιμο. Αυτός είναι κι ένας από τους λόγους που είναι γελοίο το βιντεάκι.
Πάντως, για μένα, δεν ήταν θέμα υγείας η απόφαση, αλλά εσωτερικής ισορροπίας σε σχέση με τις καθημερινές επιλογές μου.

(σεβομαι τις διατροφικές σας ιδιαιτερότητες φίλοι βέγκαν, αλλά είσαστε αφύσικοι, παραδεχτείτε το)
Μεγάλη κουβέντα! Πάλι, θα βρεις πολλούς να υποστηρίζουν το αντίθετο επικαλούμενοι τη διατροφή των ανώτερων ανθρωποειδών κλπ κλπ.
Αλλά και πάλι, ούτε η «φυσικότητα» είναι το ζήτημα. Άλλωστε, από όσα κάνεις σήμερα εσύ, όλοι μας, τι είναι «φυσικό»; Το ντύσιμό σου, οι μετακινήσεις, ο τρόπος και τα μέσα με τα οποία εργάζεσαι, ή μήπως ο τρόπος με τον οποίο βρίσκεις την τροφή σου; Μπαααα... :rolleyes:
 
Κι εγώ σέβομαι φυσικά την επιλογή του καθενός να τρώει ό,τι θέλει. Αρκεί βέβαια κι αυτός/ή να σέβεται τις δικές μου επιλογές και να μην προσπαθεί να με πείσει ότι ο τρόπος ζωής μου είναι κακός, ανθυγιεινός και ανήθικος ούτε να προσπαθεί να μου πασάρει παραπληροφόρηση και κατάφωρα ψέματα όπως αυτός.
 
Top