Βιντεάκια για γέλια και για κλάματα

Zazula

Administrator
Staff member
Ευτυχώς που υπάρχει κι η διαφήμιση, και βλέπουμε και κάτι πιο upbeat κι εμπνευστικό: Free Yourself από τη Nike, λοιπόν.

Η ελληνική βερσιόν (60"):

Η γυναικεία βερσιόν (30"):

Η LP βερσιόν (90"):
 

daeman

Administrator
Staff member
...
You must use the Force. :D

'Star Wars (John Williams Is The Man)' a cappella tribute medley by Moosebutter


Close Encounters of the Droid Kind
Super Han
E.T. - The DiscoTerrestrial
Jaws: The Wookiee
Jurassic Darth
Close Encounters of the Droid Kind - Reprise
 

SBE

¥
Βασιλικοί γάμοι

Αυτό εδώ το έχουν δει λέει 14000000000000000000 ανθρωποι σε όλο το συμπαν (περιλαμβάνει και εξωγήινους η στατιστική)

Και το making of...
 

daeman

Administrator
Staff member
Έχει και ο υποτιτλισμός τις ευχάριστες στιγμές του. :)

The Saga Begins - Weird Al Yankovic


Οι στίχοι εδώ ή εδώ (αστροπολεμικά εμφανιζόμενοι) και οπτικοποιημένοι εδώ.
 

daeman

Administrator
Staff member
Σήμερα το τσίμπησα, από τα παιδιά που είχαν ξεκαρδιστεί στα γέλια. Εγώ, από την άλλη, δυσκολεύτηκα πολύ να τα μιμηθώ.

Επειδή τελευταία πολλές απεργίες κάνουν οι τραπεζοϋπάλληλοι και οι πολίτες δεν έχουν πού να καταθέσουν το περίσσευμά τους (:lol::curse::lol:), ο δήμαρχος Χαρχούδας αποφάσισε να ιδρύσει "την πιο ελβετική Χαρχουδοπριγκιπική Τράπεζα Κρίσεως που έγινε ποτέ". Σπεύσατε, λιλιπουπολίτες!

Η ιδέα (Μάθημα αποταμίευσης)
Η Πιπινέζα προσπαθεί να μάθει στον παπαγάλο για την αποταμίευση. Ως ύστατη λύση καλεί τον δήμαρχο Χαρχούδα ...να του βγάλει τον λόγο. Η αποταμίευση όμως δίνει στον Χαρχούδα μία νέα, απίστευτη ιδέα!


Η ίδρυση της Τράπεζας
Ο Χαρχούδας με τσιράκια την Πιπινέζα και τον Πρίγκιπα ιδρύει τράπεζα και καλεί τους λιλιπουπολίτες να καταθέσουν τα υπάρχοντά τους...


Η ληστεία
Ο Χαρχούδας οργανώνει σχέδιο για να ληστέψει την ...τράπεζα του, με τη βοήθεια της Πιπινέζας και του Πρίγκιπα...

 

Cadmian

New member

Για κάποιο αδιευκρίνιστο λόγο, το βιντεάκι αυτό μου έφτιαξε (μέχρι στιγμής) τη μέρα. :up:

Έχει και ωραίο τραγούδι.
 

nickel

Administrator
Staff member
Ναι 'σαι καλά. Βοηθά, βοηθά. Πήγα να διαβάσω λεπτομέρειες στο YouTube και λέει ότι η γάτα η Fum και η κουκουβάγια (barn owl, κλαψοπούλι, πεπλόγλαυκα) η Gebra είναι ενός έτους και γνωρίζονται από ηλικία ενός μηνός. Η κουκουβάγια φεύγει μακριά και πάντα γυρίζει και κάθεται κοντά στη γάτα.
 
Το παρακάτω δεν είναι τόσο γούτσου όσο το παραπάνω...εμένα όμως μου προκαλεί ένα αίσθημα δέους. :upz:

 

SBE

¥
Και αναρωτιέμαι αν ο αφηγητής είναι ο Τζέρεμυ Άιρονς....
 

SBE

¥
Κλασσικά, αν κι εγώ δεν θα τον έπαιρνα για αφηγητή επειδή είναι ψευδός. Στους Αμερικανούς αρέσει όμως νομίζουν ίσως ότι όλοι οι Άγγλοι έιναι ψευδοί. Βεβαίως με οτν Αρχιεπίσκοπο Καντουαρίας και τον αρχηγό της αντιπολίτευσης να σφυρίοζουν το Σ (ο εκπρόσωπος του Θεου ακούγεται σα φίδι, όπως είχε παρατηρήσει κάποιος), με τον κοινοβουλευτικό εκπρόσωπο των φιλελυθερων στο ευρωπαικό κοινοοβούλιο να τραυλίζει κλπκλπ, ε, τι να πουν κι αυτοί οι Αμερικανοί...
 
Top