Βιντεάκια για γέλια και για κλάματα

daeman

Administrator
Staff member
...
Πάρ' τον στο γάμο σου να σου τα κάνει λίμπα. Ο κουμπάρος:

Got the rings but hasn't got the moves.

Συμπεθέροι και κουμπάροι τον πρώτο χρόνο έχουν τη χάρη. Αρκεί να ξεπεράσουν το πρώτο σκαλί.
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Trick shots - Riley (from down under, over and in)


Shots only edit: https://www.youtube.com/watch?v=7TBGiq9IlZQ

We promise this is real. No special or visual effects. Trick shot kid = persistence.
https://www.facebook.com/RileyDiary

Attempts:
Short tube: 12 (several successes)
Yellow paper ball: 64
Long tube: 1 (First go, no joke)
Tennis ball rebound: 1 hour x 4 days (4 hours) approx 300
Spoon in cup: 12
Milk: 36 (over 2 days)
DVD: 34
Toothbrush: 136
Toaster: 54
--
Toilet roll holder: 142 (close, but not achieved)

Riley just turned 6. Most shots done as 5 year old.


 

daeman

Administrator
Staff member
Έλα, τραγική είναι η κατάσταση στη Συρία.
Θα συμφωνήσω με αυτό. Εδώ είναι ακόμη κωμικοτραγική. :)


Χωρίς λόγια και χωρίς να μπαίνω στην ουσία της συζήτησης, αλλά επειδή μου το θύμισες :-).


First World Problems - Weird Al Yankovic

 

daeman

Administrator
Staff member

A unique performance of Carmen by Kassandra Dimopoulou in my class of Unit Operations, in Chemical Engineering Department, Aristotle University.
Αν ήταν έτσι οι παραδόσεις, ξαναπήγαινα κι εγώ, για χημικός-τενόρος αυτή τη φορά.
Σπολλάτη, Όλι.
 

SBE

¥
Εσύ ίσως, αλλά οι φοιτητές εδώ δεν μου φάνηκε να συγκινήθηκαν ιδιαίτερα
 

daeman

Administrator
Staff member
Εσύ ίσως, αλλά οι φοιτητές εδώ δεν μου φάνηκε να συγκινήθηκαν ιδιαίτερα

Αν τους έκανα την παράδοση τραγουδιστά και τους έλεγα ότι θα εξεταστούν μετά, κιχ δε θ' ακουγόταν... :devil:

La Habanera química: διακόσαι χιλιάδαι δίσκοι. :D
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Εσύ ίσως, αλλά οι φοιτητές εδώ δεν μου φάνηκε να συγκινήθηκαν ιδιαίτερα
Πες τα. Μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση το γεγονός ότι αυτά τα παιδιά συνέχισαν καθ' όλη τη διάρκεια του χάπενινγκ να κουβεντιάζουν μεταξύ τους και να θορυβούν, σαν τάξη δημοτικού σχολείου. Εντάξει, αντιλαμβάνομαι ότι στα πρώτα δευτερόλεπτα αιφνιδιάζονται. Μετά αντιλαμβάνονται ότι πρόκειται για χάπενινγκ, όπου ένας καλλιτέχνης ερμηνεύει την τέχνη του. Γιατί δείχνουν ότι περιφρονούν την τραγουδίστρια; Επειδή η όπερα στην Ελλάδα θεωρείται πιο χαμηλά και από τη σκυλοπόπ;
 

SBE

¥
Το να σχολιάζουν μεταξύ τους το θέαμα θα το θεωρούσα λογικό, αλλά αυτοί δεν σχολιάζουν, συνεχίζουν ό,τι έκαναν και πριν, λες και δεν τρέχει τίποτα.
Ομοίως λογικό θα θεωρούσα το να συμμετείχαν κάποιοι (αν όχι όλοι) στο θέαμα- αν και κάτι τέτοια αυθόρμητα τα θεωρούσα κι εγώ βλακείες όταν ζούσα στην Ελλάδα (τη χώρα των έξω καρδιά, εκδηλωτικών κατοίκων).
Δεν περιμένω αντιδράσεις χολιγουντιανού τύπου (στο αμερικάνικο σινεμά όλοι οι καράβλαχοι πάνε στην Όπερα και με την πρώτη νότα αρχίζουν να κλαίνε από συγκίνηση), αλλά ας κάνουν τουλάχιστον ότι προσέχουν. Από ευγένεια.
 

nickel

Administrator
Staff member
Η Emirates έχει και πολύ χιούμορ και πολύ ωραίες αεροσυνοδούς.

 

SBE

¥
Μα αν κρίνω απο τους Γάλλους γνωστούς μου στο ΦΒ, την επόμενη κιόλας είχαν κυκλοφορήσει οδηγίες για το πώς να εξηγήσουν γονείς (και δάσκαλοι από Δευτέρα) στα παιδιά τί συνέβη και πώς να χειριστούν την κατάσταση στο σχολείο.
Όπως κάνουμε και στην Ελλάδα δηλαδή.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Όπως κάνουμε και στην Ελλάδα δηλαδή.
Νομίζω ότι έχουν μεταφράσει στα γαλλικά τα σχετικά εγχειρίδια του ΟΕΔΒ.

Κάτσε να το μπογιατίσω κιόλας, μην το δω δημοσιευμένο πουθενά ως «συμβολή της Ελλάδας στην ψυχολογική στήριξη του γαλλικού λαού»...
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Για να γελάσει και λίγο το χείλι μας:


"France is going to endure. And I'll tell you why: If you are in a war of culture and lifestyle with France, good fucking luck!"
 
Top