This funny thing landed in my email

A, μπράβο και μου το είχαν στείλει με email και ίδρωσα να το ανεβάσω! (αν και το αγαπημένο μου, η Μικρή Γοργόνα, δεν συμπεριλαμβάνεται στο oeuvre της Goldstein. :D)
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
A, μπράβο και μου το είχαν στείλει με email και ίδρωσα να το ανεβάσω! (αν και το αγαπημένο μου, η Μικρή Γοργόνα, δεν συμπεριλαμβάνεται στο oeuvre της Goldstein. :D)
Η Μικρή Γοργόνα, δλδ η Άριελ, είναι περίπου στη μέση στις φωτογραφίες της Γκολντστάιν, μέσα σε ένα ενυδρείο.
 
Θα προτιμήσω τον σολομό και το χαβιάρι, ευχαριστώ. Χιουμοριστικό ήταν το μήνυμα.

Την εκδοχή της Goldstein την είδαμε κινηματογραφικά στο Splash
 

SBE

¥
Η Μικρή Γοργόνα, δλδ η Άριελ, είναι περίπου στη μέση στις φωτογραφίες της Γκολντστάιν, μέσα σε ένα ενυδρείο.

Στο παραμύθι του Άντερσεν η Μικρή Σειρήνα/ Γοργόνα δεν έχει όνομα.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Πάντα υπάρχει κάποιος που χαλάει μια φωτογραφία....

............
 

Attachments

  • seal.jpg
    seal.jpg
    22.4 KB · Views: 260

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Και πάντα υπάρχει κάποιος που σου χαλάει την αυταπάτη...:mad::p
 
Απ' ό,τι βλέπω στο youtube είναι τριών ετών το βιντεάκι οπότε ίσως και να το έχετε δει. Εγώ δεν το είχα δει μέχρι σήμερα. Και κόντεψε να μου βγει ο καφές από τα ρουθούνια...
(Ελπίζω να μην έχει γίνει παρόμοιο ποστ πιο πάνω και δεν το πρόσεξα...)

Ένα διαφορετικό visualization του Ameno...
 

nickel

Administrator
Staff member
Μπερλίνα πρέπει να τη φωνάζουμε τώρα.

Σαν δεν ντρέπονται οι μουσουλμάνοι να διακωμωδούν τα ιερά και τα όσιά μας! [Να προσθέσω φατσούλα;]
 

Elsa

¥
Από σημερινό, επίκαιρο ηλεμήνυμα:

Let’s learn a new word…
April 18, 2010 Word of the Day
ash hole
(CAREFUL WITH PRONUNCIATION)
1) the small opening in the volcanic ash clouds that allow airliners to fly through without any chance of danger.
2) the opening at the top of a volcano from which forth spews volcanic ash
Example sentence : We were stranded at Heathrow Airport for hours until the airline found some ash hole to fly through.
 

nickel

Administrator
Staff member
Don't fuck with Iceland



Το μήνυμα συνοδευόταν από υπότιτλο: «Σε λίγο και με φόντο τη ... Σαντορίνη!».
 
Ναι, αλλά έχει όνομα στο παραμύθι του Ντίσνεϊ. :p

Τώρα το είδα αυτό. Εγώ λέω την επόμενη φορά που θα ποστάρει κάποιος ένα ανέκδοτο να καθίσουμε να του κάνουμε υφολογική και συντακτική ανάλυση (και ψυχανάλυση στην Άριελ). Χαλαρώστε! :D
 
Μωρέ τι είναι αυτή! Ο γδύτης των μνηστήρων!

:D (υποτίθεται θα έβαζα μόνο τη φατσούλα, αλλά το σύστημα μου ζητάει πέντε τουλάχιστον χαρακτήρες, οπότε γράφω και γράφω)
 

daeman

Administrator
Staff member
Καλημέρα, με βαριά καρδιά, που ξαλάφρωσε μια στάλα βλέποντας το παρακάτω. Ευχαριστώ, Βασίλη!
Το αυτόν ελπίζω και δι' υμάς.

 
Top