The purrrfect thread. Because nobody's purrrfect, unless they're a cat.

Zazula

Administrator
Staff member
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Έτσι ξεκίνησε κι ο Ζαζουλόγατος κι έγινε μετά ο Σουπερκάμπτης! :D
Αντανακλαστικάτης.

Ή μήπως τον ζαχαρώνεις για αντι·κατη·στάτη του;
 

nickel

Administrator
Staff member
Mother cats carry and control their kittens by firmly grabbing the scruff with their mouth. If you've ever seen a kitten get handled this way by its mother, you'll see that the kitten instinctively becomes still and draws its limbs close to its body. Many cats will continue to do this as adults when they are grabbed by the scruff.
http://www.wikihow.com/Hold-a-Cat-by-the-Scruff
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Ο μόνος που δεν χαμπαριάζει από τέτοια είναι ο γάτος μου, μου φαίνεται... :)
 
Υποδειγματική η προθυμία της Παλάβρας να προωθήσει την επιστημονική γνώση μέσω πειραματικής επαλήθευσης (ή διάψευσης).
 

bernardina

Moderator
Μα τι γλυκουλάκι!!!
Γλυκουλάκι, γλυκουλάκι, αλλά σερβάιβορ! :D

Red is quite a hiker. He tagged along with his human friends he just met when they were hiking up the hill. When the kitty didn’t feel like walking, he wasn’t shy to ask for assistance. “He rode on my shoulders or backpack, but insisted I hunch over. He’d sleep in my helmet, but didn’t like being carried in it as much. What worked best was letting him sleep in our jackets, with a strap around the bottom so he wouldn’t fall out,” Eric added.

Επίσης μ' αρέσει που αντί για το αυτονόητο αλλά προβλέψιμο και κοινότοπο Βlack ή Βlacky τον βγάλανε Red! :p
 

nickel

Administrator
Staff member
Επίσης μ' αρέσει που αντί για το αυτονόητο αλλά προβλέψιμο και κοινότοπο Βlack ή Βlacky τον βγάλανε Red! :p

Σε σχέση με αυτό, οι φίλοι μας από την Αυστραλία θα μπορούσαν να συνεισφέρουν την πληροφορία ότι στην αργκό αυτής της ηπείρου bluey είναι ο κοκκινομάλλης — χρήση με ειρωνική προέλευση μάλλον, αλλά ας τσεκάρετε κι εδώ αν δεν βαριέστε.
 

bernardina

Moderator
Εμένα πάλι, εκείνο το He rode on my shoulders or backpack, but insisted I hunch over...” μου θύμισε το παραμύθι με το στοιχειό της θάλασσας που κατσικωνότανε στο σβέρκο του αθρώπου και δεν έφευγε. :D Ρεντ -το γλυκούλι στοιχειάκι του βουνού και του λόγκου. :wub:
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Επίσης μ' αρέσει που αντί για το αυτονόητο αλλά προβλέψιμο και κοινότοπο Βlack ή Βlacky τον βγάλανε Red! :p
Αφού τον βρήκαν βολτάροντας :) στο Red River Gorge...
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Ναι, αλλά θα έχανες την ευκαιρία να βαφτίσεις Ρεντ έναν κατάμαυρο γατούλη. ;)
 

daeman

Administrator
Staff member
Καλημέρα. Υπάρχει και ο Freddie Redd, πάντως. Σε άθρωπα. :-)
Shades of Redd :whistle::

Σε σχέση με αυτό, οι φίλοι μας από την Αυστραλία θα μπορούσαν να συνεισφέρουν την πληροφορία ότι στην αργκό αυτής της ηπείρου bluey είναι ο κοκκινομάλλης — χρήση με ειρωνική προέλευση μάλλον, αλλά ας τσεκάρετε κι εδώ αν δεν βαριέστε.

Blues, Blues, Blues - Freddie Redd


Ναι, αλλά θα έχανες την ευκαιρία να βαφτίσεις Ρεντ έναν κατάμαυρο γατούλη. ;)

Melanie - Freddie Redd

 
Top