Φωτογραφίες για γέλια και για κλάματα

SBE

¥
Νομίζω κάπου στα Φιλαράκια ρωτάει ο Τζόι αν ο χόμο σάπιενς εξαφανίστηκε λόγω του ότι δεν μπορούσε να διαιωνίσει το είδος.
 

nickel

Administrator
Staff member
Νομίζω κάπου στα Φιλαράκια ρωτάει ο Τζόι αν ο χόμο σάπιενς εξαφανίστηκε λόγω του ότι δεν μπορούσε να διαιωνίσει το είδος.

Μήπως του «όρθιου»; Για εξαφάνιση του χόμο σάπιενς θα μίλησε μάλλον κάποιος παρατηρητής της σημερινής Ελλάδας.
 
Μήπως του «όρθιου»; Για εξαφάνιση του χόμο σάπιενς θα μίλησε μάλλον κάποιος παρατηρητής της σημερινής Ελλάδας.

Ο Τζόι απ' τα φιλαράκια δεν είναι και τέρας εξυπνάδας.
 

Zann

Member
Είχα δει κάποτε σχετικό ρεπορτάζ σε ένα πρωινάδικο. Ο ρεπόρτερ είχε βγει στους δρόμους και ρωτούσε τους ανύποπτους περαστικούς "Τι θα κάνατε αν μαθαίνατε ότι ο καλύτερος φίλος σας είναι Homo Sapiens;"

Άλλοι γελούσαν πονηρά, άλλοι δεν καταλάβαιναν, ένας απάντησε "Θα του μιλούσα με σεβασμό για το πρόβλημά του". Μόνο ένας φοιτητής είπε ετοιμόλογα, "Μα είναι Homo Sapiens".
 

bernardina

Moderator
inky cat footprints. In a 15th century book. From the State Archives of Dubrovnik. Και, όχι, δεν είναι πρόσφατες οι πατσουπιές! :woot:

Εαρίωνα, Ρογήρε, check this out!



Γατόφιλοι της Λεξιλογίας, ενωθείτε. Έχουμε νήματα με ιππολογισμούς, με κυνόλεκτα, με κάθε καρυδιάς καρύδι. Πότε θα αποδώσουμε τα του γάτου τω γάτω και τα της γαλής τη γαλή; Νισάφι πια!:angry:
 

daeman

Administrator
Staff member
...


:scared: :woot: :D :lol: :lol:
 

Attachments

  • 385799_419788264774485_272345095_n.jpg
    385799_419788264774485_272345095_n.jpg
    33.3 KB · Views: 151

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Κι έλεγα τι να πλέξω όταν τελειώσω αυτό που κάνω τώρα, τι να πλέξω... Ορίστε: και ζεστή στο ποδήλατο ΚΑΙ πατριώτισσα!
 

SBE

¥
Εγώ θέλω να έχει και λοφίο φτερωτό, σαν τα κράνη που φοράνε στο σινεμά, αλλιώς δεν θα πάρω.
 
Εγώ θέλω να έχει και λοφίο φτερωτό, σαν τα κράνη που φοράνε στο σινεμά, αλλιώς δεν θα πάρω.
Αν τελικά πάρεις, SBE, ο λαός απαιτεί φωτογραφικά ντοκουμέντα.
 

SBE

¥
Έλλη, διευκρίνησα τι λοφίο θα πρέπει να έχει.
Θέμη, κάποιοι άκουσαν τις ανησυχίες μου...
full_3182_6733_RomanGladiatorBalaclavaHat_3.jpg
και σε παραλλαγές
il_570xN.400156276_t2jz.jpg
 
Top