Το ευχετήριο γαϊτάνι

nickel

Administrator
Staff member
Να χαίρεστε οι εορτάζοντες και οι εορτάζουσες τη γιορτή σας, να χαιρόμαστε αυτούς που αγαπάμε, η Παναγιά να μας έχει όλους καλά, να βρούμε ξεκούραση και χαρά στις διακοπές μας, δουλειά ευχάριστη και καλοπληρωμένη τις άλλες μέρες, μακριά όσο γίνεται από ΕΝΦΙΑ και άλλα μισητά ακρώνυμα.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Χρόνια πολλά, καλά και ευτυχισμένα στους εορτάζοντες και στην Κρουστάλλω να τα εκατοστήσει!

 
Χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα στον Δρα, στους εορτάζοντες και τις εορτάζουσες! Πολύχρονη κι η crystal!
 
Χρόνια πολλά, σ' όσους γιορτάζουν σήμερα και σ' όσους δεν γιορτάζουν! :)
 

crystal

Moderator
Μόλις γύρισα, σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και χρόνια πολλά κι από μένα!
 

nickel

Administrator
Staff member
Ολόθερμες ευχές σε Αλέξανδρους και Αλεξάνδρες, ιδίως αυτούς και αυτές που στήνουν φόρουμ.
 
Χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα στη μοδερατόρισσα και σε όσους σήμερα γιορτάζουν!
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Χρόνια πολλά στις Αλεξάνδρες μας και τους Αλέξανδρούς μας!

Μόλις άνοιξα σήμερα το σεντούκι με τα μπλουζ, ξαφνικά πετάχτηκε από μέσα ο πνευματικός πατέρας του βρετανικού μπλουζ, ο Αλέξις Κόρνερ —γεννημένος στο Παρίσι από Αυστροεβραίο πατέρα και τουρκοελληνίδα μάνα, μεγαλωμένος στη Γαλλία, την Ελβετία και τη Βόρεια Αφρική, ώσπου εγκαταστάθηκε στο Λονδίνο στα 12 του και γαλουχήθηκε με τα αμερικάνικα μπλουζ κι από τότε έγινε πραγματικά πολίτης του κόσμου, αφού τα μπλουζ -όπως και γενικά η μουσική- όρια δε γνωρίζουν και σύνορα δεν αναγνωρίζουν.

Πρώτα ένα για πρωινούς τύπους, για την Αλεξάνδρα δηλαδή :-), ο Αλέξις Κόρνερ με φίλους (και τι φίλους! Κιθ Ρίτσαρντς, Πίτερ Φράμπτον, Στιβ Μάριοτ και Νίκι Χόπκινς, μεταξύ άλλων):

You are my sunshine



Στη συνέχεια ένα για βραδινούς τύπους (όπως κι εγώ), για τον Αλέξανδρο :-), με άλλους φίλους, τους Blues Incorporated (Τζακ Μπρους, Τζίντζερ Μπέικερ, Γκράχαμ Μποντ και Ρόνι Τζόουνς σ' αυτό το κομμάτι):

Night time is the right time



Κι ένα δροσερό κι ανέμελο για όλους, επειδή το καλοκαίρι δεν τελείωσε ακόμα :cool::

Watermelon Man

 

nickel

Administrator
Staff member
Δαεμάνε μου, καλέ, πώς σου φάνηκε η πρώτη χρονιά στη δική μου πενηντάδα;
Ευχές για καλή και καλύτερη συνέχεια. Έχει κάτι αναπάντεχες ομορφιές αυτή η εμπειρία.
 

nickel

Administrator
Staff member
Δαεμάνε, χρόνια πολλά για την ολοστρόγγυλη επέτειο!

Ολοστρόγγυλη ήταν πέρυσι, και ζητώ συγγνώμη αν παρέσυρε κόσμο η διατύπωσή μου.

ΒίκηΝ, χρόνια σου πολλά, και ό,τι επιθυμείς! Με ρέγουλα.
 

bernardina

Moderator
Σα σήμερα γεννήθηκαν λες κι ήταν μιλημένοι
και έχουνε γενέθλια κι ολημερίς κερνάνε!
Να ζήσετε, να 'στε γεροί, Vicky και Δαεμάνε,
πολύχρονοι και δυνατοί και πάντα ευτυχισμένοι.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Δαεμάνε και Βίκυ, χρόνια πολλά και καλά, με υγεία και ηρεμία και καλοπληρωμένες δουλειές!
 
Top