Το ευχετήριο γαϊτάνι

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Βέβαια, το κουίζ δεν τελειώνει εδώ. Από ποια ταινία προερχόταν το νο 7 εκείνης της χρονιάς; ;)
 

daeman

Administrator
Staff member

daeman

Administrator
Staff member
7 εδώ. Τρέχα γύρευε.

Ακριβώς, και πού να τρέχεις τώρα να ξεμπερδεύεις όλον αυτό το χαμό;

Τα τσαρτ του Billboard για τα σινγκλάκια όλης της χρονιάς του 1956 ανά εβδομάδα, εκεί.

Άλλοι εβδομαδιαίοι κατάλογοι του Billboard για τα σινγκλ την ίδια χρονιά:
BILLBOARD MAGAZINE'S (USA) WEEKLY SINGLE (Best Selling Popular Retail Records) CHARTS FOR 1956
BILLBOARD MAGAZINE'S (USA) WEEKLY SINGLE (JUKE BOX) CHARTS FOR 1956
BILLBOARD MAGAZINE'S (USA) WEEKLY SINGLE CHARTS (DISC JOCKEY PLAYS) FOR 1956
BILLBOARD MAGAZINE'S (USA) WEEKLY SINGLE (HONOR ROLL OF HITS) CHARTS FOR 1956
:rolleyes:
 

nickel

Administrator
Staff member
Αυτό σας έπαιζαν στο θάλαμο νεογνών; Για να κλαίτε ή για να μην κλαίτε; Γιατί κάποιοι άλλοι χορεύαμε αυτό:

 

nickel

Administrator
Staff member
Για τις Μαρίες σας (και τους Μάριους;) και τους Παναγιώτες μας/σας και τις Δέσποινες και όλα τα υποκοριστικά σας, να πορεύεστε εν ειρήνη, με υγεία, χαρά και προκοπή!
 

bernardina

Moderator
Αδελφή, βαφτιστήρα, θείοι, θείες, ξαδέρφες, ξαδέρφια, φίλες, φίλοι, παιδιά φίλων, αγαπημένοι Λεξιλόγοι... και μια γιαγιά που δεν είναι πια. Οι μισοί αγαπημένοι μου γιορτάζουν σήμερα. Μακάρι να 'ναι όλοι τους καλά. Αγάντα, παιδιά. Έχουμε ο ένας τον άλλο. :wub:
 

nickel

Administrator
Staff member
Η Crystal όχι μόνο έχει γενέθλια (να τη χαιρόμαστε!), αλλά διαβάζω στο www.eortologio.gr ότι σήμερα γιορτάζουν επίσης οι:
Κρυστάλλω, Κρουστάλλω, Κρουστάλω, Κρυσταλία, Κρυσταλλία, Κρουσταλένια, Κρίστι, Κρύστα
(Ναι, ξέρω ότι είναι χρηστώνυμο και, αν αρχίσουμε να ευχόμαστε και για τα χρηστώνυμα, την κάτσαμε τη βάρκα.)
 
(Ναι, ξέρω ότι είναι χρηστώνυμο και, αν αρχίσουμε να ευχόμαστε και για τα χρηστώνυμα, την κάτσαμε τη βάρκα.)

Γιατί; Δεν νομίζω να υπάρχει του Αγίου Ζαζουλέοντος, του Αγίου Νικέλιου και της Οσίας Παλάβρας.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Χρόνια πολλά κι από μένα σε όλους τους εορτάζοντες και εορτάζουσες! :)
 
Χρόνια πολλά Δόκτωρ --και φυσικά, όσοι/ες γιορτάζουν εν αγνοία μου, επίσης :)
 
Και από μένα χρόνια πολλά στον καλό μας Δόκτορα και σε όλες και όλους που γιορτάζουν!
 
[τίποτα δεν με σώζει από τη δίκαιη κατακραυγή, αλλά ας επιχειρήσω να εξιλεωθώ με μία ημέρα καθυστέρηση]

Δρα, πολύχρονος, ευτυχισμένος και δημιουργικός! Ό,τι επιθυμείς! Χρόνια πολλά και σε όλες τις φίλες κι όλους τους φίλους που γιόρταζαν χθες!
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
:D Χεχε, Ρότζερ, εγώ είδα το προηγούμενο από τα γενέθλια και δεν θα είχα προσέξει την ημερομηνία αν δεν το έλεγες εσύ. (Καλά ενδιαμέσως εορτάζοντες δεν είχαμε; Πέτρους, Ηλίες, Παρασκευούλες, Αποστόληδες, τίποτε; Δεν μπορέι...)
 
Top