Το ευχετήριο γαϊτάνι

bernardina

Moderator
Χρόνια πολλά και καλά σε Ελένες και Κωστήδες --ιδιαιτέρως, δε, στον σινολόγο του φόρουμ μας. :D
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Να μην ξεχάσουμε και τους Ντιντήδες. Μπορεί σήμερα να ακούγεται χιουμοριστικό, αλλά εγώ στα νιάτα μου ήξερα έναν ηλικιωμένο κύριο στην Πάτρα με το όνομα Ντιντής.
 
Ναι, δεν νομίζω άντρας που σέβεται τον εαυτό του να λέγεται, σήμερα, Ντιντής· ή Λούλης· ή Λάκης.

Όμως, χρόνια πολλά στους Κωστήδες και στις Ελένες.
 
Χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα σε εορτάζουσες κι εορτάζοντες (με ειδική μνεία στον αγαπητό Costas)!
 

nickel

Administrator
Staff member
Καλέ, γιορτάζει το κορίτσι, η συνεστραμμένη Όλιβερ! Πού ξεχαστήκατε όλοι σας;

Σου εύχομαι πολλά καλά. Όχι λίγα καλά, πολλά.

 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Χρόνια πολλά, αγαπητή Όλιβερ! Με ευτυχία, ξεκούραση, καλοπληρωμένες δουλειές και ονειρεμένες διακοπές!
 
Γιορτάζει η κοριτσάρα μας; Συγκινήθηκα... Πλιζ, βρείτε μου το λίνκι για εκείνο που είχε γράψει ο Δαεμάνος σχετικά με την πρώτη γνωριμία της με τη Λεξιλογία.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Όλοι μας, ευχόμαστε χρόνια πολλά στην Όλι μας. (Εγώ εύχομαι τόσα και άλλα τόσα.)
 
Ευχαριστώ πολύ πολύ, Ρογήρε και Μπέρνη! Οι ευχές σας μου δίνουν δύναμη, καθώς το γιορτάζω με πυρετό και μετάφραση με πρωινή παράδοση! Γιούπι!! Γι' αυτό και δεν έχω δύναμη να ανταποδώσω τις ευχές (και στους προηγούμενους) με κάτι εμπνευσμένο...Ευτυχώς έχω και τον καλό μου να τον πρήζω να με προσέχει. Όταν οι άντρες μάς κανακεύουν πέφτουμε στα πατώματα! :up: :up: :)
 

bernardina

Moderator
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Φτου και βγαίνω, κρυμμένος - άκρυφτος!

Πρόπερσι σου δώρισα ένα βιντεοπαραφήγημα σε μιούζικαλ κινουμένων σχεδίων, πέρυσι μια παράφραση στίχων σε ένα αγαπημένο μου τραγούδι, ήταν όλα με υλικά παλιά όμως. Φέτος σκέφτηκα να σου πω τα χρόνια πολλά με κάτι πιο φρέσκο
(του 2012), πιο ανάλαφρο, καλοκαιρινό. Χρόνια πολλά, Δώρα και για χρόνια πολλά, καλά δώρα!

Αφρομπίτ + ελεκτρόνικα + νύξεις ραγκαμάφιν από τον Νιγηριανό D'Banj, Oliver Twist:


I have a confession, Don't take it personal
Shakey bum-bum, bum-bum, O di dan-dan, dan-dan, Shakey bum-bum, bum-bum!
:clap::clap: :clap:



Φτου ξελεφτερία! (= Ollie ollie oxen free!)

Ακούς, Θέμη;
 
Χαχαχαχα! Τέλειο, Δαεμάνε! Δεν το είχα ξανακούσει. Ξεσηκωτικό! Ευχαριστώ! :clap: :clap: :clap:
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Τελευταία και καταϊδρωμένη: χρόνια πολλά και καλά! Και περαστικά :)
 
Top