Τα καλύτερα μουσικά γιουτιουμπάκια

Zazula

Administrator
Staff member
Καλά Χριστούγεννα!

Δεδομένου ότι όλοι όσοι είναι σχετικοί με τον προγραμματισμό ή τα μαθηματικά γνωρίζουν ότι Χριστούγεννα είχαμε στις 31 Οκτωβρίου (για τους υπόλοιπους απλώς να σημειώσω ότι 31 Oct = 25 Dec), ας τα προλάβουμε έστω με το παλιό ημερολόγιο (σύμφωνα με το οποίο πέφτουν αντιμεθαύριο, 13 Νοεμβρίου). Οπότε το ακόλουθο είναι αφιερωμένο στην καλή μου τη Naerdiel, που ήδη άρχισε να τα τιμά δεόντως από εδώ αλλά και γεμίζοντας με χριστουγεννιάτικα θέματα κινητά και υπολογιστές: :)
 
Caetano Veloso: "Michelangelo Antonioni"

Από την ταινία Eros (2004):

Michelangelo Antonioni
Visione del silenzio
Angolo vuoto
Pagina senza parole
Una lettera scritta sopra un viso
Di pietra
E vapore
Amore
Inutile finestra

ή χωρίς εικόνα αλλά όλο το κομμάτι, και με καλύτερο ήχο:
 
Πολλοί το αγαπήσαμε, πολλοί το έχουμε στην καρδιά μας αυτό το κομμάτι... όχι χωρίς λόγο!
Σε αυτό το νήμα ήδη το έχουν αναρτήσει δις. Εγώ θα το τ-υ-ριτώσω με μια διαφορετική εκτέλεση. Ελπίζω να το χαρείτε κι εσείς όσο κ εγώ.

 
Αχ ειναι υπεροχο Aurilia μας.! το αφιερωνω με τη σειρα μου στον ζαζουλα σας, στον οποιο δινω το λογο μου κ δημοσια να τυρισω αυτο που του υποσχεθηκα με αφορμη την αναρτυση σου αυτη. Καλες γιορτες σε ολους!

(μοντς βαλτε τονους, δεν ειμαι σε κατασταση)
 

Zazula

Administrator
Staff member
το αφιερωνω με τη σειρα μου στον ζαζουλα σας, στον οποιο δινω το λογο μου κ δημοσια να τυρισω αυτο που του υποσχεθηκα
Ανταφιερώνω κι εγώ, με αφορμή τη σημερινή μας επέτειο:

 

nickel

Administrator
Staff member
Στο διαδίκτυο έχει πολλά κομμάτια, πολλές άριες, από Μότσαρτ και Σεν-Σανς και άλλους, αλλά βάζω εδώ ένα για όλα τα γούστα. Άρτος Αγγέλων από τη Λετονή μεσόφωνο Ελίνα Γκαράντσα. Χάρμα.

 
Top