Τα καλύτερα μουσικά γιουτιουμπάκια

pontios

Well-known member
For mother's day ... a couple of days late. Αφιερωμένο σε όλες τις μητέρες του κόσμου.

'
 
Last edited:

cougr

¥
Μια εξαιρετική παραδοσιακή εκτέλεση και διασκευή.

Νεραντζούλα- Γιούλη Τσεντούρου

Απολαύστε και χαλαρώστε.

 
Last edited:

nickel

Administrator
Staff member
Στον δίσκο του που μόλις κυκλοφόρησε με τον εύστοχο αν και καθόλου πρωτότυπο τίτλο Reprise, ο Moby ξέρει ότι έχει βρει τον σφυγμό μου. Βέβαια, αν πάρω το άλμπουμ να το παίξω στο αυτοκίνητο του Ζαζ σε ταξίδι προς τη Θεσσαλονίκη, ξέρω ότι θα με κατεβάσει πριν καν τα πρώτα διόδια. Ιδίως αν ξεκινήσω από το ένατο τρακ.

Moby - 'The Lonely Night' [ft. Kris Kristofferson & Mark Lanegan]

 

cougr

¥
Gadjo Dilo
Ποτ πουρί - Ή νύχτα μυρίζει γιασεμί, Καπνός επί των υδάτων, Γιάνκα κ.α.

 

nickel

Administrator
Staff member
Η Imany με πολλά βιολοντσέλα. Να είχε και μεγαλύτερη γκάμα η φωνή της...



 

nickel

Administrator
Staff member
Όλα τα Μουσικά κουτιά είναι απόλαυση, αλλά το πρώτο της φετινής σεζόν, με τον Έρικ Μπέρντον (ελληνιστί Μπάρτον), ήταν μια από τις καλύτερες μουσικές εκπομπές που έχω δει ποτέ. Όχι μόνο επειδή έχω ιδιαίτερη αγάπη για τον Έρικ, αλλά γιατί μου άρεσαν και οι ενορχηστρώσεις με τα δεσίματα με ελληνικά ακούσματα.

 

daeman

Administrator
Staff member
Όλα τα Μουσικά κουτιά είναι απόλαυση, αλλά το πρώτο της φετινής σεζόν, με τον Έρικ Μπέρντον (ελληνιστί Μπάρτον), ήταν μια από τις καλύτερες μουσικές εκπομπές που έχω δει ποτέ. Όχι μόνο επειδή έχω ιδιαίτερη αγάπη για τον Έρικ, αλλά γιατί μου άρεσαν και οι ενορχηστρώσεις με τα δεσίματα με ελληνικά ακούσματα.


Και στη Γιουτουμπία:

 

nickel

Administrator
Staff member
Σπαρταράει. Robert Plant και Alison Krauss: "Can't Let Go" από την παρουσίαση του άλμπουμ τους "Raise The Roof" στο Late Show με τον Stephen Colbert, 19/11/2021.

 

nickel

Administrator
Staff member
Έχω ομολογήσει ότι μου αρέσουν τα μιούζικαλ. Και ένα από τα αγαπημένα μου είναι το West Side Story του 1961. (Ολόκληρος ο δίσκος με τη μουσική της ταινίας, εδώ.)
Τώρα μας έρχεται η νεότερη εκδοχή με σκηνοθεσία Στίβεν Σπίλμπεργκ — και διαβάζω ότι είναι καλύτερη από την πρώτη. Άκουσα τις νέες ερμηνείες των τραγουδιών (όλες με τις φωνές των ηθοποιών, ενώ στην ταινία του ’61 ντουμπλάρονταν) και είναι απόλαυση. (Στο Spotify:
)

Η αθάνατη μουσική από τους τίτλους του τέλους:

 

nickel

Administrator
Staff member
Είναι που δεν μπορώ τη ζωή χωρίς εσένα να σκεφτώ (Μαρίζα Ρίζου)

 
Top