Τα καλύτερα μουσικά γιουτιουμπάκια

Μαθήματα αμερικανικής ιστορίας και μια πραγματεία στο πρόσωπο και στην τελική: who does the world think it is?

 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
My all time favorite ballad

Από την ταινία Maria's Lovers. Το ερμηνεύει ο Keith Carradine. Είμαι σίγουρη ότι είναι και ο συνθέτης, αλλά το imDB μ' έχει προβληματίσει λίγο γιατί ισχυρίζεται ότι συνθέτης είναι ο σκηνοθέτης της ταινίας, ο Αντρέι Κοντσαλόφσκι. Μάλλον λάθος είναι.

 
Κι επειδή είναι ωραία τα παράδοξα της φύσης από το καμάρι του Βερολίνου στο καμάρι της Ικαρίας σε μια ερμηνεία που εξαντλεί (με την μπεκετική έννοια...πςςς).

 

nickel

Administrator
Staff member
Ρε, αυτοί είναι Έλληνες! Ή: Τι μου μαθαίνει η κόρη μου.

 

nickel

Administrator
Staff member
Αμερικάνικη σημαία σε πρώτο πλάνο, στίχοι με χριστιανικό παλμό, αλλά το τελούμενο έχει μουσικό ενδιαφέρον. (Και, όπως πάντα, δίνω ρέστα όταν μπαίνουν τα βιολιά.)

 

nickel

Administrator
Staff member
Και για όσους βρικολακιάζουν παρασκευονυχτιάτικα στα σπίτια τους: ένα γκαπαγκούπα κι ένα από τα άλλα.



 

nickel

Administrator
Staff member
Ωραία η Βίσση των Αγγλοσαξόνων, αλλά να μη μείνουμε στο «Μαντόνα ποπ»...

 
Εξαιρετικός περφόρμερ, τουλάχιστον εμάς μας μάγεψε!
Usurpadora, Curry, Chris, για σας :-D (για να περάσετε όπως όπως μέχρι το επόμενο λάιβ!)

 

Elsa

¥
Εξαιρετικός περφόρμερ, τουλάχιστον εμάς μας μάγεψε!
Usurpadora, Curry, Chris, για σας :-D (για να περάσετε όπως όπως μέχρι το επόμενο λάιβ!)

Κωστής Μαραβέγιας - Δεν ζητάω πολλά

Ειδοποιάτε βρε κορίτσια! Το είχα δει πριν από λίγο καιρό στο Earthdance Festival, στην παραλία -που πέρασε απαρατήρητο και είχε δυστυχώς λίγο κόσμο- και πολύ μου άρεσε! Πού τον είδατε;
 
Έλσα, τον είδαμε στο Guru χθες το βράδυ, αλλά ετοιμάζουμε πουλμανάκι για Σταυρό του Νότου όπου παίζει τις Κυριακές! Δεχόμεθα δηλώσεις συμμετοχής! :-)
 

Elsa

¥
Έλσα, τον είδαμε στο Guru χθες το βράδυ, αλλά ετοιμάζουμε πουλμανάκι για Σταυρό του Νότου όπου παίζει τις Κυριακές! Δεχόμεθα δηλώσεις συμμετοχής! :-)

Μέσα! Περιμένω λεπτομέρειες! :)
 
Top