Τα καλύτερα μουσικά γιουτιουμπάκια

Ambrose, σε πρόλαβε έτερο μέλος. Μωρ' μπράβο σουξέ ο Τέρης, και μάλιστα με 13 χρόνια καθυστέρηση! Και τώρα, θα σας δείξω κι εγώ ένα οπτικοακουστικό μαστερπίσι.

My hands are bananas
 
Μμμμ, μου είχε διαφύγει εντελώς. Τώρα έχω ένα άλλο earworm που πρέπει να βρω ποιο είναι πριν σας το ποστάρω. :)

Υ.Γ. Καλά τι μαστερπίσι είναι αυτό; :D :D :D
 
Μόλις ανακάλυψα την Μιτσούκο να παίζει αυτό το φοβερό κομμάτι στο youtube. Mitchuko Uchida: σονάτα για πιάνο του Μότσαρτ K545, 2ο μέρος


 
Kylie Minogue - In your eyes

Και για όσους δεν αντέχουν τα κλασικά, πάρτε μια Κάιλι:

 
Παρακάμπτω, λίγο δύσκολα βέβαια, το ψιλοφαιδρό σκηνικό, γιατί η κοπέλα έχει φωνάρα και τόλμη περισσή για να πει αυτό το τραγούδι

 
Παρακάμπτω, λίγο δύσκολα βέβαια, το ψιλοφαιδρό σκηνικό, γιατί η κοπέλα έχει φωνάρα και τόλμη περισσή για να πει αυτό το τραγούδι

somnambulist, έχω μάθει ότι αυτό (και άλλα) το λέει πολύ ωραία η Καίτη Ντάλη σε μια υπόγα, στην πλατεία Βικτωρίας, αλλά δεν έχω καταφέρει κανέναν να πάμε ως εκεί. Πρόσεξε μην είσαι ο επόμενος! :D
 

efi

¥
Δεν ξέρω αν σας αρέσει το τραγούδι, εμένα, πάντως, ό,τι και να πει αυτό το παιδί ωραίο μου ακούγεται!


Και μερικά ακόμη:



 

oublexis

Member
Πολύ σεβντάς πλάκωσε, μπρε μπρε μπρε. Επιτρέψτε μου να ισορροπήσω λιγάκι τους ήχους αγγλοσαξονικά. Η κοπέλα έχει κι αυτή φωνάρα (και όχι μόνο).

 
Top